II Rode esdoorns in Biezelinge worden vervangen AMZ 7 FESTIVAL DOORSTART Het populaire festival Funfest in Wolphaartsdijk maakt een doorstart. Op dezelfde locatie, met dezelfde opzet, maar wel met nieuwe organisatoren en een andere naam: Puur Natuur. Dweilfestival terug in café De Oranjeboom Afgelopen zomer vond in de Kunstwei in Wolphaartsdijk al weer de vierde out door-editie van Fun fest plaats. Tot ieders verbazing maakte Barre Verkerke, de grond legger en hét gezicht van het festi val, bekend ermee te stoppen. ,,Net als bijna iedereen wist ik niet wat ik hoorde'', zegt Janick van Megroot, die in het publiek stond. ,,Ik ben na afloop nog naar Barre toegegaan om te vragen of ik hem misschien iets uit handen kon ne men, zodat hij toch door kon gaan. Maar zijn besluit stond vast.'' Enige tijd later vroegen de orga nisatoren van Funfest aan Van Me- groot (DJ en oprichter van FIJN events) of hij interesse had om het festival helemaal over te nemen. Daar heeft hij 'ja' op gezegd. Sa men met Tammy Groosman van het Pop Up-team Goes en Wouter Priester (ook bekend als DJ) vormt hij nu het team dat het festival zal voortzetten. ,,Maar Barre blijft op de achtergrond nog wel aanwe zig'', vertelt Van Megroot. ,,Hij staat klaar als we vragen hebben en blijft nauw betrokken bij de kunst die altijd aanwezig is tijdens het evenement. Dat is één van de belangrijkste elementen van het festival. We zijn wel van plan om op dat gebied wat vaker dingen te gaan hergebruiken.'' Groener De eerste editie van Puur Natuur vindt plaats op zaterdag 13 juli. De opzet van het evenement blijft hetzelfde, dus met onder meer muziek op het hoofdpodium, een DJ-area, een veld om te relaxen en Aan de sfeer en de vibe zal niets veranderen. Het blijft een festival waar jong en oud zich kunnen vermaken allerlei kinderactiviteiten. Er ko men wel wat meer foodtrucks, zo- dat gasten met trek een ruime keuze hebben. ,,Aan de sfeer en de vibe zal niets veranderen", belooft Van Megroot. ,,Puur Natuur blijft een festival waar jong en oud zich kunnen vermaken.'' De nieuwe naam vloeit voort uit de wens van de eigenaresse van de Kunstwei om het festival wat groener te ma ken. ,,Daar gaan we zeker ons best voor doen'', zegt Van Megroot. Een groei in bezoekersaantallen is wat hem betreft geen doel. ,,Ik meen dat er vorig jaar iets van 1700 men sen waren. Dat is mooi.'' De nieuwe website www.puur- natuurfestival.nl is sinds gisteren online. De eerste Early-bird kaar ten worden vanaf vandaag ver kocht voor 15 euro. Er is slechts een beperkt aantal van deze tickets be schikbaar. Op de Facebookpa- gina van het festival houden de nieuwe organisatoren de fans de komende maanden op de hoogte van alle ontwikkelingen. Zo wor den de artiesten en lokale bands die komen optreden één voor één bekendgemaakt. Puur Natuur is ook te vinden op Instagram. Na een jaar afwezigheid vindt morgen in café De Oranjeboom in 's-Heer Hendrikskinderen weer het dweilbandfestival Blêês je wêrm plaats. De zevende editie wordt voor een groot deel een Zeeuws Vlaams feestje, want drie van de vier deelnemende dweilbands komen van beneden de Wester- schelde. Het zijn De Blaosuuln uit Aar denburg, Te Geen Naom uit Phi lippine en De Orange Band uit Sas van Gent. De Pink Panthers uit Goes maken het feest com pleet. Het dweilbandfestival begint om 20.30 uur. BIEZELINGE Vier oude bo men in een plantsoentje aan het Biezelingse Marktplein worden binnenkort vervan gen. De gemeente Kapelle plaatst er vier exemplaren van een iets andere soort voor te rug. In de komende maand gaan de vier rode esdoorns op de kruising van het Markt plein met de Blaaspoort tegen de vlakte. De bomen staan in een plantsoentje en zouden te dicht op de erfgrens staan van een aanwonende. Mede daar door zorgen deze oude es doorns voor overlast. De gemeente Kapelle plaatst vier nieuwe bomen terug voor de te kappen exemplaren. ,,Ook rode esdoorns", laat wethouder Jon Herselman weten. ,,Maar die zijn van een iets ander soort rode esdoorn dan de huidige bomen. De nieuwe bomen zijn wat meer kegelvormig en ook wat compacter dan de bomen die er nu staan." Om overlast te voorkomen, worden de nieuw te plaatsen esdoorns niet op exact dezelfde plaats teruggezet. Volgens Her- selman worden ze wel in het zelfde plantsoen geplaatst, maar komen ze op een betere plek. Huishoudbeurs Dagtocht Huishoudbeurs Dagtocht Huishoudbeurs diner arrangement wo 20 februari 72,50 Beverwijkse Bazaar za 9-3-2019 €36,- Musical Mamma Mia! do 21 -3, za 20-4 v.a. 89,-- Musical The Lion King zo 21-4, vr 31-5, za 29-6 98,- Keukenhof vr 5-4, wo 24-5, do 2-5 43,- vrijdag 1 februari 2019 Funfest wordt Puur Natuur Rob Paardekam Wolphaartsdijk De outdoor-editie van Funfest, hier op archiefbeeld uit 2017, is in vier jaar tijd uitgegroeid tot een zeer populair evenement. foto johan van DER HEIJDEN - Janick van Megroot 'S-H. HENDRIKSKINDEREN Inclusief entreeticket 42,-- Alleen vervoer 29,- 16 t/m 19 21 t/m 23 februari Let op! Zo 17 februari enkel vertrek vanuit Midden-Zeeland Inclusief entreeticket, koffiestop op de heenreis en diner op de terugreis Europa's grootste overdekte markt! Een komisch liefdesverhaal met de hits van ABBA Na 18 jaar nog altijd één van de populairste musicals ter wereld Beleefde sfeer van begin jaren '70 met het Flower Power thema! Tel. Meer informatie en (prijs)voorwaarden 0113-351551 vindt u op onze site: WWW.amz.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 52