De belastingen stijgen, dus tijd om in beweging te komen EUWS 11 Ik houd mijn hart vast over wat Trump met de Navo gaat doen, want als het aan hem ligt, stapt hij eruit j independer experts in financieel inzicht duidelijk dat hij niet meer wilde luis teren naar zijn adviseurs. De Tramp regering werd Donald Trump. De ad viseurs werden ontslagen of ze gin gen zelf weg. De opvolgers leggen hem geen strobreed in de weg of houden hem op het pad dat hij volgt. Hij gaat nu absoluut door waar hij al mee bezig was'', aldus de politico loog. Het gaat van 'America First' en 'America Alone' naar 'Trump Alone'. ,,Hij wil nu zijn belofte van 'beste dealmaker' waarmaken, want de strijd om herverkiezing komt eraan. Ik denk ook wel dat er een deal komt met China over de handelsrelatie. Met Noord-Korea is dat nog maar de vraag.'' Daalder: „Europa en Rusland kunnen het niet. Een lege troon zorgt voor de terugkeer naar de 19de eeuwse situa tie met een dominant nationalisme en we weten waar dat op uitdraait. China heeft een ander wereldbeeld, zonder politieke vrijheid. China denkt niet in bondgenoten en vrien den, het denkt in cliënten. Maar, het blijft de vraag of China dat wel aan kan. Het kampt nog met veel interne problemen. Van afnemende econo mische groei tot een grote nationale schuldenberg, milieuverontreiniging en vergrijzing. Dan kun je geen leider van de wereld zijn.'' Daalder: ,,Elke dag dat dit doorgaat, wordt het moeilijker. Het gaat vooral over vertrouwen en dat brokkelt af. En het is net als in een huwelijk, als het vertrouwen is geschonden, is dat heel lastig te repareren. In 2020 en 2021 is het nog te herstellen, na acht jaar Trump niet.'' Daarom hoopt Daalder op een snelle kentering. ,,De liberale wereld orde staat op het spel en die heeft ook de VS zelf meer veiligheid, vrijheid en welvaart ge bracht. Hopelijk gaat daar het ko mend jaar het de bat over in Ame rika'', zegt Daal der. ,,Met de mon diale liberale rechtsorde is het een beetje zoals met zuurstof. Je weet pas hoe be langrijk het is als het er niet meer is. Trumps politiek staat haaks op de wereldgeschiede nis. Nu gaan we terug naar de tijd van concurrentie tussen machten, machtsstrijd en oorlog.'' DE LEGE TROON Advertentie BOBBY RAGHOENATH Fiscaal jurist bij Vereniging Eigen Huis vereniging eigen huis Stö sterker vrijdag 1 februari 2019 GO -Ivo Daalder Als Trump de troon niet vult, dan zijn er twee alternatieven. De troon blijft leeg of China gaat hem opvul len. Is alle schade nog wel te repareren, zeker na een eventuele tweede ter mijn van Donald Trump? Misschien is het je al opgevallen, jouw energierekening is in januari gestegen. In 2019 betaalt een gemiddelde huiseigenaar ruim 300 per jaar meer dan vorig jaar. Ongeveer de helft hiervan is het gevolg van de verhoging van de energiebelasting, de opslag duurzame energie en de btw. Aan toekomstige belastingstijgingen kun je als consument helaas niets doen. Maar wat kun je wel doen om de energierekening niet verder te laten oplopen? Pas je verbruik aan Als je energieverbruik daalt, word je weerbaarder tegen toekomstige belastingstijgingen. Overweeg om je woning beter te isoleren en let bij nieuwe elektrische apparaten extra op het energielabel. Investeer in duurzame energie Duurzame maatregelen beïnvloeden het energieverbruik op een gunstige manier. Denk aan zonnepanelen of een warmtepomp. Slim overstappen Ook als je niet kunt investeren, kun je iets doen. Via de Collectieve Inkoop Energie van Vereniging Eigen Huis kun je profiteren van gunstige leveringstarieven. Zo kun je door over te stappen naar een goedkoper energiecontract, ondanks de belastingverhogingen, toch voordeliger uitkomen. Meer weten over de Collectieve Inkoop Energie? Kijk dan op www.eigenhuis.nl/cie M ,,De liberale wereldorde staat op het spel'', ziet Ivo Daalder. Een wereld zonder leider leidt tot toene mende chaos. FOTO MARCO OKHUIZEN De lege troon, Hoe Amerika afstand doet van zijn rol als wereldleider. Ivo Daalder en James Lindsay Als je ergens anders bent gaan wonen, dan kan je autoverzeke ring opeens duurder uitvallen. Daarom is het altijd slim om te checken of hij beter en voordeliger kan. Dus kijk meteen even en sluit 'm zelf af op independer.nl. Dan krijg je er ook nog eens gratis extra dekking bij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 11