WIM HOFMAN Maan 9 Dit jaar valt Pasen 21 april. Ieder een die denkt: 'Wel laat dit jaar!', moet de schuld op de maan schuiven. Dezelfde maan die, toen hij er wat rossig uitzag, Bloed- maan en zelfs Bloedwolfmaan werd genoemd en waarvoor duizenden mensen uit bed zouden gaan om er naar te kijken en er foto's van te ma ken. Die maan zou onheil aankondi gen en zij zou een bijbels voorteken van het einde der tijden zijn en er zou ons een apocalyptische, nee, een cata- clystische en periontalistische ramp te wachten staan. Mensen hebben een speciale aan dacht voor de maan. Dit hemellichaam roept van alles en nog wat op, of zij nu rood is of verduisterd of afnemend of niet. De maan. De algemene regel om de datum van Pasen vast te stellen werd op het kerkelijk concilie van Nicea ge formuleerd, in het jaar 325 na Christus. Vanaf die datum zou Pasen voortaan vallen op de eerste zondag nadat het volle maan is geweest, op of na de lente equinox. Om de dingen voor ons nog wat in gewikkelder te maken werd besloten, dat de eerste lente equinox altijd op 21 maart zou zijn, ondanks het feit dat het tijdstip elk jaar een beetje ver schoof. Het kan daarom zo uitvallen dat het Pasen kan zijn tegen het einde van maart en dan kan het hier in onze noordelijke regionen nog flink koud zijn, er kan sneeuw vallen en bloesems en jonge planten kunnen bevriezen. Maar Pasen kan evengoed wel eens aan het einde van april vallen, in een peri ode wanneer het al echt lente is, de tulpen en misschien de pioenen al bloeien en er al allerlei groens te zien kan zijn. Er is wel een verband tussen het christelijk feest van Pasen, de komst van de lente met zijn eieren en huppe lende hazen en de maancyclus. Maar dat terzijde. Dit jaar valt Pasen op 21 april. Dan is het zeker wel lente. Dat zeggen de boe ren en de boeren zijn profeten. En er staat dan een flinke maan aan de hemel, dat is in ieder geval zeker. BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Dorpshuis Burgemeester Van Egmond heeft dorpshuis De Meiboom in Krab- bendijke drie maanden gesloten (krant 22 januari). De argumenta tie is dat er voldoende tijd moet zijn om de openbare orde en vei ligheid te herstellen. Tevens wil zij een duidelijk signaal afgeven dat de gemeente dit niet tolereert. Ik denk dat de inwoners van Rei- merswaal - en die van Krabben- dijke in het bijzonder - er zonder meer vanuit mogen gaan dat dit soort zaken niet getolereerd wor den door hun bestuurders. Het enige dat nu bereikt is, is dat een groep gebruikers voor 4,5 maand gedupeerd is. De rekening wordt betaald door de inwoners van Reimerswaal. Wanneer een burgemeester ge bruik maakt van haar bevoegd heid om een woning of een be drijf te sluiten voor een overtre ding van de Opiumwet, worden de eigenaren getroffen. Hier wor den mensen getroffen die niets te maken hebben met de hennep teelt. Een zeer merkwaardig be sluit. Kees Breker Gentsestraat 6, Rilland Loonstrook Volgens Rutte zou iedereen er per 1 januari op vooruitgaan. Van morgen kon ik zien dat er welge- teld 17 euro was bijgekomen. Na aftrek van 6 euro extra ziektekos ten en rekening houdend met de helft van de BTW-verhoging en energiebelasting ga ik er persoon lijk 20 euro per maand op achter uit. Dan moet ik nog sparen voor een elektrische auto, een warm tepomp en een zonneboiler. Een hypotheek krijg ik niet meer van wege mijn leeftijd. Het kinderpardon, asielbeleid en de klimaattafels zijn de belang rijkste items van deze regering. Ik hoop van harte dat iedereen gaat stemmen in maart. Niet thuis blijven, omdat het toch niet helpt, ga gewoon stemmen. Denk aan de 1000 euro van Rutte, de divi dendbelasting, sluiting van de bejaardentehuizen, afbraak van onze pensioenvoorzieningen. Het is maar acht weken meer tot de verkiezingen. Schrijf het op de kalender. A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht Waterschap In de krant stond het artikel 'Iets minder democratie schaadt wa terschap niet' (krant 19 januari). De geborgde zetels worden hierin verdedigd met het argument dat agrariërs en bedrijven grote be langen hebben bij het werk van het waterschap. Hiervoor zijn ge borgde zetels echter niet nodig. De meeste partijen hebben land bouwers op hun kandidatenlijst. Ook vorige periode was de land bouw ruim vertegenwoordigd en dat zien we terug in besluiten van het waterschap. Zo heeft het wa terschapsbestuur in 2016 besloten het ingezetenen-aandeel maxi maal te verhogen van 26 naar 30 procent. Een enorme stijging voor de huurders en huiseigena ren die nauwelijks compensatie krijgen in inkomen. Tom Lievense Koningin Julianastraat 30 Westkapelle Westerscheldetunnel Wat ik steeds mis in de bericht geving over Zeeuws-Vlaanderen, is dat er nooit gesproken wordt over het spoor. Wij Zeeuws-Vla mingen zijn van alle treinverkeer verstoken, maar betalen wel via de belastingen mee aan het hele spoorwegentraject in heel Neder land. Laat nu ook de rest van Ne derland solidair zijn met ons en dus via de belasting ook meebeta len aan onze tunnel Er is trou wens nergens in Nederland een tunnel te vinden waarvoor nog betaald moet worden. Dus voor mij heel reëel: voor alle Zeeuws- Vlamingen een tolvrije tunnel. Zeker nu ik lees dat er afgelopen jaar 7,56 miljoen passages door de tunnel plaatsvonden (krant 18 ja nuari) en deze tunnel onze enige verbinding met de rest van Ne derland is. Hanneke van Haelst Langs de Kreek 24, Terneuzen Loktiener Als de overheid het recht heeft om minderjarigen in te zetten om wetten te controleren zoals het geval bij de VV Yerseke (krant 24 januari) gaan we volgens mij een gevaarlijke kant op. Ooit woonde ik enige tijd in het toen malige Oost-Duitsland waar soms kinderen hun ouders bij de politie aangaven. Rijst ook de vraag wat een loktiener betaald krijgt voor de verrichtingen. Jacob Spaan Breestraat 7, Ellewoutsdijk Regels 11 procent meer regels (krant 24 januari) betekent ook 11 procent meer werk om die regels te con troleren terwijl we al niet aan mensen kunnen komen om ons normale werk te doen. Waar is ons kabinet mee bezig? Beloofde in 2010 minder regels. Wat blijkt nu? Ook meer belas ting betalen om die regels te on derhouden. De regering onder leiding van mijnheer Rutte kan er wat van? VVD staat toch voor Vrijheid en Democratie? Ik maak er wat anders van:Voor Veel Dwangbuizen, want onze me ning telt niet meer. Stemmen op die partij heb ik altijd trouw ge daan. Het staat vanaf nu op de helling. Ik wens u veel succes met uw keuze voor de komende Sta tenverkiezingen, want de rest zijn ook maar meelopers. Guus de Block Koninginnepage 1, Terneuzen Kazernes De regering stelt 25 miljoen be schikbaar voor het extra opknap pen van verkrotte kazernes, in to taal 330 panden (krant 25 januari). Deze bevinden zich in Neder land, Duitsland en het Caribische gebied. De baas van ING krijgt 3 miljoen per jaar als inkomen. Hieruit blijkt weer duidelijk dat de verhoudingen zoek zijn. Ik hoop dat de politiek niet de hand op de knip blijft houden zodat onze militairen hun kogelvrije hesjes geel gaan schilderen. De resterende weg om fatsoenlijke kazernes te krijgen? Pief, paf, poef roepen, helpt niet. J. W. Minderhout Vredehoflaan 326, Vlissingen vrijdag 1 februari 2019 GO De wereld van Wim Hofman, schrijver/illustrator Dorpshuis De Meiboom in Krabbendijke vlak na de vondst van een hennepkwekerij in december. foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37