wacht Feyenoord mentale test tegen Excelsior 19 op eerherstel in Johan Cruijff Arena als VVV op bezoek komt STEIJN 'Ajax moet er geen hogere wiskunde van maken' dat niet alleen maar aan de verdedi ging ligt maar aan heel het elftal. Ook Tadic is in zijn leven niet eer der tegen een 6-2 nederlaag aange lopen. ,,Dit wil ik niet meer mee maken. En dat mag ook helemaal niet, met zulke cijfers verliezen." Op Ten Hag zelf was ook veel af gekomen. ,,Maar ik kon daarover praten met de mensen om mij heen. En met de directie. Het komt natuurlijk elk seizoen voor dat het minder loopt of dat j e tegen een ne derlaag aanloopt. Dat is niet iets nieuws of zo." ,,In alles is voetbal een mind- game", zegt Tadic. ,,We hebben goede wedstrijden gespeeld dit sei zoen en dan opeens zijn er duels als dit." Breken de vele transfergeruch ten rond spelers als Frenkie de J ong en Matthijs de Ligt Ajax dan op? Tadic denkt van niet. ,,Ik ben zelf ook jong geweest. Rond mij waren er ook vaak geruchten van andere clubs. Het gaat er dan om, om de juiste mensen om je heen te verza melen. Ik denk persoonlijk niet dat het invloed heeft op andere spelers. Niet op mij in elk geval." ,,Het is aan mij om dit in goede banen te leiden", weet Ten Hag. Hij kreeg wat dat betreft goed en slecht nieuws uit de ziekenboeg. Lisandro IMN Magallan en Noussair Mazraoui zijn er vandaag tegen VVV niet bij. Nicolas Tagliafico juist weer wel. Magallan en Mazraoui vielen tegen Feyenoord door de mand. Juist Tagliafico werd erg gemist. Gemist ,,Dat Magallan tegen Feyenoord een van zijn eerste wedstrijden speelde, daar heeft het natuurlijk ook mee te maken", weet trainer Ten Hag. ,,De samenwerking achterin was na tuurlijk ver te zoeken. Defensief was het in de Kuip te lichtzinnig. Het gaat er uiteindelijk om hoe je dat oplost." Spijt van de verkoop van Max Wöber in de winsterstop aan Sevilla, heeft Ten Hag ook na het slechte begin van 2019 in elk geval niet. ,,Alle posities zijn achterin dubbel bezet. Er was weinig per spectief voor Wöber." even voor aan zijn spelersgroep. Nog nooit hadden de spelers van Feyenoord individueel dergelijke rapportcijfers kunnen overleggen. Tonny Vilhena maakte de meeste meters, maar de rest bleef niet ver achter. ,,Meer meters, meer sprints'', zegt Van Bronckhorst. ,,Meer meters ook dan de tegen stander. We hebben er meer ener gie ingestopt dan Ajax. Beduidend meer. In balbezit waren we beter en bij balbezit van de tegenstander was het ook tachtig minuten top. De uitvoering, onze tactische dis cipline, de mentale weerbaarheid, alles klopte. Dit is dus het plafond van dit Feyenoord.'' Dat kan maar duidelijk zijn. Maar helaas voor Van Bronckhorst is het ook helder waar de bodem ligt. Bijvoorbeeld een week eerder in Zwolle tegen PEC, waar roem loos met 3-1 werd verloren. Geen energie, geen tactische discipline, niet meer meters dan de tegen stander. Kan dat ook weer zo zijn tegen Excelsior, zoals pieken en dalen zich bij Feyenoord toch al in sneltreinvaart afwisselen? Dubbel gevoel Het zorgt ook voor een dubbel ge voel. Wie Feyenoord zo tekeer zag gaan tegen Ajax, kan redeneren dat Van Bronckhorst nog best een jaar extra trainer zou kunnen zijn. Maar je kunt net zo goed an dersom redeneren: blijkbaar heb ben de trainer en zijn assistenten niet meer het vermogen om weke lijks alles uit de groep te persen. Het verval tussen de wedstrijden is extreem groot. Feyenoord is dit Uitvoering, tactische discipline, mentale weerbaarheid. Dit is het plafond van Feyenoord seizoen een gevreesde reuzendo- der, maar moet er weer naartoe om zelf reus te worden. Van Bronckhorst is en was in elk geval de trainer die de lat altijd hoog wenste te leggen. Nooit boog hij na een mispeer het hoofd met de makkelijke analyse 'dat dit het is en dat er niet meer in zit'. Woensdag sloot de trainer de wedstrijd tegen Ajax op het trai ningscomplex af. De club zelf nog niet, die kondigde met een knip oog aan dat de voorverkoop van de halve finales van de KNVB-beker tegen Ajax op 6 februari zal plaats vinden: 6-2. Van Bronckhorst: ,,Dat is niet mijn beslissing, ik ga niet over de kaartverkoop.'' Donderdag was de selectie vrij, vanaf gisteren ging het alleen nog over Excelsior, een stadgenoot in degradatiezorgen. Een elftal dat weet dat Feyenoord vast in de- zelfde formatie zal aantreden. ,,Je kunt na zo'n wedstrijd als tegen Ajax altijd iets aan de opstelling veranderen. Maar.zei Van Bronckhorst daarover, die de ge blesseerde Eric Botteghin noodge dwongen inruilt voor Jan-Arie van der Heijden. Feyenoord zal tijdens de derby weer langs de meetlat worden ge legd. Adel verplicht na de slacht partij tegen Ajax. Van Bronckhorst rekent op Robin van Persie, die weet dat de Excelsior-aanhang een tribune die zijn naam draagt onge daan wil maken. En hij rekent op nieuwkomer Cuco Martina, die op de bank zal beginnen, en Jens Toornstra, de uitblinker tegen Ajax. zaterdag 2 februari 2019 GO 'm'4 Ajax heeft linksback Nicolas Tagliafico weer terug. foto ajax Feyenoord verloor in 2010 met 10-0 van PSV. Een paar dagen later vormde VVV-Venlo de pleister op de wonde. Maar zijn de Venlonaren dat vanavond ook voor Ajax? Dennis van Bergen Venlo Natuurlijk heeft VVV-coach Maurice Steijn (foto) de wed strijd Feyenoord - Ajax (6-2) van afgelopen zondag gezien. En ja, ook hij had de opmerke lijke uitslag niet voorspeld. Maar om er nu serieus con clusies aan te verbinden voor de wedstrijd van zijn eigen ploeg? Dat vindt de Hagenaar onzinnig. ,,Ajax voetbalt al vrij wel het gehele seizoen goed, ze spelen binnenkort in de knock-outfase van de Cham pions League tegen Real Madrid", somt Steijn op. ,,Dan is het natuurlijk niet zo dat Ajax er op basis van één wed strijd opeens niets meer van kan. Ik beschouw die 6-2 ne derlaag als een incident." VVV heeft dit seizoen nog niet heel dik verloren, de 4-0 ne derlaag bij PSV was de groot ste nederlaag. Maar toch: hoe zou Steijn als Ajax-trainer de deuk repareren? ,,Door ge woon hetzelfde te doen als al tijd", stelt Steijn. ,,In voetbal heb je soms pech en soms geluk. Vasthouden aan je vaste manier van werken, daar gaat het om. Je moet er geen hogere wiskunde van maken." -Giovanni van Bronckhorst (43)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 19