Snelste vrouw ooit keert terug in Cadzand-Bad Familie Van Kempen is klaar voor beruchte race II ZEELAND 13 Van Anrooij rijdt zondag ,,Wij houden van Le Touquet en van de strandcross, al vanaf het eer ste uur. De hele entourage en de massale opkomst van deelnemers en publiek heeft ons steeds aange sproken'', vertelt het gezin. ,,Er is wel wat veranderd. Een paar jaar ge- leden kon je kilometers over de boulevard rijden. Vanwege de vei ligheid zijn er nu om de paar hon derd meter barricades opgeworpen en moet je steeds van de boulevard af. Spijtig, maar wel begrijpelijk." Zowel Jeffrey als Daniëlle is ook altijd aanwezig bij de strandcrossen van Vlissingen en Zoutelande. Zon dag rijden ze de beruchte strand- cross. En niet voor het eerst. Als voorbereiding op dit evenement werd veel getraind op het het strand van het Franse Loon Plage bij Duinkerken. De 26-jarige Jeffrey viel voor het eerst op bij zijn debuut in 2010. Bij de junioren legde hij in dat jaar be slag op een topklassering. Daarna behoorde hij steeds bij de best ge klasseerde Nederlanders in de grote wedstrijd. Vorig jaar viel hij uit. Af gelopen week werd hij geveld door griep, waardoor zijn goede voorbe reiding deels aan kracht heeft inge boet. Toch hoopt J effrey op zijn spe ciaal geprepareerde Yamaha in de top vijftig te eindigen. Titel Daniëlle nam voor het eerst op haar Yamaha deel in 2016 en won met een het klassement bij de vrouwen, net als in 2017. Vorig jaar ging ze in de eerste ronde in de fout. Ze begon met een ronde achterstand, maar wist de uiteindelijke winnares nog tot op drie minuten te naderen en werd tweede. ,,Ik heb er keihard voor gewerkt en wil mijn titel te rug'', blikt ze met zelfvertrouwen vooruit. 23 jaar geleden kwam Maton in een tijd van 1.21.51 uur over de eindstreep van de Midwinter Halve Marathon. Een dergelijke prestatie zal er nu niet meer in zit ten voor de snelste vrouw ooit in Cadzand-Bad. ,,Ze heeft al gezegd dat ze er waarschijnlijk twee keer zo lang over gaat doen'', vertelt or ganisator Theo Rabout lachend. ,,Logisch ook. We zijn inmiddels meer dan twintig jaar verder.'' Nooit lukte het een vrouw snel ler te lopen dan Maton. Het record bij de mannen staat zelfs nóg lan ger. Sepp Vermeulen klokte in 1993 - 26 jaar geleden - een tijd van 1.08.01 uur. ,,Op de hele mara thon liep hij 2.20 uur. Zulke snelle deelnemers krijgen we niet zo vaak aan de start'', legt Rabout uit. ,,Maar ik zeg niet dat de records nooit meer verbroken zullen wor den.'' De Midwinter Halve Marathon is niet alleen een wedstrijd op zich. Hij geldt ook als open Zeeuws kampioenschap. Met en kele sterke Belgische atleten én Zeeuwse toppers aan de start, be looft het een mooie race te wor den. ,,Daar zijn we als organisatie trots op'', aldus Rabout, die de het aantal voor-inschrijvers - net als vorig jaar - met 20 procent zag stijgen. ,,Vorig jaar waren dat er 1059, nu 1284.'' Daarvan komt een groot deel uit België. De grote kanshebbers Die ter Broeckaert, Dries Leys, Tom Vanislambroeck (bij de mannen) en Gwendolyne Dedeyne (bij de vrouwen) bijvoorbeeld. De Frans man Michel Verhaeghe, in 2017 winnaar van de Marathon Zeeuws-Vlaanderen, reist eve neens af naar Cadzand-Bad. Ook Zeeland is goed vertegenwoor digd. Zo staan bij de mannen na men als Erwin Harmes (titelver dediger), Erwin Adan en Floris Willebroordse op de startlijst. Bij de vrouwen zijn toppers Monique Verschuure, Monica Sanderse en Leonie Ton aanwezig. Ze heeft gezegd dat ze er waarschijnlijk twee keer zo lang over zal doen Zij moeten rekening houden met een zwaar en uitdagend par koers, zoals altijd het geval is bij de Midwinter Halve Marathon. ,,De laatste lopers komen bijvoorbeeld slechts een uur voor de hoogste waterstand het strand af'', voor spelt Rabout. Maar daarna begint volgens de organisator pas het echte zwoegen. ,,Als er zestien ki lometer is gelopen, wordt het par koers golvend. Dan gaan de atle ten De Zwarte Polder in.'' Kom op tegen Kanker De 28ste editie van de Midwinter Halve Marathon Cadzand Bad staat bovendien deels in het teken van de stichting Kom op tegen Kanker. Oud-winnaar Bart de Bergé, die de wedstrijd twee keer op zijn naam schreef, zamelt geld in voor dat goede doel en zijn actie wordt ondersteund door de orga nisatie van de wedstrijd. De Bergé werd zelf enkele jaren geleden ge troffen door leukemie en is daar van hersteld. Hij verschijnt zelf ook aan de start, die om 11.30 uur is op Boulevard de Wielingen in Cadzand-Bad. blessure zorgde vervolgens voor een vroegtijdig einde van dat winterseizoen, maar dit jaar lijkt hij de lijn moeiteloos door te trekken. Bij de beloften - dus één categorie hoger - pikt hij meteen goed aan. Hij reed al mee bij de World Cups in Namen, Heus- den-Zolder, Pontchateau en Hoogerheide en mag nu naar het WK in Bogense. „Schitterend hè? Ik ben de jongste in deze catego rie en zat desondanks bij de laat ste twee wereldbekerwedstrij den gewoon in de top vijftien." Van Dijke denkt dat het komt doordat hij de voor hem nieuwe sport zo serieus aanpakt. ,,Ik wist wel dat ik aardig kon fietsen", zegt hij. ,,Maar veldrijden is toch iets heel anders dan mountainbi- ken. Ik maakte aan het begin veel fouten, technisch is het ook zo anders. En hoewel ik nog steeds moet wennen, merk ik inmiddels wel dat ik aardig mee kan komen. Bij de World Cups moest ik nog redelijk achteraan vertrekken, omdat ik weinig UCI-punten heb. Ik zat achter valpartijen of duikelde zelf over andere renners heen en dus moest ik in de ach tervolging, maar steeds haalde ik er een hele hoop in. Met mijn snelste rondetijden zat ik ook een paar keer in de top vijf. Kijk, als ik aan een wedstrijd begin, is het net alsof er een rode lap voor mij gehouden wordt. Dan geef ik alles. Op welke fiets ik zit, maakt dan niet uit." Naar eigen zeggen heeft Van Dijke nu meer plezier in het fiet sen dan ooit. Maar het mountain- biken staat bij de regerend Ne derlands kampioen bij de junio ren nog steeds op één. Hij vindt het mooi dat hij nu „multidisci plinair opgeleid wordt". Zolang de sporten te combineren zijn, wil hij dat doen. Na het WK veldrijden stapt hij weer over op de mountainbike; de Vesting cross in Hulst (17 februari) rijdt hij daarom niet. Ik miste een uitdaging in de winter en raakte in die periode steeds mijn motivatie kwijt vrijdag 1 februari 2019 De familie van Kempen uit Oost Souburg - bestaande uit vader Marcus, moeder Jaqueline, dochter Daniëlle en zoon Jeffrey hebben - heeft de camper al weer gereed staan voor vertrek naar het Franse Le Touquet. Daar wordt dit weekeinde de zwaarste strandcross van het seizoen verreden. Herman Heuvink Oost-Souburg Het is al meer dan twintig jaar geleden dat er tijdens de Mam moet Midwinter Halve Mara thon Cadzand Bad een par koersrecord werd gelopen. In 1996 kroonde Siska Maton zich de snelste vrouw ooit in de Zeeuws-Vlaamse wedstrijd. Zondag keert ze terug op de plek waar sindsdien nooit een vrouw sneller liep. Daniel Vervelde Cadzand-Bad - Theo Rabout Tim van Dijke komt morgen in actie in Bogense. Het WK voor de mannen onder 23 jaar begint om 13.00 uur. Hij is één van de 70 deelne mers. Shirin van Anrooij uit Kapelle heeft haar wedstrijd zondag om 11.00 uur. In de race voor vrouwen onder 23 jaar rijden er 45 mee. Het zestienjarige talent treedt in de voetspo ren van haar zus Lindy, die twee jaar geleden in Luxem burg bij het WK voor belof tes veertigste werd. Tim van Dijke. foto JOHN DEJONG - Tim van Dijke Erwin Harmes kwam vorig jaar als eerste over de eindstreep in de Midwinter Halve Marathon Cadzand Bad. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41