In juni duidelijkheid over Reynaertcollege Uitbreiding Groote Kreek duurt PvdA veel te lang 7 TINEKE KERSTE KINDERBOEK Tineke Kerste uit Philippine schreef eerder kinderboeken, maar die waren voor haar eigen kinderen. Het geheim in de bunkeer is haar eerste boek dat wordt uitgegeven. Zwemparadijs Scheldorado weer in orde De verhaallijn laat zich een beetje lastig om schrijven. ,,Een jon gen en een meisje vinden via een gat in de heg een geheim paadje. Het pad voert naar een hut, die ze de bunker noemen. Dan ontdekken ze dat daar iets of iemand is ge weest." Haar eerste boek ligt niet ge woon in de boekhandel. Dat zou ook niet kunnen. Wie Het geheim in de bunker via tinytalesbook- shop.com bestelt, kiest daar zijn eigen versie van het boek. ,,Of de mysterieuze bezoeker een robot of een buitenaards wezen is, dat is aan degene die het boek bestelt. Ook of de bunker in het bos of bij het strand staat, wat de namen van de hoofdfiguren zijn, de kleur van hun haar en ook hun ogen." Zelfs de illustraties worden aangepast naar de wensen van de lezer. Ou ders kunnen een boek samenstel len waarin hun eigen kinderen meespelen. ,,Net wat je zelf wilt. Elk boek is uniek." Eigenlijk schreef Tineke niet één boek, maar vier verschillende ver haallijnen. ,,Het was een hele puz zel. Ik werkte in vier kolommen aan de verschillende versies. Ik kreeg gelukkig goede begeleiding van de uitgever. Goeie tips ook. Hoe je er humor in verwerkt, hoe je actiever vertelt, zodat het inte ressanter wordt voor kinderen en hoe je alle zintuigen gebruikt in het vertellen van een verhaal. Op schrijfgebied heb ik hier veel van geleerd." Het geheim in de bunker is niet het eerste boek dat ze schreef, wel het eerste dat wordt uitgegeven. Haar eerste boeken schreef ze voor Ik kreeg gelukkig goede begeleiding van de uitgever. Goeie tips ook haar kinderen. Steeds in een op lage van één. Ze voorzag ze zelf van illustraties en maakte het he- lemaal op maat voor de lezer in kwestie. Toen al. Voor zoon Bram, die gek was van brandweerwa gens, een boek over Bram de Brand weerman en voor zijn muziek- gekke broer Thijs schreef ze Thijs en zijn muziekfiets. Inspiratie Tineke, die bijna vijftien jaar lera res in het basisonderwijs was en nu alweer enkele jaren hoofdre dacteur van de Zeeuws-Vlaamse zender GO-TV is, verwacht dat het niet bij één boek zal blijven. ,,Pas liep ik door de bossen bij Burgh- Haamstede. Ik zag de bunkers en de ideeën kwamen direct. Ik heb altijd wel inspiratie. Mensen die thuis zitten en een hele dag niks doen of niet weten wat ze zouden moeten doen; dat kan ik niet. Ik heb echt altijd wel ideeën. Eerder te veel dan te weinig." TERNEUZEN De dreigende sluiting van zwemparadijs Scheldorado in Terneuzen van wege bouwtechnische manke menten - zoals loszittende te gels - is van de baan. De Zeeuwse milieudienst RUD heeft deze week geconsta teerd dat de problemen zijn ver holpen. Bij eerdere controles vanaf augustus vorig jaar was vastgesteld dat Scheldorado zo slecht was onderhouden dat dit gevaar kon opleveren voor be zoekers. De provincie dreigde vervolgens met sluiting als geen maatregelen zouden worden genomen. Die maatregelen zijn nu uitgevoerd. HULST Het duurt veel te lang voordat woonwijk Groote Kreek in Hulst uitgebreid kan worden. Dat vindt de Hul- sterse fractie van de PvdA. En er is momenteel veel vraag naar huizen. Eind vorig jaar is een eerste stap naar expansie gezet. De gemeente heeft het eerste recht tot aankoop van percelen ten zuiden van de wijk. Hulst mag er drie jaar over doen de grond daadwer kelijk te kopen. En dat duurt wel erg lang, aldus de PvdA, die wil dat het college van bur gemeester en wethouders alles in het werk stelt de ontwikke- ling te bespoedigen. De bouw zou volgend jaar al moeten starten, vooral vanwege de krapte op de huizenmarkt. 'Te denken valt bijvoorbeeld aan een eerste aanzet van zo'n 40 tot 50 woningen, waarin ook nadrukkelijk de behoefte en wensen van starters wordt meegenomen', schrijft de frac tie. Het is niet de verwachting dat Hulst daarmee akkoord gaat, omdat de gemeente het liefst alle huizen in één keer laat bouwen. De twintig jaar oude Groote Kreek bestaat uit 383 huizen, 16 appartementen en 15 woonwagens. In juni moet er duidelijkheid zijn over de toekomst van het Reynaert college in Hulst. Het schoolbestuur, de gemeente Hulst en Stichting Voortgezet Onderwijs Zeeuws- Vlaanderen voeren gesprekken over verschillende scenario's, waarbij het samenbrengen onder één dak van vmbo, havo en vwo het meest voor de hand ligt. Het Reynaertcollege heeft nu twee locaties. Het vmbo wordt on derwezen aan de Gildenstraat, het gebouw aan de Zoutestraat biedt onderdak aan havo- en vwo-leerlin- gen. Bestuurder Piet de Witte gaf eerder al aan dat het voor de hand ligt dat het vmbo 'binnen nu en drie jaar' wordt ondergebracht in de Zoutestraat. Het schoolgebouw aan de Gildenstraat is sterk verouderd. De partijen praten ook over nieuw bouw, maar een fusie van beide lo caties lijkt logischer. De schooldi rectie, gemeente en Stichting Voor gezet Onderwijs Zeeuws-Vlaande- ren willen in juni duidelijkheid. Lodewijk College De stichting praat ook met de ge meente Terneuzen over huisves ting van het Lodewijk College. Er wordt onderzocht of de school in 2022 of 2023 een nieuw pand kan betrekken. zaterdag 2 februari 2019 VL 'Ik heb altijd een idee voor een boek' Guido van der Heijden Philippine Tineke Kerste met de vier versies waarin het boek te bestellen is. foto camile schelstraete -Tineke Kerste Het geheim in de bunker (7-11 jaar) kost €19,95 en is te bestel len via tinytalesbookshop.com Bob Maes Hulst 'jt VaIH»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 142