Op zoek naar de menselijkheid 5 Theatertour met ontwapenende anekdotes en verhalen Schilderen met woorden Pieter Jouke wil de wereld beter leren begrijpen Thomas is solo onderweg Maaike Ouboter team deze musical nu nog een keer opnieuw tot leven wekt. 'Behoud het goede, en verbeter de zwakkere pun ten', moet het motto geweest zijn. De vernieuwde versie van de musical moet nog in première gaan, dus wat er precies wel en niet is veranderd, is nog onduidelijk. Het team belooft dat er nog meer vaart in het verhaal zal zitten. De meeste muziek (van Tom Bak ker) blijft hetzelfde, maar er is ook nieuwe muziek voor het stuk ge schreven. En met Bill van Dijk (reder Bos) en musical-duizendpoot Ma- riska van Kolck (Kniertje) staan er twee ijzersterke hoofdrolspelers op het podium. 'Op Hoop van Zegen is onbetwist erfgoed, het is een verhaal dat nog al tijd kan boeien en door het hoge emo-gehalte is het een echte musi caltopper. Als de musical-van-nu in 1900 al bestaan zou hebben, dan zou Heijermans zelf hoogstwaarschijn lijk voor die vorm gekozen hebben. Want hij schreef zijn stukken opdat het drama door het publiek écht be leefd kon worden. De 27-jarige Maaike Ouboter uit Gouda trok in 2013 de aandacht van heel Nederland met het liedje Dat ik je mis, geïnspireerd door de dood van haar ouders. Ze bracht het nummer tijdens haar auditie voor het tweede seizoen van het tv-programma De beste singer- songwriter van Nederland. Dat ik je mis sloeg in als een bom: binnen een maand was Ouboters auditie meer dan drie miljoen keer beke ken op YouTube en haalde ze haar eerste gouden plaat binnen, voor meer dan vijftienduizend ver kochte exemplaren. Sindsdien timmert ze hard aan de weg. In 2015 verscheen haar debuutalbum En hoe het dan ook weer dag wordt, waarvoor ze samenwerkte met on der meer Joost Zweegers, zanger van de Belgische band Novastar. Ook bracht Ouboter binnen drie maanden de vijf videoclips Lijmen, 23 april, Smoor, Wattendag en An ders uit en bracht ze haar eerste club- en theaterconcerten. Die theatertour smaakte naar meer. Maar om weer nieuwe inspiratie en energie te krijgen, besloot Oubo ter eerst op reis te gaan. Ze bezocht verschillende personen, die ze niet kende, maar die mensen in haar omgeving geïnspi reerd hadden. Ze kwam thuis met een boel nieuwe ideeën. Vorig jaar mei bracht de singer-songwriter haar tweede album Vanaf nu is het van jou uit. In haar nieuwe liedjes gaat ze op zoek naar menselijkheid en de duizenden verschillende re laties die mensen met elkaar aan gaan. Voor het maken van haar nieuwe theatervoorstelling Vanaf nu is het van jou zocht ze contact met Sara Giampaolo, een jonge theaterre gisseuse. Tijdens haar nieuwe tour neemt Ouboter samen met gitarist Bernard Gepken, haar toeschou wers mee in haar wereld van mu ziek, aangevuld met ontwape nende anekdotes en verhalen. Ver halen over de mensen die ze tij dens haar reis ontmoette. 0 Klassiek Hl Cabaret Muziek donderdag 31 januari 2019 GO ïPSSïÉ 'Op Hoop van Zegen', musical, woensdag 6 februari, De Mythe Goes, 20.00 uur; 24 februari, Schel- detheater Terneuzen, 15.00 uur; 27 maart Schouwburg Middelburg, 20.00 uur. Scène uit Op Hoop van Zegen. FOTO ROY Maaike Ouboter is terug met nieuwe liedjes én een theater tour. Woensdag 6 februari staat de singer-songwriter in de Stadsschouwburg in Middel burg. Gertie De Boey Maaike Ouboter. FOTO SANJA MARUSIC Woensdag 6 februari, Stads schouwburg Middelburg, aanvang 20.00 uur. In de salon van de Zeeuwse Concert zaal wordt samen met Stichting Ka mermuziek Zeeland een apart liedrecital verzorgd door de sopraan Kate Sem- mens en klavecinist Steven Devine. Op het programma lie deren van Engelse componisten uit de 17de en 18de eeuw. In die periode was er een mooie balans tussen de tekst en muziek. Henry Pur- cell was een mees ter in het schilderen met woorden en mu ziek, maar ook John Blow, William Boyce en Thomas Arne slaagden daarin. Zondag 3 februari, Zeeuwse Concert zaal, 11.00 uur De 45-jarige televisie presentator en cabare tier Pieter Jouke uit Kampen stond in het jaar 2000 voor het eerst op het podium als komiek. Vier jaar later besloot hij om zich volledig op zijn cabaretcarrière te stor ten. Pieter Jouke maakt deel uit van De Staat van Ver warring (met absurdist Ronald Snijders) en Pa- doem Patsss (BNN- VARA). Daarnaast schrijft hij teksten voor cabare tiers en radio- en televi- sieprogramma's én brengt hij zijn eigen shows. In zijn vijfde avondvul lende voorstelling ge naamd Gloeiende Plaat stelt hij vragen over de wereld, met als doel om deze beter te leren be grijpen. Hij laat het pu bliek zich verbazen door al zijn gedachtenspin- sels, ideeën, invallen en overpeinzingen met ze te delen. Vrijdag 1 februari, Luc- tor et Emergo Rilland, 20.00 uur Acda en De Munnik, dat was een ijzer sterk duo. Hun stem men vulden elkaar aan, hun dialoog was spitsvondig. Maat schappelijk betrok ken waren ze ook. Sinds ze elk een eigen weg gaan, heeft Thomas Acda van alles gedaan. Hij was acteur, regis seur, muzikant, lied jesschrijver. Maar een cabaret-solo deed hij nooit eerder. Nu wel. Onderweg zijn is min of meer het thema. Loslaten ook. Beetje cliché misschien, maar zijn catchy liedjes zijn nog altijd super. Vrijdag 1 februari, Scheldetheater Ter- neuzen, 20.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 49