Tiebosch mag nog niet weg van Hoek BARRY VAN DER HOOFT Kyle Doesburg vertrekt naar Stedoco ZEELAND 15 Snelle aanvaller, die dit seizoen al goed is voor dertien goals, stapt deze zomer over naar club uit Hoornaar. Vandaag speelt hij met Hoek tegen Eemdijk. Hoek Kyle Doesburg vertrekt deze zomer na één seizoen alweer bij Hoek. De 29-jarige aanvaller uit Goes, die met dertien goals topscorer is van de Zeeuws-Vlaamse ploeg, maakt de overstap naar Stedoco. ,,Ik voelde me de afgelopen tijd niet echt seri eus genomen door Hoek'', zegt Doesburg uit. De club uit het Zuid-Hollandse Hoornaar komt net als Hoek uit in de derde divisie zaterdag. Stedoco heeft na negentien duels slechts twee punten minder dan de hui dige ploeg van Doesburg. Beide clubs troffen elkaar vorig seizoen ook al in de hoofdklasse en promo veerden vervolgens via de nacom- petitie. Doesburg speelde toen met ASWH in de derde divisie. Afgelo pen zomer keerde hij terug bij Hoek. De club liet gisteren wel blij ken hem toch graag te willen be houden. ,,Maar ik ben een man van mijn woord en ga naar Stedoco.'' De snelle aanvaller voerde ver schillende gesprekken met de tech nische commissie en sponsorstich ting van Hoek, maar kwam niet tot een akkoord. Vervolgens werd hij gebeld door Stedoco. Vorige week zat hij met een delegatie van de club rond de tafel in Hoornaar, daarna werd alles verder geregeld. Er is de afgelopen tijd bij Hoek te veel veranderd ,,Ik denk dat Stedoco als club een beetje vergelijkbaar is met Hoek, al ligt het dorp wel tussen wat grotere steden. Stedoco heeft een nieuw kunstgrasveld en wil graag verder bouwen, om groter en stabieler te worden.'' Aan de gesprekken die Doesburg met Stedoco voerde hield hij een goed gevoel over. ,,Er sprak veel ver- trouwen uit. Ze zien me echt als een toegevoegde waarde, wilden me heel graag hebben.'' Doesburg, die eerder tussen 2012 en 2017 ook al voor Hoek speelde, vindt dat er de afgelopen tijd veel veranderd is bij Hoek. ,,Binnen de club maar ook binnen het team'', zegt de aanvaller. ,,We zijn voor dit seizoen met een aantal spelers te ruggekomen, een soort Zeeuwse enclave, om samen een subtopper in de derde divisie te worden. Dat pakte beter uit dan verwacht en we zijn nu een topvijfploeg. Maar er is de afgelopen tijd te veel veranderd en niet op een positieve manier. Het ontslag van Dennis de Nooijer, waarbij de selectie gepasseerd werd. Vervolgens is naar ons geluis terd voor de aanstelling van de nieuwe trainer, maar zijn onze wensen niet gehonoreerd." Vrienden Volgens Doesburg is de sfeer veran derd. ,,We zijn vrienden van elkaar, maar toch is het nu anders. Dat voel je. Ik heb mezelf de vraag gesteld: heb ik wel zin om nog een jaar te blijven? Neem bijvoorbeeld het vertrek van Jelle Klap naar Goes. Dat is binnen de selectie niet goed gevallen. We gunnen het hem alle maal, want hij wil spelen. Maar het is heel vreemd dat Hoek hem heeft laten gaan.'' Doesburg heeft nu in ieder geval duidelijkheid en wil zijn doelpun- tentotaal bij Hoek de komende maanden verder opschroeven. Te beginnen vandaag, in de uitwed strijd tegen hekkensluiter Eemdijk. Dit seizoen speelt hij ook nog één keer tegen zijn nieuwe club, want op 4 mei is het Hoek-Stedoco. Column @Barryvdh9 Hij is dertien en weet heel goed wie Dennis Berg kamp is. Dankzij You- Tube, waarbij het filmpje van de weergaloze goal in 1998 tegen Ar gentinië met het commentaar van Jack van Gelder uiteraard op nummer één staat. Maar toen ik hem laatst vertelde over de vlieg angst die Dennis Bergkamp heeft, viel zijn mond toch even open. Hoe deed hij dat dan met verre Europese uitwedstrijden, was de eerste vraag die ik kreeg. Dan pakte hij de auto, ging door de tunnel richting Calais en werd door een chauffeur heel Europa doorgereden, legde ik uit. De vliegangst van Bergkamp kwam eind 1995 echt aan het licht, dankzij een artikel van Matty Verkamman in Trouw. De nummer 10 van Oranje had zich eerder dat jaar, op de ochtend van vertrek naar een interland in Wit-Rusland, ineens afgemeld met een liesblessure, tot verba zing van spelers en staf. Een an dere interland, op Malta, miste hij ook door een 'blessure'. Drie dagen later speelde hij wel met Arsenal. En toen, in december 1995, bleek voor de cruciale inter land tegen Ierland in Liverpool, dat Bergkamp 'vanwege privér- edenen' vanuit Nederland met de auto naar Engeland was gere den. Verkamman wist genoeg, ging op onderzoek uit en kreeg de bevestiging: Dennis Berg kamp had vliegangst. Soms voel ik me een beetje Dennis Bergkamp. Niet als voet baller hoor, maar vanwege die angst om met het vliegtuig te rei zen. Toch stap ik nog steeds in. Ik schiet in de stress bij turbulentie Laatst om naar Barcelona te gaan, twee weken geleden voor een weekend in Lissabon. Met zweet in de handen en de spanning in mijn lijf hoop ik op een rustige vlucht, schiet ik in de stress bij een beetje turbulentie (,,Dat kan geen kwaad'', verzekerde de ste wardess me) en ben ik weer het mannetje zodra we geland zijn. Verkamman schreef destijds dat Bergkamp echt niet de eer ste bekende voetballer met vliegangst was. Abe Lenstra, Sjaak Swart, Coen Moulijn en la ter ook Jan van Beveren, Willem van Hanegem en Ruud Gullit hadden er last van, de één wat meer dan de ander. Sinds 21 ja nuari is het vliegtuigje waar Emiliano Sala inzat vermist. De spits van Nantes was net getrans fereerd naar Cardiff City. Ik heb al vaak gelezen dat vliegen de veiligste manier is om te reizen, maar zo voelt het nooit. Zeker niet na het nieuws over Sala. Mis schien zijn er daardoor nu wel profvoetballers of andere top sporters die niet meer in een vliegtuig willen stappen. Of zou den ze het zo lang mogelijk stil proberen te houden? Net als Dennis Bergkamp. ,,Ik moest wachten op het moment dat TOP Oss groen licht zou geven'', legde Tiebosch donderdagavond uit. ,,Dat hebben ze deze week ge geven, maar voor Hoek kwam dat te laat. De club wil niet meewerken, omdat er te weinig tijd was om een goede vervanger te halen.'' Tie- bosch heeft bij Hoek geen bij de KNVB geregistreerd contract. Als amateurspeler mag je dan niet zo maar middenin het seizoen de overstap maken naar een Betaald Voetbal Organisatie (BVO). Er was wel een oplossing voor handen. Hoek had Tiebosch zo'n contract moeten geven, waardoor hij vervolgens bij TOP Oss een nieuw contract kon tekenen. ,,We hadden dan één dag om een ver vanger te halen'', legt Jacky Lam bert, lid van de technische commis sie van Hoek, uit. ,,Dat kregen we niet voor elkaar. Twee, drie dagen, dat had misschien wel gelukt. Maar nu was er te weinig tijd. Als TOP iets eerder aan de bel had getrok ken, was het een ander verhaal ge weest.'' Lambert snapt dat Tiebosch te leurgesteld is. ,,We willen in begin sel niemand tegenhouden. In het verleden hebben verschillende spe- lers van Hoek al de stap gezet, wij promoten dat juist'', aldus Lambert. ,,Maar dit was zó kort dag. Qua tijd was het al bijna onmogelijk om de transfer te regelen met de KNVB, maar daarnaast willen we de selec tie niet uithollen. We staan gedeeld eerste in de tweede periode, we staan in de stand gedeeld derde, we willen meedoen om promotie, dus Gianni laten gaan zou een slecht signaal zijn: naar de club, de sup porters en de toeschouwers." De balende Tiebosch begrijpt de Gianni laten gaan zou een slecht signaal zijn: naar de club, de supporters en de toeschouwers keuze van de club, maar baalde wel flink. ,,TOP had misschien iets eer der moeten komen, dus wat dat be treft snap ik Hoek wel'', zei de in woner van Etten-Leur. ,,Aan de an dere kant: dit is een droom voor mij. Ik heb altijd de stap naar het be taalde voetbal willen zetten. Als een speler die kans krijgt, moet je het iemand ook gunnen, denk ik.'' Afspraken Donderdagochtend kreeg de Bra bander van Lambert te horen dat een overgang van de baan was. ,,Ik was boos en teleurgesteld'', aldus Tiebosch. ,,Dat heb ik Jacky ook la ten weten. Ik ging ervan uit, zeker met de afspraken die gemaakt wa ren, dat het goed zou komen. Dat is helaas niet het geval.'' Blijkbaar heeft het zo moeten zijn, zei Tiebosch ook. ,,Misschien gebeurt het alsnog in de zomer. Daar hoop ik wel op. Ik moet nu zorgen dat ik er niet te lang in blijf hangen. De knop moet om. Ik blijf gewoon mijn stinkende best doen voor Hoek en hoop dat de kans nog een keer komt.'' Bij Hoek heeft de middenvelder een overeenkomst tot het eind van dit seizoen. zaterdag 2 februari 2019 PM Hoek raakt zijn topscorer kwijt Barry van der Hooft Kyle Doesburg. -Kyle Doesburg (29) Vlieaanas Het zag er afgelopen week lange tijd naar uit dat Hoek na Jelle Klap ook Gianni Tiebosch nog kwijt zou raken. De midden velder speelde onlangs twee oe fenwedstrijden met TOP Oss en die club wilde hem graag per di rect aan de eerste selectie toe voegen. Donderdag ging er ech ter een streep door de over gang, waardoor de Brabander het seizoen af moet maken bij Hoek. ,,Toen ik het hoorde was ik boos en teleurgesteld.'' Barry van der Hooft en Dennis Kas Hoek - Daniel Wissel Gianni Tiebosch,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43