Kun je op latere leeftijd nog leren skiën? Wintersportscepticus en verslaggever Mark Roos (50) reisde af naar Tirol voor zijn eerste lessen op de piste. ,,Soms denk ik: zou het dan toch iets voor mij zijn?'' „Controle Mark, contro le!'', schalt het over de kinder piste van de Hartkaiser, een 1555 meter hoge berg nabij het Tiroler wintersportstadje Ell- mau. Skileraar Laura is vandaag in een fanatieke bui. De zes deelnemers aan de tweedaagse cursus skiën voor beginners, in leeftijd variërend van 31 tot 54 jaar, krijgen tussen alle oefenin gen door nauwelijks tijd om op adem te komen. Tot vervelens toe herhalen we de remoefeningen, waarbij je met je ski's een pizzapunt na bootst. We staan op de kinder piste, die deze dagen louter wordt gebruikt door volwasse nen. Daarna volgen oefeningen waarin je, door tijdens het afda len je rechterhand op je linker knie te leggen en vice versa, leert het gewicht van je ene ski naar de andere te verplaatsen. Zo kun je soepele bochten ma ken. En als je beneden bent, ga je met een skilift in de vorm van een honderden meters lange, overkapte lopende band weer naar boven. Voor iemand die nog nooit in zijn leven heeft geskied, verloopt de eerste dag ronduit bemoedigend. Slechts als ik in een overmoedige bui besluit een extreem steile helling nabij het kinderparcours te proberen, word ik genadeloos afgestraft en kukel ik met een soort mis- lukte dubbele rittberger voor over de helling af, waarbij ik halverwege mijn ski's verlies en op mijn kin in de rulle sneeuw land. Tot mijn huidige, 50ste levens jaar was ik nog nooit op winter sport geweest. Mijn ouders waren dol op Oostenrijk, Zwit serland en het Zwarte Woud, maar dan wel hartje zomer, op een vol terras, met een glaasje ijskoude grüner veltliner en een stralende zon die de alpen weiden zo groen maakt dat het pijn doet aan je ogen. Ook tijdens mijn tienerjaren is de wintersport aan me voor bijgegaan, waarbij ik heel pube raal besloot dat het niets voor mij was vanwege te koud, te veel heisa, te duur, te kakki neus, te veel gedrang bij de ski lift, vies eten (spek! deegknoe dels!), zweethandjes in de stoel- tjeslift en visioenen van valpar tijen en gipsvluchten. De door velen geroemde après-ski kon me evenmin ver leiden tot een retourtje Tirol. Ik zag en zie mezelf niet zo snel compleet starnakel de polo naise lopen op Oostenrijkse pareltjes als So Geil Auf Malle en Nur Noch Schuhe An. Alleen daarom was de uitnodiging om mee te doen aan een FOTO'S MARK ROOS, SKIWELT ZATERDAG 2 FEBRUARI 2019 39

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 127