Rock met een vleugje Beethoven Onbekende Zwaar verliefd en Balthazar 2 OPUS ROCK Het overgebleven kind Uitgelicht The Rock Tenors zijn Kenneth O'Regan, Rob Vickers en Kevin Fagan. Het zijn drie ervaren klassiek geschoolde tenoren die een specifiek eigen concept hebben ontwikkeld. Een concept waarmee zij zich nadrukkelijk on derscheiden en waarin vooral ook hun eigen voorkeur tot uiting komt. Die voorkeur betreft onmiskenbaar de rockmuziek. Dat blijkt ook overduidelijk uit hun outfit: strakke broeken en soepele, leren jasjes. Dus ver van het rokkos- tuum, smoking of het plechtige zwarte pak waarin tenoren zich soms hullen bij het zingen van klassiek repertoire. Rock Tenors zich nauwelijks kennen. ,,Wij vlechten twee stijlen door elkaar en maken zo een muzikaal hybride concert'', vertelt Kenneth O'Regan met een bescheiden lachje op één van die filmpjes. Hij doelt op de combinatie van rock en klassiek. Zo worden in de show Opus Rock hits van Led Zeppelin, David Bowie, Queen, AC/DC, Aerosmith en MeatLoaf gepimpt in een nieuw dynamisch rock-jasje. Vervolgens voegen de drie tenoren daar een klassieke draai aan toe, met vleugjes Beethoven, Puccini, Morricone en andere klassieke grootmeesters. Dat brengt bij het publiek tal van verrassende herkenningen teweeg. Een beetje vergelijkbaar met de effecten in shows van Hans Liberg. We brengen een muzikaal concert dat heel veel jaren doorkruist is voor iedereen in alle leeftijden, want we brengen muziek die heel veel jaren doorkruist'', bena drukt O'Regan. Hij en zijn twee muzi kale kompanen beschikken over uitstekende stemmen en zij putten uit een rijke bron om die op zoveel mogelijk manieren te laten klinken. vijfkoppige rockband onder leiding van topgita- rist Kevin Whyms. Ook voor de muzikanten geldt dat ze gespecialiseerd zijn in 'cross-over', ofwel het aangaan van grensverleggende muzi kale avonturen. Zij deden naast rock-optredens veel ervaring op in theatershows en musicals als Grease, Les Miserables, Evita, The King and I, Sweeney Todd en J esus Christ Superstar. WEEK VAN DE POËZIE Ij ItseadI I buitenwiB 5 REDENEN OM THUIS TE BLIJVEN Boek I'm not in love, Dreadlock Holiday, The things we do for love - alle maal klassiekers van ïocc - maar ook For your love (The Yard- birds), Bus stop (The Hollies) en No milk today (Herman's Hermits). Wie zulke juweeltjes op zijn naam heeft staan, mag met recht een su perster worden genoemd. Toch is de naam van Graham Gouldman bij het grote publiek niet zo bekend als die van Lennon McCartney, Bob Dy lan, Bruce Springsteen of Leonard Cohen - artiesten die net als hij zijn opgenomen in de Songwriter's Hall of Fame van America's National Aca demy of Music. Hij hoeft niet per se in de spot lights te staan. Met ïocc speelt hij nog steeds in grote zalen, maar met even veel plezier presenteert hij zijn pro ject Heart Full of Songs met multi-in strumentalist Ciaran Jeremiah en gi tarist Iain Hornal in kleine zaaltjes als De Spot in Middelburg. ,,Mensen horen de liedjes daar bijna zoals ze oorspronkelijk zijn geschreven", ver telt hij. ,,Bij dergelijke concerten heb ik de gelegenheid te vertellen over de ideeën waaruit de liedjes zijn ont staan. Het publiek ziet de liedjes schrijver een beetje aan het werk.'' Gouldman is geboren in de buurt Graham Gouldman Hij is opgenomen in de Songwriter's Hall of Fame, net als onder anderen Lennon McCartney, Bob Dylan en Elton John. Vrijdag 8 februari laat Graham Gouldman (10cc) in De Spot in Middelburg zien hoe zijn mooiste liedjes zijn ontstaan: gewoon op een akoestische gitaar. Beatles waren mijn grote voorbeeld. Zij braken met de traditie dat muzikanten en schrijvers twee verschillende categorieën waren. Gelukkig. van Manchester, waar hij nog steeds woont. Op zijn elfde kreeg hij zijn eerste gitaar en zijn vader hielp hem bij de eerste liedjes die hij maakte. ,,Ik ben erg gelukkig met het huis waarin ik opgroeide", blikt hij terug. Hij stamt uit de tijd dat er nog een strikte scheiding was tussen liedjes schrijvers en muzikanten. ,,Als je in die tijd een plaat wilde maken, ging je naar Denmark Street in Londen, waar alle belangrijke muziekuitge vers zaten. Daar vroeg je of ze nog liedjes hadden die je kon opnemen. Wij hadden pech. Niemand bleek ge schikte liedjes voor ons te hebben. Dus ben ik ze zelf gaan schrijven, uit pure noodzaak eigenlijk." Met The Beatles als grote voor beeld. ,,They kickstarted me into writing songs. Zij hebben met de tra ditie gebroken dat muzikanten en liedjesschrijvers twee verschillende categorieën waren. Gelukkig." Toch was Gouldman aanvankelijk vooral liedjesschrijver. ,,Ik zat in een band, maar de liedjes die we zelf op namen, werden geen hit. De liedjes die ik weggaf wel. Samen met Kevin Ali Pankow is theaterlief hebber. Zij schrijft onder meer over toneelvoor stellingen. Wat: Opus Rock Waar: Theater de Mythe, Goes Wanneer: zaterdag 2 februari, 20.00 uur Verder dan enkele promofilmpjes laten The ,,Onze theatershow The Rock Tenors worden begeleid door een I BRUIN] B I N N E W E R E L I GEDICHTEN CO S S E E ~T*~V Binnenwereld, buitenwijk, Tsead Bruinja. Kersverse Dich ter des Vader lands filosofeert over de verhou ding binnen/bui ten, mens en maatschappij. Habitus, Radna Fabias. Flinke bundel met diep gaande, moderne poëzie met de thema's thuis, identiteit, migra tie, cultuur en on derdrukking. DE100BESTE GEDICHTENVAN 2018 VOORDE donderdag 31 januari 2019 VSBPOËZIEPRIJS SAMENGESTELD DOORMAAIKE MEIIER De 100 beste ge dichten van 2018, Maaike Meijer. Poëzie moet voortdu rend 'nieuwe ogen' inzetten om haar kracht te behouden. GO HET OVERGEBLEVEN KIND Een schietpartij op een middel bare school is in Amerika geen onbekend fenomeen. De Duitse schrijfster Rhiannon Navin ge bruikt zo'n shooting als decor voor haar debuutroman Het overgebleven kind. Zach is 7 jaar als op zijn school een schietpar tij plaatsvindt; vijftien kinderen komen om, onder wie zijn broer Andy. Door het verdriet hebben zijn ouders geen aandacht meer voor hem, en hij weet niet hoe hij moet omgaan met zijn gevoel. Verschenen bij HarperCollins. The Rock Tenors verweven rock en klas siek. FOTO A. EVANS 5 Vivian de Gier leest een spannend boek over een 'school shooting', kijkt naar zwijmelfilm 'Zwaar verliefd!' en luistert naar nieuwe muziek van haar favoriete bandje Balthazar uit België. Ernst Jan Rozendaal 44 The Graham Gouldman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 46