'Ik ben bang dat ik verliefd word op een vrouw' BV DE LIEFDE Qn<\zcio«.k rxMt si-tl het I/q izjen 9 2? 2 ij h Sinds weduwe Marloes (54) sterke gevoelens kreeg voor Barbara, heeft ze verlangens die ze voorheen niet kende. ,,Op mijn 50ste werd ik weduwe. De man met wie ik vijfentwintig jaar samen was en twee kinderen had, overleed vrij on verwacht. Vóór hem had ik niet eerder een relatie gehad. Twee jaar geleden, out of the blue, werd ik verliefd op Barbara. Vlinders, kriebels, erotische fantasieën, alles. Ik wist niet wat ik ermee aan moest, maar mijn gevoelens waren zo sterk dat ik er ziek van werd. Ik kreeg buikpijn, was down, functio neerde niet meer op mijn werk. Ik móest het haar vertellen. De verliefdheid bleek niet wederzijds, zij viel echt alleen op mannen. Hoewel ik dat ingecalculeerd had en ik blij was dat ik wist waar ik aan toe was, deed de afwijzing toch pijn. En omdat niemand in mijn omgeving er iets vanaf wist, kon ik nergens terecht met mijn liefdesverdriet. Niet veel later meldde ik me aan bij een datingsite. Ik had behoefte aan gezelschap, warmte, genegenheid. Toen ik moest aan vinken of ik een man of een vrouw zocht, heb ik lang getwijfeld. Ga ik voor veilig? Of gooi ik mijn leven overhoop om mijn fanta sie te volgen? Maar wat zouden mijn kinde ren daarvan vinden, mijn ouders, vrienden en collega's? Hoe reageren zij als het voor mij al zo'n schok is? Uiteindelijk durfde ik het niet aan en koos ik voor het bekende. Al snel ontmoette ik Tjeerd, een schat van een man, met wie ik nu een fijne relatie heb. Alles klopt, we begrijpen elkaar en de seks is goed. Maar om tot een hoogtepunt te komen, denk ik altijd aan een vrouw. Sinds mijn verliefd heid op Barbara is er een deurtje open gegaan, heb ik verlangens gekregen die ik voorheen niet kende. Ik droom soms van een vrouwenlichaam, fantaseer over vrijen met een vrouw. Tot nu toe gebeurt het al leen in mijn hoofd, maar ik hoop dat het ooit werkelijkheid mag worden. Tjeerd weet ervan, ik heb hem alles ver teld. Hij reageerde begripvol en vindt dat ik het moet uitproberen. 'Als ik je maar niet kwijtraak', zegt hij. Hij vindt het zelfs niet erg dat ik na het vrijen soms emotioneel ben. 'O, dacht je weer even aan een vrouw?' vraagt hij dan. Dat hij mij de vrijheid geeft om mijn lesbische gevoelens te ontdekken, zou me over de streep kunnen trekken. Toch ben ik bang om het werkelijk te doen. Want wat als ik seks heb met een vrouw en het tegenvalt? Moet ik het dan nog eens proberen met een andere vrouw? En wat als het alles is wat ik ervan ver wachtte? Als ik verliefd word? Wat zet ik in gang? Ik weet het niet, ik pieker, en intus sen gebeurt er niets. Verwarrend, vermoei end en ik word er bij vlagen verdrietig van. Wat ik het allerliefst zou willen, is dat ie mand met ervaring me bij de hand neemt om me in te wijden in de vrouwenliefde. Dat ik zo kan onderzoeken of het is wat ik denk dat het is. Maar zo zal het niet gaan, daarvan ben ik me bewust. Ik wéét wat de oplossing is: zelf de eerste stap zetten en contact leggen met een geïnteresseerde vrouw. Dankzij internet is dat niet moeilijk. Maar ik ben er te laf voor.'' TEKST PAM VAN DER VEEN ILLUSTRATIE STUDIO SKI De echte naam van Marloes is bij de redactie bekend. Wil je ook praten over je relatie? magazine@persgroep.nl ZATERDAG 2 FEBRUARI 2019 15

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 103