Na euforische zege op Ajax Feyenoord Ajax aast na enorme zeperd in de Klassieker 18 De spelers van Ajax staken deze week de koppen bij elkaar na de zeperd tegen Feyenoord De conclusie: Ajax moet terug naar het gevoel van toen het nog topwedstrijden kon winnen. Column @sjoerdmossou PSV geeft Lozano extra rust Tannane weg bij FC Utrecht Op De Toekomst vechten verba zing en schaamte vrijdagmiddag nog steeds om voorrang, een kleine week na de reusachtige nederlaag tegen Feyenoord (6-2) die zoveel tongen losmaakte. Tussen het won den likken door trouwens, de ne derlaag wordt nog gevoeld en lijkt nog steeds het gesprek van de dag. Al is de glimlach van André Onana nog zo breed en de tred van Hakim Ziyech naar de kleedkamer nog zo nonchalant. De buitenwereld zoekt vanzelf sprekend naarstig naar verklarin gen van de plotse, maar totale in eenstorting van Ajax. Intern was die zoektocht bij de club niet min der groot. Aan Ajax, vandaag in de Johan Cruijff Arena tegen VVV spelend voor revanche, de vraag of er antwoorden zijn gevonden. In elk geval moet Ajax terug naar de basis, zo denkt Erik ten Hag. ,,Terug naar de periode dat we zo lang on geslagen zijn gebleven en terug naar het gevoel van tijdens de top wedstrijden die we dit seizoen toch wel degelijk hebben gewonnen." Hij bracht zijn leiders bij elkaar, Defensief was het in de Kuip te lichtzinnig zo liet Ten Hag gisteren weten. Tij dens één van de groepsgesprekken die hij afgelopen week belegde. Zo als hij verschillende groepen bij el kaar bracht. Precies zoals dat gaat bij een topclub na nederlagen zoals die van afgelopen zondag, terwijl die zelfde topclub volgens eigen zeg gen juist zo gewend is om wedstrij den te winnen. Directie Eén van die leiders is Dusan Tadic, met zijn dertig jaar, één van de meest ervaren spelers van de se lectie. Ook hij hamerde op de team discipline die er zondag tegen Fey- enoord totaal niet was. Én het reus achtige aantal van maar liefst elf te gendoelpunten in drie wedstrijden in 2019. ,,Als we zoveel doelpunten tegen krijgen is het moeilijk wed strijden winnen", sipte hij nog steeds. Om er aan toe te voegen dat SJOERD MOSSOU Althans, je kunt ze juist wél bedenken, maar al snel denk je: nee, haha, dat ligt echt te veel voor de hand, zo simpel zal de wereld vast niet in elkaar zit ten. Maar jawel hoor. Ervaren trainer Nederlander beschikbaar Dick Advocaat. Ik merk dat ik steeds meer 'zen' word van het technisch beleid van Feyenoord. Het schept rust en orde in je hoofd. Ofwel: wie op zondag de samenvattingen van Stu dio Sport kijkt, kan precies bedenken welke spelers Feyenoord voor komend seizoen gaat aantrekken. Ik vind het een mooie term, maar het dekt de la ding niet helemaal. Grofweg zijn aankopen van Feyenoord in vier categorieën te verdelen. wie half Nederland zegt: 'Dat lijkt me wel wat voor Feyenoord!' (Denk aan Sam Voethal is Larsson, Yassin Ayoub, Voetbal is Jeremiah St. Juste, soms ook Jan-Arie van der favoriete 'Die gaat Feyenoord denk ik terughalen!' (Denk aan Jordy Clasie, Dirk Kuyt, Jean-Paul Boëtius, Robin van Persie of over een tijdje: Rick Karsdorp.) 3 De afdankertjes. Klinkt wat lullig, maar dit zijn de voormalig eredivisiespelers die nét niet goed ge noeg zijn voor een topcompetitie. Stiekem zijn dit óók bord-op-schoot-spelers, maar je hebt er wel even Google bij nodig. (Denk aan Cuco Martina, Steven Berghuis, Eljero Elia of over een tijdje: Jürgen Locadia en Vincent Jasnsen.) 4 De tropische verrassingen. Een kleine minder heid van Feyenoord-spelers met schitterende namen, die allemaal wonderlijk snel in de vergetel heid raken. (Denk aan Luis Sinisterra, Omar Elabdellaoui, Harmeet Singh of over een tijdje: Gianluigi de la Pena.) natuurlijk. Het heeft in 2017 een landstitel opgele verd nota bene, en nog een bergje bekertjes boven dien. Wat ik maar wil zeggen: om een keertje met 6-2 van Ajax te winnen, hoefje voetbal niet per se moeilijker te maken dan het is. Voetbal is soms ook gewoon als je favoriete lang speelplaat, als steeds opnieuw naar dezelfde cam ping in Frankrijk, als elke dag een boterhammetje met kaas bij het ontbijt. Je kunt wel een keer wat anders proberen, maar waarom zou je? Wie zegt er dat je gelukkiger wordt van linksdraaiende sojayog- hurt met chiazaadjes, een voetreis naar Midden- Kenia of experimentele psychedelische jazzpunk? Precies. Dus als je Dick Advocaat inderdaad als nieuwe trainer haalt, en je scout uitsluitend spelers uit het stapeltje VI Seizoengidsen op je bureau, en je blijft in je jeugdopleiding exact doen wat je altijd al hebt gedaan. Nou, blijf dan ook maar lekker in die oude Kuip spelen. Lekker gewoon, lekker vertrouwd, niet te kinky. Iedereen tevreden. Giovanni van Bronckhorst is over het algemeen niet zo van de data. Natuurlijk, ook de Feyenoord- trainer beschikt over alle cijfertjes na een wedstrijd. Maar zelden zeg gen ze echt iets, zegt hij vaak. Maar de getallen van de enorme krachtsexplosie van zijn ploeg te gen Ajax, die legde hij toch maar Het is aan mij om dit in goede banen te leiden. zaterdag 2 februari 2019 gevoel naar het VOETBAL PSV neemt geen risico met Hirving Lozano. De Mexicaanse aanvaller, die in het met 2-1 gewonnen duel tegen FC Groningen een hersen schudding opliep, speelt morgen niet mee tegen Fortuna Sit- tard. Volgens PSV-oefen- meester Mark van Bommel moet Lozano eerst 100 procent zijn. VOETBAL Oussama Tannane, gehuurd van het Franse AS Saint- Étienne, keert niet meer terug bij FC Utrecht. De 24-jarige aan valler mis droeg zich af gelopen week tot twee keer toe op de training en werd al op non-actief gesteld. Eer der speelde hij voor Hera cles en sc Heerenveen. Nik Kok Amsterdam Erik ten Hag (48) De data van de spelers van Feyenoord waren nooit zo goed als tegen Ajax. Tegen Excelsior wacht een mentale test voor de nummer drie van Nederland. Kunnen ze weer het beste in zichzelf oproepen? Mikos Gouka Rotterdam Dick Advocaat is de belangrijkste kandi daat om trainer te worden van Feyenoord. Heerlijk, vind ik. Sommige nieuwtjes zijn zo volkomen vanzelfsprekend, zo krankzinnig doodgewoon, dat je ze haast niet bedenken kunt. Het aankoopbeleid van Feyenoord wordt ook wel schamper 'bord-op-schoot-scouting' genoemd. 1 De bord-op-schoot-spelers. Uitblinkers van pak weg sc Heerenveen, AZ, Vitesse of FC Utrecht van Heijden of over een gewoon als je tijdje: Michel Vlap.) Een categorie waarover langspeelplaat half Nederland zegt: Eerlijk is eerlijk, deze eenvoudige burgermansvi sie heeft Feyenoord niet uitsluitend slecht gedaan Robin van Persie brengt de Kuip in extase tegen Ajax. foto pim ras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 18