Hotelier keert zich tegen museum AMZ 7 DANSSHOW DAZZLE Wie een half uurtje met Joke Provoost (69) uit Oost-Souburg praat, weet veel meer over dansen dan ervoor. Met haar dansschool Dazzle staat ze ieder jaar in de Stadsschouwburg in Middelburg. Ook komend weekend weer. Vanaf zondag verruiming winkeltijden in Veere In mijn jeugd heb ik op allerlei manieren aan gymnastiek ge daan", vertelt Joke Provoost. „Helaas was naar de ballet school gaan er voor mij niet bij. Ik kom uit een goed gezin, maar bal letles was toch vooral bedoeld voor kinderen uit de rijkere fami lies. Ontzettend jammer, want toen ik op mijn 24ste eenmaal be gon met dansen, was ik totaal ver kocht." Die schade heeft zij later wel in gehaald, maar toch vindt ze het jammer dat ze in haar jeugd niet heeft kunnen dansen. ,,Van origine ben ik opgeleid tot kleuterleidster. Toen er op den duur even geen werk was, ben ik in Rotterdam cursussen gaan vol gen in ritmische- en jazzgymnas- tiek. Ik merkte al snel dat ik me verder wilde ontwikkelen en ben me gaan bekwamen in het dansen. Het meest heb ik geleerd van mijn geweldige dansleraar uit New York." Op den duur begon zij met les geven. De eerste 12,5 jaar op allerlei verschillende plekken, maar dat ging haar toch een beetje tegen- staan: ,,In 1990 kon ik een pracht- locatie betrekken in Middelburg, waar mijn dansschool Dazzle nog steeds zit. Van mijn achtergrond als kleuterleidster profiteer ik trouwens nog steeds, als ik lesgeef aan de jongste groep dansertjes." Schouwburg Haar favoriete theater in Zeeland is de Middelburgse schouwburg, waar haar jaarlijkse voorstelling tra ditioneel plaatsvindt. Een fantasti sche locatie, vindt ze, waar ze de Ik vind het jammer dat ik in mijn jeugd niet heb kunnen dansen shows het podium kan geven dat ze verdienen: ,,Een van de redenen die de schouwburg tot zo'n fraaie loca tie maakt, is de belichting. Zelf hecht ik hier veel waarde aan. Een goede show valt of staat bij de juiste sfeer. Dit jaar gaan we LED-licht in combinatie met conventioneel licht gebruiken. Daar heb ik wel even van wakker gelegen, maar die zor gen zijn wat weggenomen. Dat is mede te danken aan een van onze dansers, die theatertechniek stu deert." Pensioen Joke Provoost is net 69 jaar gewor den. Eigenlijk kan ze dus al met pensioen gaan, maar daar denkt ze nog lang niet aan. ,,Zolang het me fysiek goed gaat, blijf ik bezig. Wel zijn er de afgelopen tijd twee lera ressen bijgekomen. Eentje is mijn eigen dochter Jolanda, die aan de dansacademie in Rotterdam heeft gestudeerd. Het is mooi dat ik zo met haar kan samenwerken." Het hele jaar door is de dans school aanwezig op allerlei evene menten in Zeeland. ,,Zo hebben we bijvoorbeeld tijdens de Week van de Vrede in de Middelburgse schouwburg gestaan en opgetreden tijdens de Nacht van de Nacht. Het hoogtepunt is ieder jaar het Ama zing Dazzling Weekend. In totaal komen er bijna vijftig dansers in ac tie, van jong tot oud. We geven de zelfde show morgenavond en zon dagmiddag. We openen met een dans van kinderen rond de dertien, veertien jaar. Zij horen tot de groep die extra vaak en lang komt dansen, waardoor we veel tijd kunnen ste ken in mooie choreografieën. Deze groep wordt daarna afgelost door onze groep jonge tapdansers, die ik even speciaal wil benoemen: die kinderen kunnen al op zo'n hoog niveau tappen, dat we er niet om heen konden om ze nu al te laten optreden. Echt geweldig!" De rest van show is een doorlo pend geheel van allerlei werve lende dansen. DOMBURG Tijdens de verkie zingen over drie jaar krijgt de Veerse SGP/CU de rekening ge presenteerd voor het feit dat ze nu stemt voor verruiming van de zondagopenstelling voor winkels. Die waarschuwing gaf actief SGP-lid Frans Zwemer gisteravond tijdens de gemeen teraad voordat SGP/CU samen met VVD en DTV voor die ver ruiming stemde. Zwemer zei dat binnen de SGP/CU-achterban veel onbe grip heerst voor dat handelen in strijd met de richtlijnen van de bijbel en de partijuitgangspun ten. ,,Die actieve medewerking aan de verruiming wordt niet begrepen." Hij wees er ook op dat via een handtekeningenlijst, die in gereformeerde kerken lag, 1340 mensen lieten weten tegen te zijn. Dat is goed voor twee van de vijf zetels van de fractie. Niels te Stigte (SGP/CU) ver telde dat zijn fractie voor is om dat dat is afgesproken tijdens de coalitieonderhandelingen. ,,We kiezen voor de minst slechte op tie. Er blijven nu kernen waar zondags de winkels gesloten zijn." Van zijn fractie stemde al leen Marcel van den Bosse om principiële redenen tegen de verruiming. Kustdorpen De nieuwe regeling gaat aan staande zondag in, aldus wet houder Bert van Halderen. Dat houdt in dat vanaf dan in alle kustdorpen en Koudekerke er elke zondag gewinkeld kan wor den, tenzij de ondernemers zelf de deur dichthouden. Tot nu toe mochten alleen de winkels in Domburg, Veere, Westkapelle en Zoutelande elke zondag open zijn. Chris Maas (PvdA/GL) zei dat ook VVD en DTV aan kiezers bedrog deden door te kiezen voor beperkte verruiming van de zondagopenstelling. ,,Jullie beloofden voor de verkiezingen dat jullie je hard zouden maken voor totale verruiming." Ook zal de eigenaar van hotel Bosch Zee planschade eisen als het museum daar aan de rand van Domburg toch wordt gebouwd. Daarmee is hij de eerste onderne mer die openlijk laat weten dat hij zich niet neerlegt bij de plannen van het museum. Zijn hotel staat bij dat gebied, 'een natuurlijk duinpark'. ,,Onze gasten kijken straks niet meer op het open duin landschap, en vanaf de bovenste verdiepingen kijken ze voortaan tegen een modern gebouw aan in plaats van naar de zee", schrijft hij. Volgens hem is zijn hotel popu lair omdat het ligt in een 'nog rus- Op initiatief van de gemeente praten alle partijen in de hoop nader tot elkaar te komen tige hoek in de badplaats'. Hij stelt nadrukkelijk dat hij niet tegen ver huizing is, zolang het maar om een bescheiden gebouw gaat, zoals het pand aan de Ooststraat waar nu in wordt geëxposeerd. Volgens Vreeke moeten de initiatiefnemers terug naar de tekentafel. Hij advi seert ze met een plan te komen voor een museum dat deels is weggewerkt in het duin of het ge heel bescheiden te houden. Terras Het museum wil verhuizen naar het Nehalenniagebied en daar een twee verdiepingen groot gebouw neerzetten met drie zalen. Met op de bovenverdieping een terras en horeca, zodat de bezoekers kun nen uitkijken over de duinen rich ting zee. Deze plannen stuiten op veel weerstand bij inwoners en ondernemers. Op initiatief van de gemeente praten alle partijen nu samen over die plannen in de hoop dat ze nader tot elkaar komen. Huishoudbeurs Dagtocht Huishoudbeurs Dagtocht Huishoudbeurs diner arrangement wo 20 februari 72,50 Beverwijkse Bazaar Musical Mamma Mia! do 21 -3, za 20-4 v.a. 89,-- Musical The Lion King zo 21-4, vr 31-5, za 29-6 98,- Keukenhof vr 5-4, wo 24-5, do 2-5 43,- vrijdag 1 februari 2019 WA Joke kan nog niet zonder dans Bas Dingenouts Middelburg -Joke Provoost Amazing Dazzling Weekend, Dansschool Dazzle, Stads schouwburg Middelburg, zater dag 2 februari om 20.00 uur, zon dag 3 februari om 15.00 uur. De Domburgse hotelhouder Robbert Vreeke vecht de plan nen voor een museum in het Nehalenniagebied aan als ze niet worden veranderd. Dat laat hij weten in een brief aan de ge meenteraad. Emile Calon Domburg Inclusief entreeticket €42,-- Alleen vervoer 29,-- 16 t/m 19 21 t/m 23 februari Let op! Zo 17 februari enkel vertrek vanuit Midden-Zeeland Inclusief entreeticket, koffiestop op de heenreis en diner op de terugreis Europa's grootste oveidekte markt! za 9-3-2019 €36,-- Een komisch liefdesverhaal met de hits van ABBA Na 18 jaar nog altijd één van de populairste musicals ter wereld Beleefde sfeer van begin jaren '70 met het Flower Power thema! Tel. Meer informatie en (prijs)voorwaarden 0113-351551 vindt u op onze site: WWW.amz.nl Joke Provoost (l) te midden van haar danseressen. foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35