piste te boek staat als een piste voor beginnende skiërs, heeft die van Ellmau enkele stukken die imponerend steil zijn, waar schuwen de medecursisten uit de andere groep tijdens een ca lorierijke lunch waarvan de Sonja Bakkers en Fajah Louren- sen van deze wereld spontaan een rolberoerte zouden krijgen. Zo bestaat een 'eenvoudige, lichte salade' in Tirol uit een berg sla met rauwkost, een flinke kwak mayonaise en en kele stevige hompen schnitzel. De reacties van vrienden en collega's op mijn voornemen om 'op mijn oude dag', 'met die stramme botten van me', te gaan skiën, waren gevarieerd. De echte wintersportfanaten verzekerden me dat ik het heer lijk zou vinden, zo'n hele dag buiten in zo'n prachtig winters landschap. Maar de meeste reacties waren sceptisch. Een bloemlezing: 'Op jouw leeftijd is de après-ski al onverant woord.' En: 'Ga niet skiën, ga lekker sneeuwpoppen maken'. Ook waren collega's zo vrien delijk om me fijntjes te wijzen op verhalen over dodelijke lawines in Oostenrijk en You- Tube-filmpjes van een op hol geslagen lift in Georgië die skiërs lanceert. Voeg daarbij grappen over gipsvluchten, de Duitse uitdrukking Hals- und Beinbruch ('Succes!') en ver hoogde verzekeringspremies vanwege mijn aanwezigheid in de Alpen, en de stemming zit er goed in. Op dag twee lijken de pistes sneller dan op dag één. In te genstelling tot de dagen ervoor heeft het niet of nauwelijks ge sneeuwd, waardoor de boven laag zo vroeg in de ochtend ijs- achtig en superglad is. Vrijwel iedereen in het losersklasje moet wennen aan de nieuwe omstandigheden. De een na de ander vliegt uit de bocht en ook ik ga een keer flink onderuit. Na een half uur krijg ik de slag te pakken. Ik besluit, in voorbereiding op een eventueel middagavontuur op de blauwe piste, het tempo wat op te schroeven. Ik probeer langere stukken te skiën, meer vaart te maken, scherpere bochten te draaien. Ik merk dat ik vooruit ga, dat mijn zelfvertrouwen groeit. De spanning verdwijnt langzaam uit mijn lijf en ik voel dat alles steeds soepeler gaat. De mach tige vergezichten, het rustge vende geluid van mijn ski's op de sneeuw, het laagstaande zonnetje, de ontspannen sfeer ZATERDAG 2 FEBRUARI 2019 41

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 129