Huisvesting arbeiders in Sluiskil nog niet rond POWER PLAY RAV4 7 Het Reynaert college in Hulst houdt deze week een 'onderdompel week'. Een nieuw initiatief om de overstap van 4 vmbo-t naar 4 havo te verbeteren. Vlissingen blij met steun van provincie REYNAERTCOLLEGE KENNISMAKING MET HAVO Een groep van 28 vmbo-t leerlingen vormt deze week een 4-havoklas aan de Zoutestraat en volgt het lesprogramma dat daarbij hoort. Tanja Luijks, docent Engels, laat de klas een video zien en vraagt een samenvatting te schrijven. In het Engels. ,,Daar hebben ze moeite mee, zie ik", vertelt de do cente. ,,Ze hebben nog niet veel moeten schrijven." Dat er van deze leerlingen volgend school jaar meer verwacht wordt als ze overstappen naar 4 havo is duide lijk. ,,Het is handig dat we nu al zien wat ons te wachten staat", vertelt leerlinge Elena de Vaan (15) uit Zuiddorpe. ,,Ik wil iets met psychologie gaan doen, maar aangezien dat via het mbo niet kan, heb ik besloten om eerst naar 4 havo te gaan en daarna naar hbo." Maar zo eenvoudig is die over stap van 4 vmbo-t naar 4 havo niet, weten Gorik Hageman, de caan havo, en Lies Meesen-De- burchgraeve, teamleider boven bouw vmbo. „Sommige leerlingen kiezen bewust om door te stro men naar havo, anderen weten ei genlijk nog niet wat ze willen en besluiten het daarom maar te pro beren", vertelt Hageman. ,,We zien vaak dat ze schrikken en ge- desillusioneerd raken zodra ze op de havo terechtkomen en het daarom niet lukt goede cijfers te halen." Aparte klas Tot vorig jaar organiseerde de school oriëntatielessen, waarbij de leerlingen konden meekijken in een klas. ,,Nu worden ze een week ondergedompeld en kunnen ze zelf beleven hoe het is om in 4 havo te zitten", legt Meesen-De- burchgraeve uit. ,,Ze vormen een aparte klas, zodat ze zich niet be zwaard voelen vragen te stellen. Hopelijk kunnen ze dan uiteinde lijk een gerichtere keuze maken." Het is handig dat we nu al zien wat ons te wachten staat Elena de Vaan wist dat het er in 4 havo anders aan toe zou gaan, maar is blij dat ze nu een nog beter beeld heeft van het volgende schooljaar. ,,Er wordt op alles wat dieper in gegaan dan op het vmbo en je krijgt ook meer leerstof", ver- telt ze. ,,Tot nu toe schrikt het me nog niet af. Al moet ik het vak Frans nog even afwachten, want daar ben ik niet zo goed in..." Vreugde Van Engels hebben de leerlingen nu in elk geval een goed beeld. ,,Ik heb er voor gekozen met het eerste hoofdstuk in het lesboek van 4 havo te beginnen", zegt docent Luijks. ,,Ik ga het natuurlijk niet expres moeilijker maken dan het is." Wanneer de leerlingen de En gelse woordenlijst zien, klinkt er algemene vreugde in de klas. Veel termen zijn al bekend. ,,Maar pas op", waarschuwt Luijks. ,,De woorden zijn misschien niet zo moeilijk, maar de hoeveelheid is groter. Degenen die dus moeite hebben met woordjes leren, zullen daarmee vroeg moeten beginnen." Na het laatste ochtendlesuur gaan de leerlingen weer naar hun school aan de Gildenstraat, zodat ze ook van hun normale lespro gramma niet al te veel missen. ,,We hebben vrijdag een proef werk over de Koude Oorlog, ter wijl we in onze havo-klas met een ander geschiedenisonderwerp be zig zijn", vertelt De Vaan. ,,Dat is wel verwarrend, maar dan leer ik gewoon wat uurtjes extra." VLISSINGEN De oproep van Gedeputeerde Staten aan het Rijk om Vlissingen naast de fi nanciële steun als artikel 12-ge- meente ook ruimte te geven in de toekomst te investeren, wordt zeer gewaardeerd door de ge meente Vlissingen. Vlissingen kan profiteren van gunstige economische ontwik kelingen, maar moet dan soms wel investeren. ,,Zo staan er mil jardenorders voor nieuwe mari neschepen op de rol. Om die or ders naar Vlissingen te laten ko men, waar de enige marinewerf ligt, moeten we eerst kades her stellen", verklaart wethouder John de Jonge. SLUISKIL Het is nog geen ge lopen race, de huisvesting van 84 arbeidsmigranten in 32 nieuw te bouwen woningen aan de Leidinglaan in Sluiskil. Ontwikkelaar Homeflex uit Sliedrecht heeft de meningen gepeild van omwonenden. Di recteur Bert Verheij bezocht deze week ook de dorpsraad Sluiskil om uitleg te geven. ,,We brengen binnenkort ver slag uit aan de gemeente Ter- neuzen'', vertelde hij, ,,waarna de politiek aan zet is, allereerst burgemeester en wethouders." De gemeente heeft Homeflex een eigen stuk grond aan de Leidinglaan aangewezen. In Sluiskil wonen al vrij veel ar beidsmigranten in verhuurde particuliere huizen. Een aantal kan mogelijk te zijner tijd naar de Leidinglaan. De reacties op de dorpsraads vergadering waren heftig. ,,Waarom wel bouwen voor ar beidsmigranten en niet voor eigen inwoners?", was een veelgehoord geluid. Verheij nodigde bezoekers uit mee te gaan naar Katwijk, waar Homeflex sinds 2017 een ver gelijkbaar project als in Sluis kil heeft. ,,Kunnen jullie zelf zien hoe wij werken." De nieuwe RAV4 vanaf 34.995,- Cappendijk Toyota donderdag 31 januari 2019 VL Onderdompelweek voor leerlingen Gertie De Boey Hulst -Elena de Vaan T©¥@m ALWAYS A BETTER WAY Hij is gemaakt om op te vallen: de nieuwe Toyota RAV4. Hij heeft een ruim en zeer comfortabel interieur, waarin u als het ware over de weg (maar ook off -the-road) lijkt te zweven. Hij is ook leverbaar als High Power Hybrid (218 pk/160 kW). Dan rijdt u tot wel 50% elektrisch, zonder stekker. Meld u vandaag nog aan voor de Power Challenge op toyota.nl en maak kans op een roadtrip naar het Noorderlicht. *Vraag naar de voorwaarden Temeuzen, Mr. F.J. Haarmanweg 58,0115-617751, toyota-terneuzen.nl Tanja Luijks geeft engels aan 28 vmbo-t leerlingen van het Reynaertcollege in Hulst. Zij vormen deze week een 4-havoklas om te proe ven hoe het er aan de Zoutestraat aan toe gaat. foto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 62