■r* mmmmm 2S5J&C w&c -■ jBiBEpiKi H&ÊiïSyfalll ff 0 voor Robin van Persie-tribune Fpbin van Pé\j>\e M. tribune llll V HI I KCftl J .w Juventus maakt werk van De Ligt 19 meer in de eredivisie, nieuw negatief clubrecord is dichtbij PSV ook constanter Géén topschutter 29 Koploper balbezit Veel duels, geen nr. 1 Deze clubs stonden wél bovenaan Eerder deze week haalde Juve nog wel de Uruguayaanse centrum verdediger Martin Caceres terug, De Ligt is voor de club de absolute prioriteit om de verdediging te versterken en te verjongen. Afgelopen zomer al bezocht de 19-jarige Ajacied het hypermo derne trainingscomplex Juventus Center voor een rondleiding, toen hij in juni met Oranje oefende te gen Italië in Turijn. Het ontbreekt de spelers van Juve qua faciliteiten werkelijk aan niets. Afgelopen december was De Ligt óók in de Italiaanse stad toen hij de prestigieuze 'Golden Boy Award' kreeg uitgereikt voor het grootste talent van Europa. De Ligt sprak toen ook met technisch directeur Pavel Nedved van Juventus. De Tsjech heeft een innige band met de invloedrijke agent Mino Raiola, die de belangen behartigt van De Ligt. Nedved behoorde als speler ook tot de 'stal' van Raiola. De Ligt wordt op voetbalgebied ook nog begeleid door oud-internatio nal Barry Hulshoff, die hij als zijn voetbalvader ziet. Bij Juventus wordt de De Ligt gezien als de ideale opvolger van de op leeftijd zijnde Giorgio Chiellini (34). Donge De Roo stadion, dat je écht niet om hem heen kunt. Niet alleen vanwege zijn 'eigen' tri bune, ook vanwege zijn beeltenis sen in de catacomben en in het supportershonk. Al zal die laatste, een grote foto van hem uit zijn tijd bij Arsenal, vervangen worden. Melgert: ,,Of we 'm verwijderen of er iets overheen plakken, dat is nog niet duidelijk.'' Het komt voort uit teleurstel ling. Teleurstelling dat Van Persie zijn carrière afsluit bij Feyenoord, nadat hij zich vorige winter nota bene fit had gehouden op Woude- stein, terwijl hij in het verleden meerdere keren zinspeelde op een terugkeer bij Excelsior. Melgert: ,,Dat leeft vooral bij de nieuwste generatie supporters. Ik durf niet te zeggen hoe hij ontvangen wordt.'' Het is een ingewikkelde, deli cate zaak in Kralingen. Veel, voor namelijk oudere, supporters koes teren Van Persie nog, of ze het nu eens zijn met een eventuele naamsverandering of niet. Om de voetballer die hij is, de Excelsior- ambassadeursrol die hij altijd op zich heeft genomen - denk alleen aan de iconische Calvé-reclame in 2014 - en alles dat hij in het verle den met name voor de jeugdoplei ding heeft gedaan. Hem 'afzetten' als naamgever van een tribune, voelt als een vechtscheiding. Alge meen directeur Ferry de Haan kiest zijn woorden daarom voor- zichtig. ,,We snappen de gevoelens van de supporters, maar het is voorlopig niet aan de orde. Het is verstandig om beleid te ontwikke len voor dit thema. Om af te spre ken wat de criteria zijn voor een al dan niet tijdelijke benoeming.'' Zijn voorganger Simon Kelder, die een voorname rol speelde in de totstandkoming van de Robin van Persie-tribune, vindt de discussie 'flauwekul'. ,,Robin is met afstand de beste speler uit de jeugd van Excelsior. Dat hij niet voor het eer ste heeft gevoetbald, heeft alles te maken met zijn kwaliteiten. Bo vendien, wie weet gaat hij in de toekomst nog heel belangrijk wor den voor de club. De binding is er nog altijd.'' vrijdag 1 februari 2019 GO r ülji 1 Ajax treurt na de 4-4 vorige week tegen Heerenveen: de kans om eindelijk de koppositie te pakken, is verprutst. foto pim ras In de totaalstand van de eredivi sie sinds 8 mei 2016 staat Ajax tweede, nipt achter PSV. Club 1. PSV Duels/Punten 87 - 211 2. Ajax 87-207 3. Feyenoord 87 - 187 4. AZ 87 - 151 5. FC Utrecht 87 - 144 6. Vitesse 87 - 129 7. Heracles 87 - 111 8. Heerenveen 87 - 110 9. ADO 87 - 106 j il^l Op de topscorerslijst vanaf 8 mei 2016 speelt Ajax een bijrol. 1. Fran Sol (Willem II) 39 2. Luuk de Jong (PSV) 35 3. Nicolai J0rgensen (Fey.) 33 4. Bryan Linssen (Vitesse) 32 5. Alireza Jahanbakhsh (AZ) 31 Steven Berghuis (Fey.) 31 Wout Weghorst (AZ) 31 8. Hirving Lozano (PSV) 30 9. o.a. Hakim Ziyech (Ajax) 29 Kasper Dolberg (Ajax) Toch iets waar Ajax de afgelopen 1000 dagen wel het best scoorde, voor wat het waard is. De ploeg had het meeste balbezit: 63%. Feyenoord (58), AZ (57), PSV (56) en Heerenveen (53) volgen op gepaste afstand. In de lange periode dat Ajax niet bovenaan stond, speelde Andre Onana de meeste duels. 1. Andre Onana 83 2. Hakim Ziyech 78 3. Lasse Schöne 73 4. Donny van de Beek 72 5. Kasper Dolberg 65 6. Matthijs de Ligt 62 7. Joël Veltman 60 8. David Neres 57 9. Klaas-Jan Huntelaar 45 10. Justin Kluivert 44 1. PSV 389 dagen 2. Feyenoord 304 3. AZ 12 4. Vitesse 9 5. FC Utrecht 7 6 Heerenveen 2 ADO (foto) 2 8. PEC 1 NEC Totaal is geen 1000 dagen, want de zomerstop is niet inbegrepen. Matthijs de Ligt sprak in december vorig jaar in Turijn met technisch directeur Pavel Nedved van Juventus. foto afp Sjoerd Mossou en Daniël Dwarswaard Amsterdam Op de laatste dag van de Itali aanse transfer-'mercato' hield Juventus zich gisteren rustig, maar de club uit Turijn is achter de schermen druk bezig om een bod voor te bereiden op Matthijs de Ligt van Ajax. 14 oktober 2010: Robin van Persie opent met enkele junioren van Excelsior de naar hem vernoemde tribune. foto marco de swart

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 19