ZK springen verheugt zich in groeiende animo NIEUWS 17 Geblesseerde spits gaat vooruit, maar rentree is nog ver weg Zierikzee is nu turncentrum Daniel Wissel moet al tijden lijdzaam toezien hoe zijn ploeggenoten het lastig hebben in de derde divisie. ,,Er is wel meer frustratie in de kleedkamer en op het veld.'' Daniel Wissel (22) trok maandag sinds lange tijd zijn voetbalschoe nen weer aan. Het was precies vier maanden geleden dat hij voor het laatst op het trainingsveld stond. De van een zware blessure herstel lende Goes-spits genoot van de rondjes die hij liep op het kunst gras. Wissel hoopt dat zijn teamge noten hem zondag opnieuw in ex tase brengen. Dit weekend staat het treffen tus sen Goes en Dongen op het pro gramma; de nummers tien en ze ven van de derde divisie. Beide ploegen zijn nog puntloos dit ka lenderjaar. De heenwedstrijd - in speelronde twee - werd gewonnen door de Goesenaren. Mede door twee doelpunten van Erwin Franse werd het 1-3. Wissel herinnert zich het duel nog goed. ,,In die periode schoot Er- win elke bal erin die hij aanraakte.'' Wissel zelf, die tegen Jong FC Vo- lendam zijn kruisband afscheurde, besliste het duel in de blessuretijd. Als het 1-1 wordt, heb je het gevoel dat het duel klaar is ,,Ik trok met mijn laatste adem een sprint van vijftig meter en schoot de bal onder de keeper door.'' Vanzelfsprekend komt de goal- tjesdief morgen niet in actie. Hoe wel de Middelburger maandag zijn eerste 'herstelrondjes' liep, is een vervroegde rentree nagenoeg uitge sloten. „Mensen denken misschien dat ik dit seizoen nog zal spelen. Het kan denk ik ook wel, maar dat is het risico niet waard.'' De aanvaller probeert zijn mede spelers te motiveren. ,,Het lukt nog niet echt hè'', refereert hij aan de uitslagen van de voorbije weken. Goes verloor zes van de laatste ze ven duels en nadert de 'gevaren zone'. Het verschil met plek vijf tien, die resulteert in nacompetitie- voetbal, bedraagt slechts vier pun- ten.Wissel: ,,Als we 1-0 voor staan, is er niets aan de hand. Maar als het 1-1 wordt, heb je het gevoel dat het duel klaar is. Als een team zoveel wedstrijden verliest, doet dat iets met je. De ploeg straalt weinig ple zier en vertrouwen uit. We hebben gewoon een overwinning nodig.'' Volgens Wissel is de sfeer in de spelersgroep nog altijd goed. ,,Er is wel meer frustratie in de kleedka mer en op het veld. Je merkt dat er spanning op staat. Van buitenaf hoorde j e eerst dat we geweldig wa ren. Nu kunnen we er opeens niets meer van. Dat is natuurlijk onzin. We hebben veel wedstrij den verlo ren die we ook konden winnen. Dat maakt het extra lastig.'' Tegen Dongen is Wissel we derom toeschouwer. De Walche- naar houdt zich altijd rustig op de tribune. ,,Ik sta op dit moment ver van de groep. Ik voel me minder be trokken. Bovendien heb ik toch geen invloed op wat er binnen de lijnen gebeurd. Natuurlijk hoop ik dat we winnen. Het is leuk om sa men met die gasten te zijn. Het zijn mijn vrienden.'' Goes moet het morgen stellen zonder Wissel, Klaas van Hecke, Jarreau Manuhuwa, Rick de Punder en Mart de Kroo. Wel kan trainer Rogier Veenstra per direct een be roep doen op Jelle Klap. De van Hoek overgekomen rechtsback is speelgerechtigd en kan dus zijn rentree maken in het rood-wit. NIEUW- EN SINT JOOS- LAND Het Zeeuws kampi oenschap springen heeft vandaag 25 procent meer deelnemers dan de vorige editie. ,,Er is sprake van een buitengewone opkomst'', zegt Paul van der Nat, regio voorzitter van de Neder landse paardensportbond KNHS. De belangstelling voor het evenement, dat in Nieuw- en Sint Joosland wordt gehouden, overtreft alle verwachtingen. Er ont breken zaterdag slechts en kele Zeeuwse springruiters. ,,Ik verwacht een span nende competitie met een aantal sterke kampioenen. Die kunnen ook op het na tionaal kampioenschap hoge ogen gooien.'' Eventing Young Rider A- kaderlid Nina de Haas is één van de opvallendste deelnemers. De uit Hengst- dijk afkomstige amazone werkt bij Stal Beehoeve in Rijsbergen, maar is lid van de Axelse Oranjeruiters. Vorige editie stuurde het negentienjarige talent de ruin Cocu naar de titel in de klasse L. In september ver overde ze met de Namelus- zoon het Nederlands kam pioenschap CIC2*. Vandaag verdedigt De Haas in de klasse L haar titel met de Dakar VDL-zoon Houdini. In M doet ze een gooi naar het kampioen schap met de merrie Divini H.E. In deze klasse is de pas benoemde eventingbonds- coach Macelle de Kam uit Domburg met de Guidam- dochter Trick Or Treat en de vosruin Don Tiago, één van haar tegenstanders. Cindy Perdaen eiste juli vorig jaar de ruin Gumbo Mumbo met veel machts vertoon de outdoortitel in de klasse ZZ. Nu wordt de combinatie uit Philippine ook getipt als grote kanheb ber. Concurrentie komt van haar partner Cedric Van- leernberghe (Cantinero), de regerende nationale kampioen Marit Huige (Gigi van de Wiel) en Mi chelle Evertse (Jack). Sandy den Exter doet met drie paarden in drie ver schillende klassen (L, M en Z) mee. ZIERIKZEE Meer dan 1000 mensen zullen naar verwach ting dit weekeinde de deuren van het Laco-Sportcentrum in Zierikzee passeren. Gymnastiekvereniging Delta Sport organiseert regiowed strijden voor dames. Morgen turnen de hoogste catego rieën. In totaal komen 400 turnsters in actie, die alle maal hun gevolg meenemen. zaterdag 2 februari 2019 Daniel Wissel is blij dat hij deze week weer op het veld kon trainen. „Mensen den ken misschien dat ik dit sei zoen nog zal spelen. Het kan denk ik ook wel, maar dat is het risico niet waard.'' foto JOHAN VAN DER HEIJDEN Len Wolters Goes - Daniel Wissel 4 Daniel Wissel staat met zijn vier doelpunten nog al tijd hoog op de topscorers- lijst van Goes. Alleen Erwin Franse (10) en Steve Schalkwijk (5) scoorden vaker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 45