Goes ziet tekort op jeugdzorg toch weer flink stijgen Vlissingen is blij met steun Gemeenten brengen positief advies uit 6 Streekomroep de Bevelanden wordt de lokale zender voor de vijf Bevelandse gemeenten. De omroep rekent daarvoor op in totaal ongeveer 60.000 euro aan subsidie. IN DE REGIO Open dagen Scalda Expositie Cynthia Cats Literaire Leesclub MIJN DORP, MIJN STAD Willem Adriaansens Kruiningen Dinsdagavond besloot Reimers- waal als laatste van de vijf Beve landse gemeenten om bij het Com missariaat voor de Media (CvdM) positief advies uit te brengen over de streekomroep. Borsele, Kapelle, Goes en Noord-Beveland hadden dat al eerder gedaan. De nieuwe streekomroep voor Beveland hoopt nog deze zomer via de FM uit te kunnen zenden. ,,We hebben al een mooie studioruimte in Goes", aldus Marcel Steenbakker van de Streekomroep. ,,In bedrij vencentrum Nivo. Die is zo goed als klaar. Daarvandaan kan volop live radio gedraaid worden." Het akkoord van de vijf gemeen ten betekent dat de omroep een flinke subsidie tegemoet kan zien. ,,Hoeveel dat precies is, durf ik niet te zeggen", aldus Steenbakker. ,,Maar we gaan uit van ongeveer 1,30 euro per huishouden." De vijf gemeenten hebben geza menlijk een kleine 44.000 huis- houdens. Een rekensommetje leert dat je daarmee uitkomt op een be drag van rond de 60.000 euro per jaar. ,,En dat dan vijfjaar. Een aantal gemeenten heeft aangegeven dat ze jaarlijks een begroting willen zien, maar dat lijkt ons niet meer dan bil lijk." Voor de streekomroep dat geld kan gaan uitgeven, moet het CvdM De uitvoering van de jeugdzorg is sinds enkele jaren een verantwoor delijkheid van gemeenten. Die krij gen daar weliswaar geld voor van het Rijk, maar het overgrote deel heeft daar niet genoeg aan. De ge meente Goes probeert met allerlei maatregelen de kosten te beteuge len. In 2017 had dat effect, want toen moest Goes 'slechts' 1,3 miljoen euro bijleggen, terwijl dat in 2016 nog 2,1 miljoen was. Vorig jaar is het tekort echter weer opgelopen naar 1,9 miljoen. Dat heeft verschillende oorzaken. Zo zijn de tarieven in de jeugdzorg met 3,3 procent gestegen, terwijl ge- eerst nog wel het advies van de ge meenten volgen. Steenbakker: ,,Maar meestal gebeurt dat wel. Het commissariaat neemt daarna con tact op met het Agentschap Tele com. Daar kijken ze op welke fre quentie er mag worden uitgezon den en met welk vermogen." Het geld kan volgens Steenbak ker gelijk in content voor de pro gramma's gestoken worden. En niet in hardware om die radioprogram ma's te kunnen maken. ,,Onze om roep komt voort uit drie andere. De Ziekenomroep, BX Radio en als laatste is daar Radio Reimerswaal bijgekomen. Daarom hebben we best al veel spullen." Maar uiteraard maakt de omroep ook kosten, legt Steenbakker uit. ,,Zoals de huur van onze locatie in Goes. Daarnaast willen we gebruik gaan maken van de televisietoren. Anders moeten we op drie of vier punten een antenne gaan plaatsen. Het gebruik van die televisietoren is in dat geval goedkoper, maar je krijgt het ook niet gratis." Al met al is het positieve nieuws uit Reimerswaal reden voor een feeststemming bij de vrijwilligers van Stichting Streekomroep de Be- velanden. ,,Euforisch is er een te groot woord voor. Maar we zijn wel heel blij." De vlag kan dus uit voor de stichting. ,,Maar tegelijkertijd kan die ook halfstok", aldus Steen bakker. ,,Want maandag overleed Jos de Rooij, hij was één van de grondleggers van deze omroep." meenten niet meer geld kregen uit Den Haag. Ook vonden op last van de rechter meer 'gesloten plaatsin gen' van Goesenaren plaats dan vooraf was ingeschat. ,,Vaak is dat een verstandig besluit van de rech ter'', benadrukt Alssema. ,,Maar het zijn wel dure trajecten. Als het om twee of drie mensen gaat, praat je al over tonnen.'' Tejo-huis Alssema houdt de moed erin. Het actieplan wordt verder uitgevoerd. Het Tejo-huis en het plaatsen van een praktijkondersteuner voor jeugd en gezin bij de huisartsen zijn volgens hem voorbeelden van suc cesvolle projecten die ervoor zor gen dat j ongeren met problemen in een vroegtijdig stadium geholpen worden en niet in de dure jeugd zorg belanden. ,,En dat is in eerste instantie goed voor die jongeren zelf.'' De wethouder hekelt de starre houding van het Rijk. Hij vindt dat gemeenten meer geld moeten krijgen voor de jeugdzorg. donderdag 31 januari 2019 Streekomroep krijgt groen licht BE GOES Scalda opent mor gen en zaterdag haar deuren voor alle aankomende studenten en be langstellenden. De open dagen van Scalda vinden plaats in Terneuzen, Middelburg, Goes en Vlissingen. Op scalda.nl/open- dagen zijn alle loca ties en data te vin den. De deuren van de Scaldalocaties zijn morgen geopend van 18.00 uur tot 21.00 uur en zater dag van 10.00 tot 13.00 uur. GOES Morgen wordt er een nieuwe exposi tie geopend in het Stadskantoor van Goes. In de pu blieksruimte van het Stadskantoor zijn in februari foto's van Cynthia Cats te zien. Cats onder zoekt in haar werk gebieden waar de mens, het water en het landschap el kaar beïnvloeden. De expositie is te bekijken van maan dag tot en met vrij dag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdag tot 20.00 uur. GOES In Goes wordt za terdag een startbij eenkomst voor een literaire leesclub gehouden. Het idee van een Senia-lees- club is dat geïnte resseerden in groe pen elke vijf a zes weken bij elkaar komen, om een boek te bespreken. Tijdens de startbij eenkomst geeft een medewerker van Senia informa tie over de werk wijze. Belangstel lenden zijn om 10.30 uur welkom in de Bibliotheek Goes, Oostwal 34. COLIJNSPLAAT Het Colijnsplaatse muziekfestival Pee- Rock maakt zich langzaam maar zeker op voor zijn 25ste verjaardag op 27 juli. Diverse bands zijn reeds gestrikt en het festivalbestuur onthult aanstaande zaterdag de eerste namen. Dat gebeurt tijdens de derde editie van WinterPee, het winterse zusje van PeeRock. De Schouwse rockcover- band Gruss (foto) treedt vanaf 21.30 uur op in café De Pa trijs in de Colijnsplaatse Voorstraat. De café-eigenaren do neren 25 procent van de drankopbrengst aan de jubileum editie van PeeRock. archieffoto dirk-jan gjeltema Streekomroep de Beve- landen wil de televisietoren in Goes gebruiken. archief foto MARCELLE DAVIDSE Ondanks een actieplan om de kosten voor de jeugdzorg in toom te houden, heeft Goes het tekort in 2018 fors zien stijgen. Wethouder Derk Alssema vindt dat het Rijk eindelijk met extra geld over de brug moet komen. Rob Paardekam Goes GOES Inloophuis Oase, Roosevelt- laan 87, ochtend: Inloop voor koffie en thee; Vredeskerk, Van der Vegtplein 2, 09.30 11.30 uur: Inloopochtend in kerk met koffie of thee; Ser viceflat de Schakel, 09.30 11.30 uur: Digitaal Café; Eras- muspark, 10.00-11.00 uur: In loopspreekuur van wijkverple ging; 14.00 uur: Wandeling in groepsverband en scootmo- bieltocht 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 10.00 11.00 uur: Gratis sporten in de beweegtuin HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur: Wande ling in groepsverband HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt; 09.30 uur: Wan delen in groepsverband; Bibli otheek, Stengeplein, 09.30 11.30 uur: Digitale inloopoch tend; 14.00-15.30 uur: Taalcafé 'S-HEER ARENDSKERKE Arendhuis, 19.15-20.15 uur: Fit ness Fun Party KATTENDIJKE Dorpsstraat 53, 19.30 uur: Le zing Ds. Saskia van Meggelen 'De kerk, daar zit muziek in' KRABBENDIJKE Ter Weel, 14.00-16.00 uur: Ontmoetingsmiddag voor alle oud-chauffeurs KRUININGEN Hof Cruninghe, 10.00-11.15 uur: SeniorenYoga RILLAND De Nieuwe Vliedberg, 10.30 12.00 uur: Handwerken YERSEKE MFC Tehare, 09.00-09.45 uur: Allevo lessen 'Bewegen voor 65+'; 09.45-10.15 uur: Vrij bad mintonnen; 10.00-11.00 uur: Yoga-gym voor 55+; 13.30 16.00 uur: Koersbalmiddag; Bi bliotheek Moerzicht, 10.00 12.00 uur: Digitaal inlooppunt; Grand Café Moerzicht, 14.30 16.00 uur: Creamiddag; 16.00 17.00 uur: Borreluurtje voor senioren VLISSINGEN De oproep van Gedeputeerde Staten aan het Rijk om Vlissingen naast de financiële steun als artikel 12-gemeente ook ruimte te geven om in de toekomst te investeren, wordt zeer gewaardeerd door burgemeester en wet houders van Vlissingen. Als Vlissingen het komende decennium alleen maar kijkt naar bezuinigingen klimt de gemeente nog niet uit het dal, waarschuwt het dagelijks provinciebestuur. Vlissingen kan profiteren van gunstige economische ontwikkelingen, maar moet dan soms wel investeren. ,,Zo staan er miljardenor ders voor nieuwe marine schepen op de rol. Om die orders naar Vlissingen te laten komen, waar de enige marinewerf ligt, moeten we eerst kades herstellen", verklaart wethouder John de Jonge. WINTERPEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 59