NYNKEDEJONG Grote problemen met bruggen en sluizen Afsluitdijk 6 Column Uit onderzoek van Rijkswater staat kwam vorig jaar een 'groot aantal gebreken' naar voren in de bedienings- en besturingsinstal laties van de sluizen en beweeg bare bruggen bijKornwerder- zand en Den Oever. Het gaat om tekortkomingen in de software en technische componenten. De conclusie van het onderzoek was dat de veiligheidsfuncties in de machines niet betrouwbaar waren. De installatie was in 2016 geplaatst. Brug- en sluismeesters konden er niet op vertrouwen dat hun opdrachten correct werden uitgevoerd. Daardoor konden 'on veilige situaties' ontstaan, aldus de minister. ,,Door alert mense lijk handelen heeft dit niet tot ge vaarlijke situaties geleid." Er zijn extra brug- en sluis- meesters ingezet om de zaak vei lig te maken. Ook zijn extra came ra's geplaatst. Het zal nog ander half tot twee jaar duren voordat alle problemen zijn opgelost. Dit voorjaar zal de weg en vaarweg vijf tot zeven nachten zijn afge sloten in verband met herstel werkzaamheden. Rijkswaterstaat onderzoekt wie aansprakelijk is voor de proble men. Dat wordt voor de zomer bekend. In stukken die door Rijkswaterstaat werden gepubli- i Rijkswaterstaat onderzoekt wie verantwoordelijk is ceerd voorafgaand aan de werk zaamheden, blijkt dat het werk aan de Afsluitdijk is uitgevoerd door een consortium van Croon- wolter&Dros en Arcadis. De besturings- en bedienings systemen van de sluizen werden toen juist vervangen om ze in de toekomst veilig te kunnen blijven gebruiken. Ook had de vervan ging minder storingen op moeten leveren. Automobilisten hebben gere geld last van storingen bij de slui zen. Soms leidt dat tot lange files. Ik heb nogal een dubbel gevoel bij de monarchie. Enerzijds ben ik dol op onze prinsen en prinsessen. Soms, als ik per onge luk, langs Blauw Bloed zap, zap ik niet meteen door. Voor ik het weet zit ik een kwartier lang geboeid te luisteren naar Jeroen Snel die ver telt over het bezoek van prins Jaime aan een vluchtelingenkamp in Kenia. Die dingen gebeuren. Maar anderzijds is het voor een weldenkend mens best moeilijk om de mo narchie kritiekloos toe te juichen. Helemaal in deze weken waarin prinses Christina goed geld int met de ver koop van peperdure kunstwerken uit de collectie van het koninklijk huis, ooit aangeschaft met overheids geld. meegedongen naar een exclu sieve schets van Kijk die Oma des Vaderlands een leuk uitje hebben met haar nichtje Margarita Peter Paul Rubens, maar Christina besloot het werk meteen naar Sotheby's te slepen, waar de hoog ste bieder er 6,1 miljoen euro voor neerlegde. Ik wil graag zorgeloos naar Blauw Bloed kijken, maar mensen als prinses Christina maken het me onmogelijk. Grof geld verdie nen aan werken waarvan jij mis schien het idee hebt dat je ze eer lijk hebt geërfd, maar die in beginsel door de staat zijn bekostigd. Dat zijn moeilijke mo menten voor de Vor- sfen-fan. En ik denk dat meer royaltyliefhebbers de emotionele spa gaat voelden. En dat er daarom ook zoveel be langstelling was voor de foto's van prinses Be atrix bij Jumping Amsterdam. De prinses die overduidelijk zo mee leefde met de paarden en hun be rijders. Dat is onschuldig vermaak voor de koningshuisliefhebbers. Kijk die Oma des Vaderlands een leuk uitje hebben met haar nichtje Margarita. Wat een gezellig mens, en wat zit ze ontspannen naar paarden te kijken. Een monarchie is in de basis een vrij idioot construct. Mensen die talloze privileges hebben omdat ze toevallig in de juiste familie gebo ren zijn. Die een Rubens van 6,1 miljoen in de schoot geworpen krijgen, en ook nog vinden dat ze er recht op hebben. Probeer dat idee maar eens te verdedigen. We verzachten de pijn met Beatrix die bij een evenement bijna een ge wone burger lijkt, met gewone burgerliefhebberijen. Omdat die foto's zeggen: kijk, zij is net als wij. Een heerlijke leugen voor de hei melijke royaltyfan. Kras.nl/55358 Kras.nl/39473 Kras.nl/donau Kras.nl/35682 Autovakantie De Zuid-Hollandse kust Zonvakantie Groepsrondreis Busreis Londen Windsor Castle Riviercruise vrijdag 1 februari 2019 GO ^0 @Nynke Prinsessen Rijkswaterstaat heeft 'acute' maatregelen getroffen bij de sluizen en beweegbare brug gen van de Afsluitdijk. Zo zijn er extra brug- en sluiswachters ingezet. Dat was nodig om 'on veilige situaties' te voorkomen, meldt minister Cora van Nieu- wenhuizen (Waterstaat). Sander van Mersbergen Kornwerderzand/Den Haag De musea in Nederland hadden graag Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en CalamiteitenFonds Curagao Karakteristiek Andalusië Varen over de Donau Fijn hotel nabij het zandstrand Gratis gebruik zwembad en sauna Klantbeoordeling 8,3 Dagen vol shoppen en sightseeing Leuke excursies, o.a. naar Windsor Klantbeoordeling 8,1 O.a. Boedapest en Wenen Verblijf op basis van volpension Inclusief busreis naar Passau Direct aan Mambo Beach Relaxen op het privéstrand Klantbeoordeling 9,1 Incl. entree Alhambra in Granada Stadstour door Sevilla en Córdoba Klantbeoordeling 8,6

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6