Een Britse medecursist in de losersgroep houdt het na twee valpartijen voor gezien OOSTENRIJK groepsreis skiën voor begin ners een ingrijpende lakmoes proef. Slaan die vooroordelen die ik over wintersport heb er gens op? En kan een niet over dreven sportieve 50-plusser nog op verantwoorde wijze leren skiën? Op dag één van het Tiroler avontuur blijkt hoezeer win tersport een immense indu strie is. De organisatie Skiwelt, eigenaar van het merendeel van de skigebieden in dit deel van Tirol, investeerde dit jaar 12,6 miljoen euro in onder grondse parkeergarages, ski kanonnen (voor als het even niet wil sneeuwen), computer gestuurde sneeuwschuivers op rupsbanden, kinderopvang op de pistes, viaducten, energie besparende innovaties en ver betering van liften en pistes. Een van de nieuwste aan winsten in Ellmau is de Tirol Lodge, een afgelopen december geopend, compleet uit hout op getrokken hotelcomplex met meerdere vleugels, een buiten zwembad en een wellnessafde- ling. Het bevindt zich precies tussen twee skiliften en pistes. Vanaf de piste ski je zo het ho tel in. Naast het hotel bevindt zich ook een immens skicen trum, waar we onze laarzen, ski's en helmen huren, voordat we de gondelbaan naar boven pakken voor de eerste skiles op de Hartkaiser. Boven op de berg wordt de groep van twaalf man in tweeën gedeeld. De ene groep bestaat uit mensen die al eerder hebben geskied, de tweede uit absolute beginnelingen, door de groep zelf al snel omgedoopt tot de losersgroep. Een Britse medecursist van mijn leeftijd heeft het in de losersgroep dui delijk niet naar haar zin. Ze moppert op alles en iedereen en houdt het na twee valpartijen voor gezien. Na de lunch haakt ook de andere Britse af omdat ze het niet kan bijbenen. Zo heeft Ellmau zijn eigen, kleine mini-Brexit. Volgens de Nederlandse ski leraar Lisa zijn er steeds meer 45-plussers te vinden op de be- ginnerslessen. ,,Het gaat wel licht allemaal wat langzamer dan bij kinderen, maar ik ben er echt van overtuigd dat je op la tere leeftijd kunt leren skiën'', zegt ze. ,,Mijn ervaring is dat je met zeven lessen de blauwe piste op kunt.'' Met de uit Hannover afkom stige medecursist Uwe, een vrolijke dertiger, besluit ik zo hard te oefenen dat we dag twee de blauwe piste op kun nen. Het zal een heel karwei worden, want hoewel deze Reizen Innsbruck Grote schoonmaak De rupsvoertuigen Salzburg Wenen maken de piste weer ordentlich na een dag lang skiën. Foto's rechtsboven: rekken, strekken en blauwbekken op de babyblauwe piste. 40

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 128