'Misschien ouderwets, maar ik hou van inefficiënte dingen' ,,Ik heb sinds de opkomst van de smartphone simpelweg nog niet gedacht: dat lijkt me nou een verrijking. Ik zie vooral de nadelen. Als ik in de trein zit, kijk ik bijvoorbeeld liever naar buiten dan naar sms'jes die ik moet beantwoorden. Mijn vrienden ergeren zich soms wel aan mijn late reacties. Maar als ik antwoord, is het vanuit een oprechte wens tot contact. Mijn leven is misschien wat minder effi ciënt dan als ik een smartphone zou heb ben. Ik kom vaak te laat op afspraken omdat ik geen Google Maps heb, bijvoorbeeld. Maar het idee dat je je tijd zo nuttig moge lijk moet besteden, staat me tegen. Mis schien is het ouderwets, maar ik hou van inefficiënte dingen. Boeken zijn zwaarder om te tillen dan een e-reader en lp's moet je telkens omdraaien: ik vind dat een mooie tegenprestatie voor wat ze mij leveren. Ik had nog lang een Facebook-account op mijn laptop, maar ik merkte dat ik extreem passief werd van het scrollen door al die fo to's. Zat ik weer te kijken naar wat Chantal uit groep 3 deze dinsdagavond voor eten op tafel had gezet. Het is helemaal niet natuur lijk om van al die honderden levens op de hoogte te blijven. Dingen zijn eindig en dat is helemaal prima. Nu dreigt die eindigheid te verdwijnen omdat het zo makkelijk is met elkaar in contact te blijven. Sommige functies van een smartphone zouden best handig zijn - een reisplanner, en ik noemde Google Maps al -, maar Tin der mis ik geen moment. Ik heb een keer geswipet op een account van een vriend, maar nee hoor, het duurt op zo'n app echt eeuwen voordat je eens met iemand af spreekt. Ik regel mijn dates gewoon in het echte leven. Eén jongen vond het zelfs wel interessant dat ik moeilijk bereikbaar was. Ook heb ik eens maandenlang gemaild met iemand die ik leuk vond - dat waren echt mooie mails." *1 Melle Derksen (28) werkt in de Linnaeus Boekhandel in Amsterdam en is redac teur bij het tijdschrift Propria Cures. Ze heeft een Nokia 3310 (de heruitgave uit 2017). ZATERDAG 2 FEBRUARI 2019 17

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 105