Ik vind het juist chill af en toe met bereikbaar te zijn' ,,Als ik nieuwe mensen ontmoet, komen ze er vroeg of laat natuurlijk achter dat ik geen smartphone heb. Dat levert vaak aandacht op die ik niet per se fijn vind. Mensen denken dat ik het uit principe doe, er iets mee wil zeggen, of radicaal tegen technologische ontwikkelingen ben of zoiets. Maar ik heb gewoon geen smart- phone, dat is alles. Het is wel een bewuste keus natuurlijk; ik ken niemand van mijn leeftijd zónder smartphone. Het lijkt alsof de mensheid vijfjaar geleden met elkaar heeft afgespro ken altijd bereikbaar te willen zijn. Terwijl ik het juist chill vind af en toe met bereik baar te zijn. Je kunt bij WhatsApp zien dat je iemands berichtje hebt gelezen, toch? Dat lijkt me verschrikkelijk stressvol. Altijd die druk om maar te moeten reageren. Mijn ex-vriendin had ook lange tijd geen smartphone. Met z'n tweeën zaten we op ons eilandje, zo voelde dat. Op een gegeven moment heeft zij er toch eentje gekocht en zag ik haar langzaam in die gewoontes glij den: nog even dit checken, nog één appje sturen, 's avonds in bed door nieuwsartike len scrollen die je eigenlijk niet interesse ren. Dat wil ik gewoon niet. Dat ik daardoor een uitzondering ben, dat zij dan maar zo. Mensen zien het niet als optie om géén smartphone te hebben. Het is opvallend hoe vaak mensen reageren op mijn verhaal met: o, dat lijkt me héérlijk! Maar het kan gewoon, hè? Voor 30 euro heb je een toestel waarmee je kunt bellen en sms'en en ben je verlost van alle druk en stress. Kijk naar mij, ik functioneer nog steeds. Nadelen zijn er natuurlijk ook. Ik heb weleens een barbecue van vrienden gemist, omdat ik niet in een groepsapp zat. Maar ach, dat vind ik oprecht niet zo erg. Ik kan niet verwachten dat iedereen er altijd aan denkt mij te sms'en. Zelf mail ik iedereen als ik een feestje geef." 20 Bart Housmans (27) studeert Water Science and Management aan de Uni versiteit Utrecht. Hij heeft een Samsung E1190.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 108