21 Feyenoord huurt 'oude bekende' om Botteghin te vervangen Belangrijkste deals van gisteren - Met het op de slotdag van de transferperio de aantrekken van Cuco Martina (29) brengt Feyenoord de defensie weer op orde. Hij moet Eric Botteghin vervangen, die vanwe ge een knieblessure dit seizoen niet meer in actie komt. De in Willemstad geboren Cuco Martina is geen onbekende op Var kenoord. De international van Cu rasao was als jonge Rotterdammer al actief bij SC Feyenoord. Een doorbraak in Rotterdam bleef ech ter uit. Martina werd wel prof bij RBC Roosendaal en toen die club failliet ging, vervolgde hij zijn loop baan bij RKC. Via FC Twente raakte de fysiek sterke verdediger in 2015 in beeld bij Southampton, op voorspraak van Erwin Koeman die zich de po tentie van Martina kon herinneren uit hun gezamenlijke periode bij RKC. Bij Southhampton raakte hij bevriend met Jordy Clasie, die hij vandaag op het trainingsveld van Varkenoord weer zal tegenkomen. DEADLINE DAY Eredivisie De 29-jarige Martina was door Everton sinds afgelopen zomer ver huurd aan Stoke City. De verdedi ger heeft een doorlopend contract bij Everton, tot de zomer van 2020. In principe keert hij na dit seizoen Buitenland bij Feyenoord terug naar de club uit Liverpool. Voor Stoke City kwam Martina in het afgelopen halfjaar 18 keer in actie. Voor Everton speelde hij 28 duels op het hoogste niveau, voor Southampton 36 en voor FC Twente kwam hij 56 keer uit. Daar naast kwam hij tot dusver tot 36 in terlands voor Curasao. In zijn hart „Feyenoord zit al lang in mijn hart'', zegt Martina. ,,Er was al vaker con tact met de club, maar ik maakte steeds een andere keuze. Nu ben ik hier, ik kijk er naar uit om mijn nieuwe medespelers te ontmoeten. Ik heb Jordy Clasie al gesproken, met hem had ik al langer contact omdat we ploeggenoten waren bij Southampton. Ik heb in Engeland stappen gezet waarvan ik nooit had gedacht dat ik ze zou zetten. Maar nu ben ik hier en wil ik zo hoog mogelijk met Feyenoord eindigen.'' Technisch directeur Martin van Geel is blij dat hij op de valreep een vervanger voor Botteghin heeft kunnen aantrekken. De zelf opge leide Lutsharel Geertruida is blijk baar nog niet zover. ,,Nu Botteghin is weggevallen, zouden we eventu ele nieuwe tegenslagen in de defen sie moeilijk op kunnen vangen'', zegt Van Geel. Hij had al langer een oogje op Martina. ,,Hij stond in het verleden al bij ons op de radar'', zegt de Bra bander. ,,Cuco is zeer ervaren, all round en kan op alle posities in de verdediging uit de voeten. Boven dien kent hij de stad en de club al.'' Herlings zes weken eruit Bouchard niet naar Nederland Amerikaanse coacht Oranje Dubbelslag voor Woods vrijdag 1 februari 2019 GO macrffl Martina terug bij zijn eerste liefde Mikos Gouka Rotterdam Cuco Martina: van Everton naar Feyenoord. Mateo Cassierra (Col, foto): van Ajax naar Racing Club (Arg). Mahamadou Dem- bélé (Fra): van RB Salzburg naar Fortuna Sittard. André Vidigal (Por): van Fortuna Sittard naar Apoel Nicosia. Ruben Ligeon: van PEC Zwolle naar De Graafschap. Ibrahim Drese- vic (Zwe): van IF Elfs- borg naar sc Heerenveen. Andrej Lukic (Kro): van Sporting Braga naar FC Emmen. Nick Kuipers: van ADO Den Haag naar FC Emmen. Dennis Eckert (Dui): van Celta de Vigo naar Excel sior. Dorian Dervite (Fra): van Charleroi naar NAC. Jordy Tho massen: van De Graafschap naar Adelaide United. Moham- med Dauda (Gha): van Ander- lecht naar Vitesse. Leandro Bacuna: van Reading naar Cardiff City. Jeffrey Bruma: van VfL Wolfsburg naar Schalke 04. Kevin Diks: van Fio- rentina naar Empoli. Leroy Fer (foto): van Swansea City naar Aston Villa. Erik Pieters: van Stoke City naar Amiens. Peter Crouch (Eng): van Stoke City naar Burnley. Sam Vokes (Wal): van Burnley naar Stoke City. Emerson (Bra): van Atlé- tico Mineiro naar FC Barcelona (voor volgend seizoen). Kon- stantinos Mitroglou (Gri): van Olympique Marseille naar Gala- tasaray. Voor al het laatste transfernieuws, ga naar onze site MOTORSPORT Jeffrey Herlings mist vrijwel zeker het begin van het nieuwe seizoen in de MXGP. De wereldkampioen in de ko ningsklasse heeft vorige week bij een trainingson geluk een breuk in zijn rechtervoet opgelopen. Volgens zijn team KTM moet Herlings minimaal zes weken herstellen. Deelname van Herlings aan de eerste race in het WK, de Grote Prijs van Argenti nië op 3 maart, is onwaar schijnlijk. De 24-jarige Bra bander richt zich nu eerst volledig op zijn revalidatie. TENNIS Canada komt zon der Eugenie Bouchard (24) naar Den Bosch voor de ontmoeting met Nederland in de Fed Cup. Bouchard, in 2014 verliezend finaliste op Wimbledon, is afgevallen uit de voorselectie. Bianca Andreescu (18) geldt als de kopvrouw van Canada bij de ontmoeting in Wereld- groep II, op 9 en 10 februari in de Maaspoort. Bij Oranje zijn Arantxa Rus, Richèl Hogenkamp, Bibiane Schoofs en Demi Schuurs geselecteerd. Kiki Bertens slaat de ontmoeting over. SOFTBAL Connie Clark is aangesteld als bondscoach van de Nederlandse vrou- wenploeg. De 53-jarige Amerikaanse moet zich met Oranje zien te plaat sen voor de Olympische Spelen van 2020 in Tokio. Clark had het team vorig jaar tijdens de Super 6, voor honk- en softbal, al even onder haar hoede. WIELRENNEN Michael Woods heeft een dubbel slag geslagen in de tweede etappe van de Herald Sun Tour. In een heuvelachtige rit met de finish in Chur chill, kwam hij als eerste over de meet met Richie Porte in zijn wiel. Dylan van Baarle werd vierde. Woods pakte ook de leiding in de Australische etappekoers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 21