Franse vindt bij Hoek nieuwe uitdaging O O) CD O 12 ZEELAND Van der Lijke sterk in Spaanse koers Goal Bouzambou helpt Oranje verder Arbiter Van Dijke maakt zijn debuut Zeeuwen maken kans op klassieker Talent uit Colijnsplaat (18) rijdt voor het eerst op het WK veldrijden. De jongeling wordt daarmee beloond voor zijn goede ontwikkeling. Middelburger Van der Lijke, uitkomend voor Roompot-Charles, was de één na beste Neder lander in koers. Hij finishte met een achter stand van 47 seconden op de Spaanse ritwin naar Jesüs Herrada. Voor Van der Lijkes oud-ploeggenoot Van Goethem was het zijn eerste wedstrijd in het shirt van de Belgische ploeg Lotto Soudal, waarvoor hij Roompot afgelopen zomer ver liet. Hij werd 78ste. Saïd Bouzambou en het Nederlands zaalvoet balteam zijn zeker van de volgende WK-kwa- lificatieronde. De Vlissinger scoorde gister avond voor Oranje tijdens de zege op Monte negro (4-2), waardoor Nederland na twee du els op zes punten staat in het eerste kwalifica tietoernooi. Woensdagavond was het Nederlands team al te sterk voor Estland (3-1). Een zege op Monte negro in de tweede van drie kwalificatiewed strijden was daarom al voldoende voor plaat sing voor het tweede kwalificatietoernooi. Dat lukte. Bouzambou droeg zijn steentje bij door de vierde Oranje-goal te maken. Bouzambou. foto martin hulsman/orange pictures Zaalvoetbalscheidsrechter Jochem van Dijke uit Tholen heeft woensdag zijn debuut ge maakt in een WK-kwalificatiewedstrijd. Hij had de leiding over het duel tussen Zweden en Armenië. Het was woensdag een drukke dag voor Van Dijke. Eerst was hij derde official bij de WK- kwalificatiewedstrijd van België tegen Malta, daarna stond hij zelf op het veld. Als arbiter zag de Zeeuw Zweden met 3-1 winnen. Van Dijke is één van de vier Nederlandse zaal voetbalscheidsrechters die actief zijn op inter nationale toernooien. Onder hen is ook Ibra him el Jilali, eveneens afkomstig uit Tholen. Wielrenners Marco Minnaard en Nick van der Lijke maken kans om dit jaar de Omloop Het Nieuwsblad te rijden. Hun ploegen hebben een wildcard gekregen voor de Belgische ope ner van het klassiekerseizoen. De uit Wemeldinge afkomstige Minnaard komt uit voor de Belgische ploeg Wanty- Groupe Gobert, terwijl Middelburger Van der Lijke voor het Nederlandse Roompot-Charles rijdt. Beiden zijn continentale ploegen, het tweede wielerniveau, maar mogen dus mee doen aan de Omloop Het Nieuwsblad. Loting WK VELDRIJDEN DEBUUT Uitgesteld Franse maakte met Goes de opmars van de eerste klasse naar de derde divisie mee. Ook op divisieniveau toont hij meermaals zijn talent. De aanvaller - dit seizoen goed voor tien treffers - is niet weg te denken uit het basiselftal. ,,Ik weet dat ik so wieso speel. Het is voor mij goed om in een nieuwe omgeving te recht te komen." ASWH en Hoek, beiden uitko- mend in de derde divisie op zater dag, toonden interesse. Franse vroeg onder meer advies aan zijn maatje én teamgenoot Tim de Winter. ,,Dat is misschien een beetje gek. Maar hij is altijd eerlijk. Bovendien gunt hij het me." Ik heb nu laten zien dat ik ook in de derde divisie belangrijk kan zijn De ex-jeugdspeler van Feyenoord koos uiteindelijk voor een vervolg in het Zeeuwse voetbal, bij Hoek. ,,Ik heb soms momenten in een wedstrijd dat ik niet alert of scherp genoeg ben. Hier moet ik weer vol aan de bak." De buitenspeler voerde de laatste jaren vaker gesprekken met de Zeeuws-Vlamingen. Drie weken geleden spraken beide partijen el kaar opnieuw. ,,In tegenstelling tot andere jaren bleek direct dat ze me wilden hebben. Zoiets voel je ge woon." Volgens Franse is dit het 'perfecte moment' om de overstap te maken. De jongeling kreeg in de ontmoe tingen te horen dat hij is gehaald voor de positie als rechtsbuiten. ,,Ik kom anders binnen dan voor gaande jaren het geval was geweest. Ik heb nu laten zien dat ik ook in de derde divisie belangrijk kan zijn." Bij Hoek denkt de rappe rechts- poot zich verder te kunnen ont plooien. ,,Het zaterdagvoetbal heeft een aantrekkelijkere ambiance dan het zondagvoetbal. Ik kom in een team terecht dat mee kan doen in de top van de derde divisie. Hier heb ik meer kans om ooit in de tweede divisie te spelen. Dat wil ik nog altijd heel graag." ijdens de vorige winter investeerde Gerben de Knegt een aantal dagen in Tim van Dijke. In één-op-één-trainingen bracht de bondscoach het talent uit Colijnsplaat de basisbeginselen van het veldrijden bij. Sturen, klimmen, dalen, fiets oppakken en ermee rennen.Morgen debu teert de achttienjarige Zeeuw al op het WK onder 23 jaar. Kortom: het is héél snel gegaan met hem. De Knegt, die hem maandag op nam in de selectie voor de mon diale titelstrijd in Denemar ken, heeft al veel bete kend voor Van Dijke. Hij be speurde bij de jonge mountainbi- ker - want dat is hij - een gebrek aan motivatie in de wintermaan den. Van Dijke: ,,Ik wil wedstrij den rijden. Ik miste een uitdaging in de winter en raakte in die peri ode steeds mijn motivatie kwijt. Toen zei Gerben, die ook bonds coach is bij het mountainbiken: 'Pak het veldrijden dan op'. Dat heb ik gedaan en hij is toen met mij aan de slag gegaan. Hij haalde mij op het sta tion van Breda op, waarna we samen gingen trainen. Daar heb ik heel veel aan gehad." Niet veel later reed Van Dijke al zijn eerste we reldbekerwed strijd bij de juni oren. Een knie- vrijdag 1 februari 2019 WIELRENNEN Wielrenner Nick van der Lijke is gisteren zes tiende geworden in de Trofeo Ses Salines-Fe- lanitx. In dezelfde Spaanse wedstrijd maakte Brian van Goethem zijn debuut voor zijn nieuwe ploeg Lotto Soudal. ZAALVOETBAL ZAALVOETBAL WIELRENNEN GO 19/12 De loting voor de achtste fina les van het toernooi om de districtsbeker vindt op 9 fe bruari plaats bij voetbalvereni ging Seroos- kerke. De Wal- cherse zater dag-tweede klasser plaatste zich dinsdag ten koste van Don gen 2 voor de volgende be kerronde. Ook Kloetinge, SSV'65 en Phi lippine gaan mee in de koker. 2E Alle wedstrij den van voet balvereniging Bruse Boys voor komend weekeinde zijn uitgesteld. De club werd deze week opge schrikt door het overleden van Dennis Feijtel (28) uit Bruinisse, ac tief lid op en buiten het veld. De uitvaart is morgen. Op die dag zou onder meer het vlag genschip een thuiswedstrijd spelen tegen FC Axel in de tweede klasse E van het za terdagvoetbal. Erwin Franse (21) neemt na drie seizoenen afscheid van Goes. De vleugelaanvaller voetbalt na de zomerstop bij provinciege- noot Hoek. De Zeeuw-Vlamin gen toonden de laatste jaren vaker interesse, maar de buiten speler hapte telkens niet toe. Nu dus wel. ,,Ik kom anders binnen dan voorgaande jaren het geval was geweest." Len Wolters Goes - Erwin Franse a Roeland van Vliet Colijnsplaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40