Orgie van dans, drank en drugs 6 De Deens-Amerikaanse acteur Viggo Mortensen lijkt op een menselijke kameleon. De jonge Sigmund Freud spelen? Geen probleem. Strijder Aragorn uit The Lord of the Rings? Prima. Maar de rol van een racistische Italiaanse chauffeur in Green Bookkostte hem meer moeite. ,,Hij at en dronk vooral.'' Top 5 in de bioscoop 2 (-) Dragon Ball Super €161.000 Nu in de bios Leven Aretha Franklin verfilmd €152.000 €97.000 The Hate U Give Werk ohne Autor Mary Queen of Scots FILMNIEUWS Climax Climax lijkt op het eerste gezicht op een dansfilm. In een verlaten school gebouw gaat een gemêleerd gezel schap tijdens repetities wild tekeer. Extase, aantrekken en afstoten, wilde bewegingen en uitputting wisselen elkaar af. Wie het werk van de in Argentinië geboren Franse regisseur Gaspar Noé (Irriversible, Enter the Void) ook maar enigszins kent, weet dat het in Cli max niet bij dansen blijft. Zeker als een van de aanwezigen lsd in de drankjes mixt, waarna paranoia, angst, achterdocht en paniek toeslaan en voor complete chaos zorgen. Of Noé met zijn orgie van dans, drank en drugs iets over de huidige samenleving wil zeggen, mag de kij ker zelf uitmaken. Feit is dat zijn film aanvoelt als een gedwongen verblijf in een escaperoom, zonder nooduit gang. Door de wurgende beklemming is ontsnapping niet mogelijk uit deze hedonistische hel, die vol zit met ver wijzingen naar andere schandaal films (Salo, Possession en het originele Suspiria) die een voorbode zijn van wat de kijker te wachten staat. Climax is cinema zonder genade. Vervolg voor World War Z donderdag 31 januari 2019 Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (1) Bohemian Rhapsody €226.000 5 (9) The Favourite €73.000 BIOGRAFIE Theaterregis seur Liesl Tommy gaat Respect maken, een biografi sche speelfilm over de vorig jaar overleden zangeres Are tha Franklin. Tommy won in 2016 de presti gieuze Tony Award voor haar theater productie Eclip sed. Jennifer Hudson (Dream- girls) zal de hoofdrol spelen. 3 (2) Glass 4 (4) Creed DRAMA Op basis van het gelijknamige boek van Angie Thomas wordt het leven van de 16-jarige zwarte scholiere Starr gevolgd. Zij is er getuige van dat een jeugdvriendin door een blanke agent wordt doodgeschoten. Vervol gens komt zij onder druk te staan: wel of niet naar buiten komen? DRAMA Dit Duitse drama volgt het leven van een kunstenaar die zowel de nazitijd als de DDR-periode meemaakt. Vooral de relatie met zijn schoonva der (gespeeld door Sebastian Koch), een gynaecoloog met een dubbelzin nig oorlogsverleden, bepaalt de keu zes van de jongen. DRAMA Saoirse Ronan speelt de kordate Mary, de koningin van Schotland die op het schavot eindigde. Haar tegen speler en rivale in de film is Elizabeth II, koningin van Engeland. De Australi sche Margot Robbie neemt deze rol voor haar rekening. Kijk op de site bij /trailers Hier vindt u alle trailers van de films van deze week ZOMBIES Ab Zagt DRAMA Regie: Gaspar Noé. Hoofdrollen: Sofia Bouttella en Souheila Yacoub. -A.Z. Climax voelt aan als een ge dwongen verblijf in een escape- room. FOTO PERISCOOP FILM de opnamen. World War Z was oorspron kelijk een boek van Max Brooks, waarin werd gedocu menteerd hoe de mensheid het opneemt tegen zombies in een enorme oorlog. De filmhit World War Z (2014), met Brad Pitt in de hoofdrol, krijgt eindelijk een vervolg. In maart beginnen Ik kan iedereen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50