Theo Middelkamp investeert in kennis en faciliteiten Goes kiest voor Pennings ZEELAND 13 Renners naar Frans Guyana 'Kramp op het verkeerde moment' De zoektocht naar een nieuwe trai ner duurde langer dan verwacht. Barends hoopte eind december, toen Veenstra zijn vertrek naar ASWH bekendmaakte, op zeer korte termijn een nieuwe trainer te presenteren. ,,We spelen natuurlijk geen derde of tweede klasse, maar derde divisie", aldus Barends. ,,Op dit niveau pak je je tijd. Er zijn ge noeg trainers die bij Goes aan het werk willen." Whatsapp Rondom de jaarwisseling werd de spelersgroep via whatsapp betrok ken in de besluitvorming. Jurriaan van Poelje, de huidige trainer van Baronie, was een optie. Hij leek lang de gedroomde opvolger van Veen- stra, maar verlengde onlangs zijn contract bij de lijstaanvoerder in de zondag-hoofdklasse. Ook de naam van Jan Poortvliet werd genoemd. De Arnemuidenaar was al eens trainer van Goes. De selectie sprak echter de voorkeur uit voor een jon- gere oefenmeester. Pennings kwam op een later moment in beeld. Volgens Barends was er direct een klik met de huidige trainer van Hal steren. ,,We hebben bewust ge zocht naar iemand die bij de groep past." Volgens het bestuurslid gaat Pen- nings volgend seizoen aan de slag met een jeugdige selectie. ,,We wil len met jonge, talentvolle voetbal lers werken, hen de kans geven en ze opleiden. Jongens als Hiep Nguyen en Jesse Bank zijn de toe komst." De Vlissinger, die eerder bij VC Vlissingen en Hoek voor de groep stond, heeft de taak om van Goes een stabiele subtopper in de derde divisie te maken. Hoe ze dat bij Middelkamp willen bereiken? Niet met grote budget ten in ieder geval. Wel is er dit sei zoen voor het eerst een prijzen schema binnen de club. Polak is er duidelijk over. ,,Alle beetjes hel pen." De in het Vlaamse Wuustwezel woonachtige coach wijst op de verdere verjonging in de begelei ding. Eerder al kwam Nathan Raas binnen als lid van een nieuwe ge neratie. Dit jaar wordt de staf ver sterkt met Jens Voet, vierdejaars bewegingswetenschapper en in het verleden ook even actief als renner van de vereniging. Hij heeft stage gelopen bij Sunweb en kon een unieke blik in de keuken wer pen bij de WorldTour-formatie. ,,Met hem halen we weer extra kennis binnen op het gebied van trainingsleer", aldus Polak. In de laatste week van februari trekken de eliterenners en belof ten, aangevuld met enkele junio ren en nieuwelingen, naar Mal- lorca. Op het Spaanse eiland wordt verder gewerkt aan teambuilding en het aanscherpen van de condi tie. Kort na terugkeer staat de Ronde van Zuid-Holland al op het programma, tegenwoordig een vrije klassieker. Traditiegetrouw wordt het Zeeuwse wielerseizoen op zater dag 16 maart geopend met het cri terium in Oud-Vossemeer. De renners van Middelkamp willen vooraan meespelen in de koersen die behoren bij de clubcompetitie. Polak hoopt dat Eloy Raas (foto) dit seizoen een stap vooruit weet te zetten. ,,Die jongen kwam vorig jaar met de eerste tien over de top van de Kemmelberg, tussen cou reurs die ondertussen beroepsren ner zijn geworden. Hij ontwikkelt zich nog steeds." Een opvallende nieuwkomer bij de Zeeuwse wielervereniging is Ramon Vleugel, vorig seizoen koersend voor een club uit de regio Antwerpen. Polak is blij met zijn komst, net als met het aansluiten bij de junioren van de uit Huijber- gen afkomstige Maarten de Nijs. ,,Iedereen vist in dezelfde vijver. We zijn blij dat we af en toe ook beet hebben in West-Brabant." Middelkamp moet zich positio neren naast Willebrord Wil Voor uit en Wielervereniging Breda. In de voorste waaier komen in de voor de clubcompetitie meetel- I i lende koersen valt volgens Polak niet mee. ,,Ik begin aan mijn vijfde jaar in deze functie en het niveau is sinds mijn aantreden enorm ge stegen. Er wordt zoveel harder ge reden dan toen." Polak schetst het veranderende wielerlandschap, waarin aan de bovenkant de ProContinentale teams in de topcompetitie steeds meer leunen op buitenlandse ren ners. Door die marktontwikkeling staan goede Nederlandse coureurs vaker aan de start in de clubcom petitie. Wat ook opvalt: de vele sa mensmeltingen van ploegen in het wielerpeloton. Zelfs het gere puteerde De Mol uit Dordrecht We willen blijven concurreren met de clubs die tegen ons aanleunen - Ad Polak staat niet meer op eigen benen. Al leen daarom is Polak al trots dat Middelkamp nog altijd haar eigen karakter weet te bewaren. ,,Als een moderne club die zich met name richt op de Zeeuwse wielersport en voortdurend bezig is met het vergroten van kennis en verbete ren van faciliteiten." Zo'n tachtig licentiehouders ko men dit seizoen in de diverse cate gorieën in de kleuren van Middel kamp aan de start. VDe selectie van eliterenners en amateurs telt zo'n twintig renners. Polak is te vreden met dat aantal. ,,Daar kun nen we de weg mee op." Wielervereniging Theo Mid delkamp kijkt dit jaar ook over de grenzen heen. Na tuurlijk wordt er regelmatig gekoerst in België. Maar half augustus staat ook de negen- daagse Ronde van Frans Guyana op het programma, een etappekoers waar de Zeeuwse wielervereniging ook in 2015 aan deelnam. Ad Polak is blij met de uitnodi ging uit de tropen. ,,Het is een koers die ons op het lijf geschreven is. Lange rechte stukken, soms een beetje Ar- dennen-achtig. Zowel qua parkoers als deelnemersveld van een niveau dat bij ons past." richten in de finishstraat. Hij werd dertiende, op elf secon den van winnaar Frank Vreugdenhil. ,,Ach, daar kan ik vrede mee hebben", rea geerde hij. ,,Ik word liever op deze manier dertiende dan dat ik niks probeer en als vijfde of zesde finish. Want ik ga de wedstrijd nooit win nen in een sprint met vijf tien man. Ik heb dan ook een hekel aan rijders die het ook van een aanval moeten heb ben, maar besluiten niks te doen en zich naar de slacht bank laten leiden door de sprinters. Kijk, ik heb hem al een keer gewonnen en dus telt voor mij alleen een nieuwe overwinning. En daar moet ik dus op mijn manier voor rijden." Mesu had liever een wat se lectievere koers gehad. De weersomstandigheden wa ren nu te goed, het ijs was prima en de rijders hoefden in de eerste 150 kilometer nog nauwelijks te werken. ,,Eén rijder heeft heel lang op kop gereden", vertelde Mesu, doelend op Niels Over- voorde. Enkele minuten ach ter hem controleerden de grote marathonploegen het wedstrijdverloop. Ze zorg den ervoor dat Overvoorde niet te ver weg kwam en pakten hem op tijd weer te rug. ,,Ik had graag gezien dat de kopmannen van de grote teams aan het einde ook al leen waren komen te zitten. Dan had je een gevecht van man tegen man gekregen, waarin ik meer kans maakte." De wetenschap die Mesu aan de vier wedstrijden op de Weissensee heeft overge houden, is dat zijn vorm prima is. Eind febrauri zijn er ook nog natuurijswed- strijden in Zweden. De Mid delburger reist er vol ver trouwen naartoe. ,,Daar zijn de koersen nog wat zwaar der. Misschien dat het daar dan gaat gebeuren." donderdag 31 januari 2019 PM Wederom staat er volgend voet balseizoen een oud-prof aan het roer bij Goes. Ruud Pennings volgt Rogier Veenstra op als hoofdtrainer bij de derdedivisio nist. ,,Van twee kanten hebben we het gevoel: wij passen bij el kaar", aldus Hugo Barends, lid van de technische commissie. Len Wolters Goes De trainingsopbouw bij de Zeeuwse wielervereniging Theo Middelkamp is als van ouds afgestemd op een eerste piek in de Omloop van de Braakman, de opening van de topcompetitie vanuit Philippine op zaterdag 30 maart. Ploeg leider Ad Polak is daags voor de ploegenpresentatie van vrij dagavond in Heinkenszand op timistisch gestemd. ,,We willen als opleidingsploeg blijven concurreren met de teams die tegen ons aanleunen en hopen dat onze talenten weer wat verder doorgroeien." Ben van den Aarssen Wuustwezel F7?73H| fle op zijn manier Bij het open Nederlands kampioenschap van zaterdag, een wedstrijd over 150 kilo meter, deed een krampaan val Erwin Mesu de das om. ,,Ik deed daar min of 'mepr de- zelfde aanval als vandaag in de Alternatieve Elfsteden tocht", vertelde hij. ,,Maar ik had tijdens de wedstrijd al iets te veel gedaan en precies na mijn aanzet schoot de kramp erin. De jongen die in mijn 'wiel' mee sprong, Mart Bruggink, ging over mij heen en won vervol gens de wed strijd. Die actie was mijn actie. Ik kon 'm alleen niet afmaken. ik werd nog tiende,.'.maar het had een po diumplaats móeten zijn en een overwin ning kunnen zijn. Ik baal daar meer van dan mijn resul taat van van daag."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41