De Nederlandse pers was niet verrast, ze hadden me na het Nationaal Songfestival goede kritieken gegeven. Ik was zelf eufo risch, maar ik heb altijd de betrekkelijkheid van de roem gezien. Het is heerlijk af en toe gelauwerd te worden en er middenin te zit ten, maar ik kan er ook van een afstandje naar kijken. Bij mijn platenmaatschappij hadden ze zich destijds niet gerealiseerd dat ik kon winnen. Dan hadden ze wel meer pr-materiaal gehad. Nu moesten er mappen worden bijgemaakt." Familiemens ,,Op Schiphol wist ik niet wat me over kwam. Iedereen was er. Familie, vrienden, fans en mijn vriendje. Voor hem was het ook heftig. Uiteindelijk is het op niets uit gelopen. Hij vond het niet fijn dat ik zo vaak weg was, terwijl ik totaal vrij wilde zijn. Er was een heuse persconferentie belegd. Op deze foto staan mijn zusters Ine en Ti neke achter me. Naast me zit David Hart- sema, mijn tekstschrijver. Dat hij niet mee mocht naar Madrid was heel raar. Er waren ontzettend veel mensen mee die absoluut onbelangrijk waren, maar zichzelf wel be langrijk vonden. Ook mijn ouders waren niet uitgenodigd. Ik denk ook dat ze het amper hadden aan gekund. Thuis hadden ze het al moeilijk. Tijdens de puntentelling gingen mijn moe der en Ine naar boven. Lagen ze op hun buik op bed, zo spannend vonden ze dat. Des te leuker was het dat ze er op Schiphol waren. Het was groot feest op het Lavendel plein, waar we woonden. Een zee van bloe men. Iedereen was blij, kwam langs. Ver geet niet, Brabant liep in die jaren achter op de rest van Nederland. Het waren grauwe jaren. Het was altijd sappelen. Als je doch ter dan goud wint op het Eurovisie Song festival dan geeft dat zo'n elan aan je leven." Het was het moment om mijn vleugels uit te slaan, in muzikaal en breder opzicht. Maar ons gezin is altijd hecht gebleven. Een prachtige verdienste van mijn ouders. Ik ben blij dat ik zelf ook een goede band met mijn dochters heb. Ze waren aan de ene kant trots op mij; de muziek hebben ze als po sitief ervaren. Ze ker in de tijd dat ik een relatie had met Herman was er altijd muziek in ons huis. Dan werd er gespeeld, gerepeteerd, een vrolijke boel. Aan de andere kant moesten zij hun moeder altijd met het publiek de len. Voor hun was ik hun mama, maar ik ben ook de zangeres. Ik was vaak weg. Ze wonen nu al een tijdje in Israël; ik reis mi nimaal vijf keer per jaar naar Tel Aviv. Zij komen ook vaak naar Nederland. We faceti- men bijna dagelijks. Mijn ouders hebben mijn hele carrière meegemaakt. Mijn moeder stierf vijfjaar terug, mijn vader nog maar twee jaar gele den. Hij is 95 jaar geworden. Een knappe, bijzondere man. Wat ik zo mooi aan hem vond is dat hij nooit oordeelde. Er woonde ooit een crimineel bij hem in de straat; die kwam nog bij hem op bezoek in het verzor gingshuis. Dat niet-oordelen hebben mijn zusters ook van hem. Ik hoor zijn stem nog levendig in mijn oor. We hebben nog veel gesprekken ge voerd. Een groot aantal heb ik opgenomen. Tot het laatst was hij bij. Scherp en attent. Nooit zeuren. Altijd vriendelijk. Hij zag hoe je gekleed was, of je je haar mooi had zitten. Hij hoopte dat we erbij zouden zijn als hij zou gaan. Dat is gebeurd, ik zat met mijn twee zusters aan zijn bed. Hij richtte zich op. 'Three faces one face', zei hij opeens in het Engels dat hij eigenlijk amper sprak. 'I love you from the bottom of my heart', en hij schonk ons een glimlach vol overgave. Gekust door de eeuwigheid, vond ik. Ik heb er mijn laatste album naar vernoemd. Zo liefdevol. Een groots moment." ZATERDAG 2 FEBRUARI 2019 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 101