i eraan wennen naarde wc tegaan zonder mijn telefoon' Ik moest ,,De week voordat mijn iPhone stuk ging, had ik in WhatsApp twintig gesprek ken met ongelezen berichtjes. Daar word ik onrustig van. Ik wil ze niet openen, want dan zien mensen dat ik het gezien heb en vind ik dat ik moet reageren. Dus toen mijn smartphone ermee ophield, heb ik geen nieuwe meer gekocht. Dat is nu drie maan den geleden. Ik was me al langer aan het terugtrekken uit de digitale wereld. Met Facebook was ik al gestopt - toch alleen maar oninteressante berichten - en met Instagram uiteindelijk ook. Het is een handige manier om mensen te leren kennen, maar het stond me tegen hoe iedereen alleen zijn mooiste kant laat zien. Als een soort parallelle nep-identiteit, terwijl in het echte leven heus niet alles zo perfect is. Ik ben ook tegen de manier waarop Google en Facebook gegevens van je verzamelen en je manipuleren, zonder dat je dat weet. Het was best afkicken, na al die jaren smartphonegebruik. Alle momenten waar op je je dreigt te vervelen, grijp je naar je broekzak - waar nu dus een Alcatel-tele foon in zit, zo'n seniorentelefoon met een klepje. Ik moest eraan wennen naar de wc te gaan zonder mijn telefoon erbij te pak ken. Nu ga ik op dat soort momenten een beetje nadenken of zo. Als ik met mijn vrienden aan het chillen ben, zitten zij met z'n vieren op hun tele foon in dezelfde groepsapp. En dan zit ik... ja, te wachten tot ze klaar zijn. Ik voel me niet buitengesloten, maar saai is het wel. Mijn vriendin zit ook echt veel op haar tele foon. Mijn vrienden appen haar tegenwoor dig, als ze aan mij willen doorgeven dat ze ergens aan het chillen zijn. Toch ben ik blij met mijn keuze. Ik heb ADHD en was altijd supersnel afgeleid. Zonder smartphone voel ik me veel rustiger en krijg ik sneller dingen gedaan. Ik ben er nog niet aan toegekomen om boeken te lezen, maar ik staar nu gewoon wat vaker voor me uit. Best fijn eigenlijk." Stach Platenkamp (20) werkt als fiets koerier bij DHL en vervoerder bij een meubelwinkel. Hij heeft sinds november een Alcatel 20.53 Black. ZATERDAG 2 FEBRUARI 2019 19

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 107