i 23 het WK samen Luiten zakt weg uit top tien Bertens neemt revanche Vonn stopt meteen na WK David: ,,Nee ik ben daar vrij simpel in. Ik vind dat ik ook heel veel geld verdien. Dat ik 1000 euro startgeld krijg, ik vind dat niet echt normale bedragen. Veel geld en als je weet dat ik zes of zeven wedstrijden per maand rijd. Dat tikt toch aan, plus natuurlijk mijn loon. Ik ben me er van bewust dat ik goed m'n geld ver dien. En ik ben blij dat ik dit mag doen.'' Mathieu: „Verschil moet er zijn. In het gewone leven is dat ook zo. In alle sporten is het zo dat je wordt be taald naar je waarde. Ik ben me ervan bewust dat ik heel veel geld verdien. Maar dat zal ergens de waarde zijn die de mensen willen betalen, denk ik dan altijd.'' Mathieu: ,,Met tennis is-ie wel vaak beter. Dan moet ik een goede dag hebben om hem te kloppen.'' David: ,,Dat is de laatste jaren wel enorm toegenomen. Overal wordt Mathieu wel vijf of zes keer per avond aangesproken.'' Mathieu: ,,Het stoort me niet, maar ik moet me er wel bewust van zijn dat ik niet kan doen wat ik wil. Met uit gaan houd ik er rekening mee.'' Mathieu: ,,Ja. Vooral dat laatste en de vrouwen. Met die auto's ben ik dan wel weer akkoord. Het heeft hem in mijn ogen alleen nog maar populair der gemaakt. Hij kon ermee omgaan. Hij werd als de chouchou (het lieve lingetje, red.) van België gezien. In België is het veldrijden natuurlijk al zo groot, dat mijn bekendheid niet veel groter gaat worden door op de weg te rijden.'' David: ,,Mathieu traint met periodes harder, omdat hij het gewoon aan kan. Iedereen kan wel heel hard trai nen, maar je moet het ook kunnen verwerken. Ik kan ook zes a zeven uur de weg op in de zomer. Dat doen we ook samen. Maar als hij rustig rijdt, is dat voor mij al redelijk inten sief. En als ik rustig wil rijden, is dat voor hem té rustig. Als we specifiek werk moeten doen, liggen de ver schillen verder uit elkaar.'' ,,Zijn eerste veldrit in België was in Horendonk, vlak over de grens. Daar voor reed hij alleen in de Brabantse veldritcompetitie. Matje was een jaar of 15 en heel nerveus. Hij had het bij mij en wat vrienden gezien en wilde dat ook. En hij wilde het goed doen. Vanaf toen al begon hij 50 wedstrij den per jaar te winnen.'' Mathieu: ,,50 in een jaar? Nee, man.'' David: ,,Natuurlijk wel. Met de weg en alles erbij, als nieuweling won je 30 crossen en dan op de weg een koers of 10, 20.'' Mathieu: ,,Daar ben ik het wel mee eens. Het brengt veel rust. In prin cipe weet ik dat als ik bij een cross aankom, ik meedoe om te winnen.'' David: ,,Hoe meer hij wint, des te groter dat gevaar is. Vaak rijdt hij een uur alleen voorop. Dat kan in zijn na deel werken. Finales rijden tegen an deren, hij zal het niet verleren, maar het is goed om het af en toe te doen. Dan kan hij nog iets dieper gaan en zichzelf nog iets meer zeer doen.'' Mathieu: ,,Het is alles of niks bij mij. Dat heb ik altijd gehad. Maar tegen slag maakt me beter. Zoals het niet pakken van die regenboogtrui me al leen maar sterker heeft gemaakt. Ik hoef die trui niet aan te hebben om te laten zien dat ik de beste veldrijder ben.'' SKIËN Lindsey Vonn heeft het einde van haar loopbaan aan gekondigd. De Amerikaanse vedette neemt volgende week bij de wereldkampioenschap pen in het Zweedse Are voor de laatste keer aan een wed strijd deel. ,,Ik moet accepte ren dat mijn lichaam topsport niet meer toestaat'', zei de 34- jarige skiester. Op de WK neemt Vonn deel aan de afda ling en de super-G. Daarna is het voorbij. ,,Ik ben erg emoti oneel onder deze beslissing, maar het kan niet anders. Ik heb prachtige overwinningen gevierd, maar ook zware crashes meegemaakt. In alle opzichten heb ik de grens op gezocht. Het moment dat het niet meer gaat, is aangebro ken.'' Vonn was al van plan na dit seizoen te stoppen. carendo. zaterdag 2 februari 2019 GO ligt aan hoe het gevoel is of het wed strijdverloop.'' Mathieu wint meer en verdient ook veel meer. Die scheefgroei, wringt dat wel eens? Zijn er dingen waarin David beter is? Mathieu: „Sprinten, normaal gezien.'' En buiten het fietsen? Het grote voordeel is dat David Mathieu van der Poel verkent het par koers in Bogense. rustig naar de disco kan, terwijl Mathieu z'n kont niet kan keren in België. Vervelend? Het zal alleen maar erger worden nu je ook werk gaat maken van je weg- carrière. Ben je klaar voor een be staan als wielerster in België, zoals bijvoorbeeld Tom Boonen dat was? Mathieu: ,,Nou, Boonen kwam ook zelf excentriek voor de dag.'' Je doelt op auto's, vrouwen en drugs? Jullie trainen nog altijd veel samen. Hoe ziet dat eruit? David, je bent vanaf het begin al on der de indruk van de overwinningen van Mathieu. Vertel eens over de eerste. David heeft weleens gezegd: ,,Zo veel winnen, dat geeft Mathieu een mentale voorsprong.'' De achilleshiel van Mathieu is mis schien juist dat hij niet voor plek twee, drie of vier kan rijden? WK Veldrijden: Vandaag, 15.00 uur: vrouwen. Morgen, 15.00 uur: man nen. TV: NPO 1. GOLF Joost Luiten (33) is in de tweede ronde van de Saudi International in Koning Abdullahstad wat teruggeval len. De Bleiswijker ging rond in 71 slagen, 1 boven par. Bij zijn eerste optreden had hij slechts 66 slagen nodig, 4 onder par. Luiten raakt daar mee in elk geval zijn plaats bij de beste tien kwijt. Neder lands beste golfer stond na de eerste dag achtste. Het toernooi in Saoedi-Arabië is nieuw op de Europese Tour. Het prijzengeld bedraagt om gerekend zo'n 3 miljoen euro, waarvan ruim 500.000 euro naar de winnaar gaat. TENNIS Kiki Bertens (27, foto) heeft zich dankzij een zege op de Russin Anastasija Pavljoetsjenkova verzekerd van een plek in de halve fina les van het WTA-toernooi van Sint-Petersburg: 6-2, 3-6, 6-0. Met de zege nam Bertens re vanche voor de nederlaag van vorige maand tegen Pavljoets- jenkova, in de tweede ronde van de Australian Open. Toen won de Russin. In de halve fi nales treft de Wateringse van daag Aryna Sabalenka. Bertens trof de Wit-Russische twee keer eerder, vorig jaar op Roland Garros en in 2017 in de Fed Cup. Beide duels won de Nederlandse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23