Opknapbeurt voor plein in Nieuwerkerk Operamaand mei in teken van 800 jaar stadsrechten 7 DOORSTART ONDERNEMERSVERENIGING Koningsdag Zierikzee gaat toch door. Ondernemersver eniging InZzee zet de schouders ondereen doorstart van de organiserende stichting. Dat besluit is gisteravond genomen. Vlissingen blij met steun van provincie We hebben het uit voerig bediscussi eerd, meldt voor zitter Luit Ezinga van InZzee na af loop van het beraad. ,,We gaan er voor! Het moet toch mogelijk zijn met behulp van het bedrijfsleven, retailers en misschien zelfs parti culieren dit voor elkaar te krijgen." De oude stichting wordt nieuw leven ingeblazen. Hoe of wat pre cies is nu nog niet bekend. Wel heeft het oude stichtingsbestuur aangegeven met raad en daad de doorstart te steunen, waardoor het wiel niet op elk vlak opnieuw hoeft te worden uitgevonden. Ook van inwoners heeft de voorzitter positieve reacties gekregen. ,,Elke Zierikzeeënaar een eurootje inleg gen en je bent er. Dat soort opmer kingen hoor ik. En dat moedigt ons natuurlijk ook wel aan." Losse schroeven Koningsdag Zierikzee stond op losse schroeven. Het bestuur van de organiserende stichting had eerder al aangegeven te stoppen. De Zierikzeese ondernemersclub was bereid mee te denken en een doorstart van de Stichting Ko ningsdag te ondersteunen. Tot deze week duidelijk werd dat de gemeente niet garant wil staan voor de 7000 euro die de organisa tie nog nodig heeft om een mooi feestje te bouwen. De club heeft nu een bedrag van 8500 euro in de pot zitten: 7000 euro aan gemeen telijke subsidie en 1500 euro aan reserve van de oude stichting. Nog eens 7000 euro moet van sponso ren komen. En dat voelde zonder garantstelling erg wankel. ,,We springen niet in een gat waarvan we de bodem niet kunnen zien." Je moet bij een doorstart van de stichting niet met een slap aftreksel aankomen van voorgaande jaren Probleem is dat de klok doortikt. Omdat Koningsdag overal in het land wordt gevierd, is het zaak tij dig contracten af te sluiten met le veranciers, artiesten en andere be- trokkenen. En voor veel minder geld iets op poten zetten, is even min ideaal. ,,Je moet bij een door start van de stichting niet met een slap aftreksel aankomen van voor gaande jaren." Met een klein clubje is gisteravond overlegd en besloten het risico te nemen. Ezinga rekent daarbij op de steun van zowel de kleine winkelier als van grotere bedrijven. En mis schien ook wel van particulieren. ,,Als we bereid zijn botje bij botje te leggen, komt het goed." De ondernemersvereniging is niet verantwoordelijk voor de organi satie van het Koningsdagfeest. ,,Maar Zierikzee zonder Konings- dag is toch wel echt raar", verklaart Ezinga de betrokkenheid van hemzelf en de lokale onderne mersclub. Een greep doen uit de kas van de bedrijveninvesterings- zone (BIZ) behoort niet tot de mo gelijkheden. ,,Alsof de BIZ een pinautomaat is. Dat is een misver stand", licht hij toe. Elke cent op de begroting van dit jaar heeft al een bestemming. Daar kun je niet even mee schuiven, als je dat al zou willen. ,,Evenementen als Paardenmarkt, Koningsdag en Ha vendagen zijn altijd selfsuppor ting geweest. Steek je daar geld in uit de BIZ dan gaat dat ten koste van andere dingen." VLISSINGEN De oproep van Gedeputeerde Staten aan het Rijk om Vlissingen naast de fi nanciële steun als artikel 12-ge- meente ook ruimte te geven in de toekomst te investeren, wordt zeer gewaardeerd door de ge meente Vlissingen. Vlissingen kan profiteren van gunstige economische ontwik kelingen, maar moet dan soms wel investeren. ,,Zo staan er mil jardenorders voor nieuwe mari neschepen op de rol. Om die or ders naar Vlissingen te laten ko men, waar de enige marinewerf ligt, moeten we eerst kades her stellen", verklaart wethouder John de Jonge. ZIERIKZEE De viering van de Operamaand zaterdag 11 mei in de Nieuwe Kerk in Zierik- zee staat in het teken van 800 jaar Zierikzee. Het is in 2019 800 jaar geleden dat Zierikzee stadsrechten kreeg. De voorin schrijving bij organisator CASD (stichting Culturele Ac tiviteiten Schouwen-Duive- land) is begonnen. Hoewel opera al snel doet den ken aan een select publiek is de Zierikzeese opera-avond al lesbehalve ontoegankelijk. Met op het programma stand-up opera van het gezelschap Mi- nora. Voor de pauze wordt het Opera Muziekgala gehouden, waaraan wordt meegewerkt door tenor Reza Ranjazmay. Verder onder meer bijdragen van Marike Verbeek, Wiebe- Pier Cnossen en koor Cantare. Tussendoor schallen ook nog, met hulp van het publiek, het Schouws en Zierikzees volks lied door de kerk. De stichting CASD heeft als missie een zo breed mogelijk publiek van al lerlei muziekgenres te laten genieten. De opera voorop. Meer informatie en vooraan melding kaarten (a 15 euro) kan via casd.nl. NIEUWERKERK Het plein voor het dorpshuis aan de Poststraat in Nieuwerkerk wordt flink op de schop genomen. Komende mei moeten de werkzaamheden van start gaan. Er komt ook een terras voor de deur van het dorpshuis. Eigenaar Woningbouwvereni ging Zeeuwland laat het plein op knappen vanwege de 'gehele ver ouderde ambiance', verklapt de gele nieuwsbrief van het dorps huis. De wortels van de bomen rond het plein groeien zo hard, dat de tegels opgetild worden en er dus een onveilige situatie ontstaat, zo valt te lezen. De hele buiten boel is toe aan een opknapbeurt. De woningbouwvereniging Zeeuwland is over het plan nog in overleg met de gemeente Schou- wen-Duiveland. ,,We willen om wonenden tijdens een inloop avond als eerste op de hoogte stel len van de plannen. Daarvoor is nog geen datum bekend. Omdat we niet in maart, maar in mei of juni dit jaar zullen star ten, heeft het stemmen voor de Provinciale Statenverkiezingen in het dorpshuis, hier overigens geen last van", laat bestuurder Marco van der Wel van Zeeuw- land weten. In het dorpshuis in Nieuwer- kerk gaat binnenkort op vrijdag avond geklaverjast worden. De vraag ernaar was groot. donderdag 31 januari 2019 Koningsdag Zierikzee niet ten onder Esme Soesman Zierikzee Vrijmarkt in Zierikzee tijdens Koningsdag 2018. foto marieke mandemaker -Luit Ezinga, Voorzitter InZzee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 58