12 ZEELAND Berlaerloop in trek zonder startbonus Olympisch brons Olympic Hattrick Arco Goedkoop. foto lex de meester KORFBAL Goedkoop terug in het vak bij Fortis De wielrenner uit Philippine is aan zijn eerste seizoen in de WorldTour begonnen. Bij Lotto-Soudal wil hij belangrijk zijn in een ondersteunende rol. ,,Ik vind knecht helemaal geen vervelend woord." De Berlaerloop in Koewacht behoort al jaren tot de meest in het oog springende trimlopen in Zeeuws-Vlaanderen. Vandaag staat de loop weer op het programma. Vooral in de eerste jaren was de belangstelling nog sterker omdat de organisatie destijds nog wel eens een start bonus wilde geven. Dat is inmiddels een tien tal jaar geleden. Aan de belangstelling is dat te merken, maar het blijft nog steeds een loop met een behoorlijk aantal deelnemers. Vandaag kan er zoals gebruikelijk gekozen worden voor drie verschillende afstanden (3800, 7600 en 12500 die om 15.00 uur vanaf het parkeerterrein van de voetbalvereniging Koewacht van start gaan. De familie Van Daalen uit Sint Jansteen keerde met een bronzen medaille terug van de duivensport Olympiade in het Poolse Poznan. Met hun jonge geschelpte doffer, genaamd Olympic Hattrick, werden Alfons, Annie en zoon Danny van Daalen derde in de categorie jonge duiven. De jonge doffer van de Van Daalens haalde in de voorselectie van de Nederlandse duiven reeds de tweede plaats. De Olympiade, de Olympische Spelen van de duiven sport, wordt om de twee jaar gehouden. In 2023 is de Olympiade in Nederland. Volleybal Biljart Super Bowl WIELRENNEN BRIAN VAN GOETHEM u Brian van Goe- them bij Lotto- Soudal zit, heeft hij het gevoel dat hij voor het eerst echt profis. De 27-jarige wiel renner uit Philippine weet dat dat niet helemaal eerlijk is naar Team Roompot, waarbij hij de voor gaande vier seizoenen koerste. Toch snappen ze wel wat hij be doelt, verwacht hij. ,,Ik ben blij met de kansen die ik van Roompot ge kregen heb, maar ze hadden niet de mogelijkheden om mij de bege leiding te geven die ik nu wel krijg." Roompot is een ProContinentale wielerploeg, Lotto-Soudal heeft een WorldTour-licentie. Van Goe- them, die nieuw is bij de Belgische equipe, vermoedt dat het budget er drie a vier keer zo hoog is. Hij heeft daardoor nu een veel groter team van specialisten om zich heen. ,,Als je ziet wat voor mensen nu met me meekijken: trainers, dokters, fysio therapeuten, een osteopaat, een diëtiste.Dat heb ik niet eerder gehad. En ze communiceren ook nog allemaal met elkaar. Heb je last van je rug en ben je even bij de os- teopaat geweest, dan weet de dok ter het een halfuur later ook. Bij Roompot hadden ze niet de finan ciën om zo'n omgeving voor je te creëren. Daar moest je veel zelf uit zoeken." Dat is overigens wel goed ge weest voor Van Goethem, vindt hij. ,,Dat ik eerst bij Metec en Roompot zat, heeft me gesterkt en verstandiger gemaakt." Het is ook een bewuste keuze geweest om er eerst nog een studie naast te vol gen. ,,Ik had niet op mijn acht tiende of negentiende al de stap naar de profs kunnen maken." Pas na het afronden van een HBO-op- leiding richtte de Zeeuws-Vla ming zich volledig op het wielren nen. En in de avonturiersploeg van Roompot ontwikkelde hij zich vervolgens tot smaakmaker in de eendagskoersen; het meezitten in vroege vluchten verhief hij tot kunst en zo kreeg hij de bijnaam 'Breakaway Brian'. Lotto-Soudal meldde zich voor zijn gevoel precies op het juiste moment. ,,Ik was het laatste jaar een beetje aan het twijfelen bij Roompot", vertelt hij. ,,Ik wist dat ik er, als ik een contractverlenging had gekregen, nog in 2019 was blij ven fietsen. Maar ik was dan dit jaar wel op een punt gekomen van: óf ik moet hierna doorstromen naar een WorldTour-ploeg óf ik kies voor een maatschappelijke carrière. Want het leven bestaat niet alleen uit fietsen. Als er geen ploeg zich voor mij had gemeld, had ik geaccepteerd dat ik aan mijn plafond zat." Maar al in 2018 bleek dat een team van het hoogste niveau het in Van Goethem zag zitten. ,,Ik weet dat ik niet goed genoeg ben om te winnen", zegt hij. ,,Dat is niet erg. Dat is ook maar weinigen gegeven. Maar ik vond de laatste tijd wel dat ik een volwaardige knecht kon zijn bij een WorldTour-ploeg. Ik ben blij dat ik nu de kans krijg om dat te laten zien. En met die extra be geleiding hoop ik nog een extra stap te kunnen maken." Mallorca Van Goethem debuteerde donder dag voor Lotto-Soudal. Hij reed mee in de Trofeo Ses Salines, een wedstrijd van 177 kilometer op Mallorca. Hij finishte er als 78ste, op bijna acht minuten van de win- Als je hiermee jaren je brood kunt verdienen in de WorldTour, dan is dat toch fantastisch? naar. De Zeeuws-Vlaming was in de afgelopen maanden al vaker op het Spaanse eiland. Zowel in december (met al zijn collega's van Lotto- Soudal) als januari (met een klei ner groepje) trainde hij er. Het hy permoderne sporthotel van ten nisser Rafael Nadal was zijn uit valsbasis. In de zon legde Van Goethem een fundament voor het voorjaar. Voor de maanden maart en april, als heel Vlaanderen wild wordt van de koersen. De komende tijd warmt hij zich ook nog op in onder meer de Ster van Bessèges en de Ronde van de Algarve. ,,Voor Lotto-Soudal zijn de Vlaamse klas siekers het echte werk. Over twee maanden weet niemand meer wie de eerste rit op Mallorca won. Er wordt wel ontzettend hard gere den, hoor. Maar het zijn in deze eerste weken - hoe je het wendt of keert - allemaal voorbereidings- koersen voor ons. Ik zal me heus ook daarin willen laten zien. Het zou namelijk pijnlijk zijn als het nu al blijkt dat ik niet mee kan ko men." Quote van de dag Het blijft natuurlijk een prachtverhaal. Twee top- arbiters in een stadje van net 8.000 inwoners. Arco Goedkoop wordt volgend seizoen hoofd trainer van korfbalvereniging Fortis uit Oost Souburg. De trainer uit Oostkapelle volgt bij Fortis Peter Crucq en Hans de Meij op. Goed koop verdiende in Zeeland zijn sporen als trainer van TOP Arnemuiden. Met die club reikte hij op het veld tot het hoogste niveau en in de zaal bijna tot het hoogste niveau. Bij Fortis neemt hij de training van het eerste en tweede voor zijn rekening en de coaching van het eerste team. Momenteel is Goedkoop ook trainer van de trainers van Togo uit Goes. Zowel op het veld als in de zaal komt Fortis dit seizoen uit in de eerste klasse. Vandaag speelt de ploeg uit tegen Rust Roest. ATLETIEK DUIVENSPORT 3-1 De volleybal lers van BOK zetten in de eerste klasse hun opmars voort. De ploeg uit Kapelle won met 3-1 van Voko. Forza (mannen) en VVS'92 (vrou wen) verloren met 4-0. 3 De driebanders van Polka Print zijn in de tweede divisie van slag ge raakt, na een ongeslagen eerste helft van het seizoen. Donderdag ver loor de Zeeuws- Vlaamse for matie voor de derde keer op rij met 6-2. 2.1 'Ik voel me Roeland van Vliet Philippine - Brian van Goethem In Fun Pub 2.0 in Vlissingen wordt in de nacht van zon dag op maan dag een Super Bowl Party ge houden. Vanaf 22.30 uur wordt de finale van het Ameri can Football- seizoen live uit gezonden op groot scherm. - Zaalvoetbalscheidsrech ter Jochem van Dijke uit Tholen floot WK-kwalifi- catie, net als plaatsge noot Ibrahim el Jilali.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40