Onschuld O t 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV INTERVIEW ROBÈRT VAN BECKHOVEN Met Wie is de Mol?en morgenavond de grote finale van Heel Holland Bakt, kan niemand dit weekend om Robèrt van Beekhoven (57) heen. De meesterpatissier over het niveau van zijn finalisten, de ophef rond Maroeska, het sueees van zijn eigen bakkerij en over jokers. Maroeska is boos Er valt een hoop te zeggen over deze edi tie van Heel Holland Bakt, die morgen zijn finale beleeft. De meest wrange constatering is misschien wel dat het pro gramma dit seizoen zijn onschuld is verloren. Ooit was het zo'n beetje de enige show waar van kandidaten nog met respect werden bena derd op de open riolen die social media heten. Heel Holland werd net even wat gezelliger als de tent openging, zeg maar. Dit seizoen bleek dat niet alleen de klimaat verandering, 11 september en onze privacy voer zijn voor complotdenkers, maar ook een gezellig no-nonsense bakprogramma. Deel neemster Maroeska zou de boel belazeren. Iets met een kookboek, cateringbedrijf en zelfs vriendschap met jurylid Janny van der Heijden. In het huidige tijdsgewricht, waar door de goe gemeente nauwelijks nog onderscheid wordt gemaakt tussen klok, klepel, mug en olifant heb je dan een rel die al weken doorettert, hoe hard Omroep MAX en Maroeska zelf alles ont kennen. Noem me naïef, maar ik sta aan hun kant. Al is het maar omdat ik niet kan beden ken wat het belang van de omroep is om vals te willen spelen en zo zijn eigen kijkcijferkanon in gevaar te brengen. Dan zou het logischer zijn geweest als ze dove Cas naar de overwinning hadden geloodst, vanwege zijn mediagenieke en vertederende voorkomen. Maar goed, ik haalde ook als enige in Nederland mijn schou ders op bij het DWDD-gesprek met de doem denkers van De Verleiders en dacht enkel: die voorstelling is niks voor mij. Alle HHB-fans die nu al weken zo druk zijn met hun complottheorieën, zou ik willen aanraden om hun tijd en energie eens te ge bruiken om het boek Rinkeldekink van Martine Bijl te lezen. Gewoon, omdat het kan en het je kijk op het leven verrijkt. Het is een verzame ling columns over de nasleep van haar hersen bloeding, waar ook nog een gebroken heup en depressie bij kwamen. Met dezelfde spottende blik waarmee ze drie seizoenen van Heel Hol land Bakt de kandidaten, de taarten en zichzelf beschouwde en zo de piketpaaltjes sloeg voor het huidige kijkcijfersucces, doet ze dat nu met de zwartste periode uit haar eigen leven. Er zit een fantastische dramaserie voor MAX in, in de lijn van Hendrik Groen. Al betwijfel ik of het de omroep lukt om na André van Duin voor de tweede keer de perfecte vervanger voor de rol van Martine te vinden. Dat compliment heb ik André al vaker gemaakt, maar herhaal ik graag nog eens aan het slot van het zesde sei zoen. Quote van de dag Er is natuurlijk maar één man die ik hier écht voor moet bedanken... en dat is Wietze de JagerjjL Johnny Lion overleden Extra show van Krezip ,,Begin januari was ik in het weekend óók nog te zien in CupCakeCup (het jeugdprogramma van AvroTros, red.). Dat is zo'n 700.000 kijkers. Dan heb je Wie is de Mol? met zo'n 3 miljoen kijkers en natuurlijk Heel Holland Bakt met een miljoen of 4. Nou, re ken maar uit. En dat voor een bakker, grappig hè?! Oh, en ik zit soms ook nog bij Tijd voor MAX en Smaakt Naar Meer." ,,Nee joh! Ik zie alleen maar voorde len. Ook fans die spontaan met me op de foto vinden, hartstikke leuk! Het enige wat ik als nadeel kan be denken, is dat sommige mensen ook ongevraagd foto's maken. Vind ik niet zo netjes.'' „Onvoorstelbaar hoog. Ook bij Cup CakeCup trouwens. Toen we daarmee begonnen, zagen de kinderen blauw en rood van de kleurstoffen en maak ten ze alles uit een pakje. Zeven jaar verder en die kids maken nu alles zelf! Ze kijken vooraf ook alle afleve ringen terug. Als ze dan horen dat chef Robèrt banaan lekker vindt, is echt alles het jaar daarop met banaan. En bij Heel Holland Bakt durft inmid dels niemand meer met ingekochte marsepein aan te komen.'' ,,Ga er maar eens aan staan: klein oventje, weinig tijd, hoge druk, overal camera's. Als je niet gefocust bent, red je het niet. Moet ik die men sen dan gaan afzeiken? Mooi niet. Het stoort me ook bij andere kook- en bakprogramma's. Die Franse tv-wed- De beslissing lag bij mijn vrouw. Als ze 'nee' had gezegd, was het feest niet doorgegaan HHB/ *4 strijden wel eens gezien? Die kandi daten krijgen er van langs, joh! Ik zou dan zeggen: hier heb je je spullen, ga het maar lekker zelf maken.'' ,,Echt onzin vind ik dat. Een paar jaar terug won Menno, die al ervaring had met bakken en Evert uit seizoen 1 kwam uit een bakkersfamilie. Ma- roeska niet, hoor. Ze kan goed koken, maar een kok is absoluut geen bak ker. Topkok Cas Spijkers zei ook al tijd: bakken moet je aan Robèrt over laten. Ik kan op mijn beurt geen haas uitbenen. Het is een totaal andere discipline. Die kritiek stoort me dus wel een beetje.'' ,,Dat mag u best zeggen, hoor. In mijn wereldje ben ik al heel lang be kend. Ik deed mee aan wedstrijden, gaf cursussen, maakte patisserie voor grote jongens als KLM en de Efteling. Toen pas ging ik werken voor televi sie. Mensen vroegen al snel: leuk, maar waarom kan ik niks van je ko pen? Wil je niet weer een winkeltje beginnen? Dat heb ik gedaan, in Ois- terwijk. Ik zal eerlijk zijn: natuurlijk blijft de aandacht voor Heel Holland Bakt niet onopgemerkt. Maar ik ben niet op tv gekomen omdat ik zo'n lieve vent ben. Ik heb er keihard voor gewerkt. En het is ook best wel lekker wat ik maak, al zeg ik het zelf. Overi gens zeggen ook andere bakkers dat dankzij Heel Holland Bakt de branche meer aandacht heeft gekregen, er is veel meer respect voor het bakkers vak." ,,Ik schrok er een beetje van, maar het leek me wel leuk. Normaal wordt —Marieke Elsinga in het dank- fl woord voor haar radioprijs. Zij vormt een duo met Mattie bij Qmusic. zaterdag 2 februari 2019 GO MUZIEK Johnny Lion, die in 1965 een grote hit had met het nummer Sophietje, is donderdag overleden, zo maakte collega Rob de Nijs be kend. De Hage naar, die in wer kelijkheid John van Leeuwar den heette, werd 77 jaar. MUZIEK Krezip geeft op 25 oktober een extra concert in de Ziggo Dome. De kaarten voor het eerste con cert waren gis ter binnen en kele minuten uitverkocht. De populaire Ne derlandse band keert na tien jaar terug met nieuwe muziek. 3 ■u Bekendste bakker van Nederland Gudo Tienhooven Bent u zich bewust van het feit dat u dé kijkcijferkoning van de Neder landse televisie bent? U kunt inmiddels niet meer onge zien over straat. Verlangt u wel eens terug naar de tijd toen u nog geen bekende Nederlander was? Morgenavond de finale van Heel Holland Bakt. Wat vindt u van het niveau dit seizoen? Het niveau stijgt, maar u wordt niet per se strenger... 44 ■1V7 Heel Holland Bakt- finaliste Maroeska Metz (60) verwijt Omroep MAX dat ze door de mon tage in het pro gramma overkomt als onsympathiek en betweterig. ,,Ik kijk niet met plezier terug'', zegt ze in een interview. ,,Ik had elke zondag weer een knoop in mijn maag. Ik zou nooit meer mee doen.'' Lees het interview op onze site. Dit jaar ontstond enige ophef over kandidate Maroeska die al actief was bij een cateraar en een kook boek schreef. Geen amateurbak ker en dus oneerlijke concurrentie, roepen critici Heel Holland Bakt is een kijkcijfer kanon, daar zult u zakelijk ook niet bepaald slechter van worden. Of klinkt dat gemeen? En dan wordt u ineens gevraagd voor Wie is de Mol?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 24