O 0 O Hoek mist back-up voor Wilson 12 ZEELAND Vier punten eraf bij twee vierdeklassers Hendry stopt na vijf seizoenen bij Tovaal Hulst finishplaats in BinckBank Tour Drie Zeeuwen in actie bij nieuw NK Middelburgse marathonschaatser valt aan in slotfase van Alternatieve Elfstedentocht, maar komt niet weg. fEISSENSEE ALTERNATIEVE ELFSTEDENTOCHT W donderdag 31 januari 2019 De voetbalclubs Hansweertse Boys en SKNWK hebben vier punten in mindering gekregen. De tuchtcommissie van de KNVB bestrafte de twee zaterdag-vierdeklassers daarmee voor een massale vechtpartij bij een onderling duel in oktober 2018. SKNWK leidde in de 68ste minuut met 0-2 toen de assistent-scheidsrechter van SKNWK het aan de stok kreeg met een speler van Hansweertse Boys. Hierna begonnen veel meer mensen zich ermee te bemoeien. De scheidsrechter staakte vervolgens het duel. SKNWK staat nu tiende in de vierde klasse B met elf punten. Hansweertse Boys is de num mer laatst met één punt. De clubs kunnen nog wel tegen de sanctie in beroep gaan. Brian Hendry stopt aan het einde van het seizoen als trainer van de Goese rugby club Tovaal. De 34- jarige Schot is bezig aan zijn vijfde jaar op sportpark Het Schenge. Hij denkt aan een sabbatical en bekijkt daarna hoe zijn trainerscarrière verder gaat verlopen. Hendry leidde de se nioren van Tovaal het afgelopen sei zoen naar de titel in de derde klasse en stootte na de promo tie direct door naar de kampioenspoule van de tweede klasse zuid. Eerder leidde De eerste etappe van de komende BinckBank Tour finisht op maandag 12 augustus 2019 in Hulst. Het startschot wordt gegeven in Beve- ren. Daarmee is het de eerste grensoverschrij dende opening van de Nederlands-Belgische WorldTour-wedstrijd. De deelnemende ploegen worden zondag 11 augustus voorgesteld in Hulst. De komst van de BinckBank Tour naar Zeeuws-Vlaanderen en het Waasland is een initiatief van het sa menwerkingsverband EGTS Linieland Waas en Hulst. De BinckBank Tour is de opvolger van de Eneco Tour. Van 2012 tot en met 2014 deed de Eneco Tour al Zeeland aan. Er werd toen ach tereenvolgens gefinisht in Middelburg, op de Brouwersdam en in Terneuzen. In het Overijsselse Westerhaar gaat maandag het eerste NK dammen voor de categorieën B en C van start. Aan dit toernooi nemen drie Zeeuwen deel. In de B-categorie (rating onder 1100) is Leonie de Graag een opvallende naam. De damster uit Goes speelde door een verblijf in het buiten land de laatste jaren weinig, maar is sinds de jaarwisseling weer volop actief. Evert Wis- kerke is in deze categorie de tweede Zeeuw. In de C-categorie (rating onder 900) verdedigt Ton Oosthoek uit IJzendijke de Zeeuwse kleu ren. Het NK wordt gespeeld over acht ronden vol gens het Zwitsers systeem en duurt tot en met zaterdag 9 februari. Van Goethem hij als speler/trainer het Middelburgse Oemoemenoe naar de ereklasse. Swift Op twee kilo meter voor de finish pro beerde Erwin Mesu het. Met een bocht naar rechts in aan tocht - niet lekker voor de meeste schaatsers - demar reerde de Middelburger. Het was een alles-of-niets-po- ging om voor de tweede keer in zijn carrière de Alterna- tieve Elfstedentocht te winnen. Met pootje over naar rechts, een kunstje dat hij als één van de weinigen zeer goed beheerst, ver snelde hij en liet hij zijn zestien overgebleven con currenten even achter zich. Hij pakte twintig a dertig meter. ,,Maar veel te snel werd ik ook weer terugge pakt. Dan weet je: het wordt dit keer niks." Bij een vergelijkbare actie ging het in 2015 wel goed. Toen plaatste hij ook een ul tieme aanval in de wedstrijd over 200 kilometer en ver volgens reageerden de ande ren te laat. Mesu boekte toen op de Weissensee de groot ste overwinning uit zijn loopbaan. „Nu waren er nog te veel mannen over aan het einde", vertelde hij gister middag, na een wed strijd van vijfenhalf uur. „Alle grote ploegen hadden nog knechten mee zitten. Iedereen die iets pro beerde, werd weer terugge haald." Als eenling - Mesu is ploeg- loos - en zonder de benen van een topsprinter kon de Walchenaar niets meer uit- Het wegvallen van Wilson is een flinke tegenvaller voor Hoek, omdat een echte back-up sinds deze week niet meer beschikbaar is. Jelle Klap was de andere optie als rechtsback maar hij is per direct overgestapt naar Goes. ,,Jelle was nu de makke lijkste optie geweest'', zegt Jacky Lambert, lid van de technische commissie. ,,Ik heb nog niet met onze trainer over deze situatie ge sproken, maar Lionel Fitsch heeft in het verleden ook vaak genoeg op die positie gespeeld.'' Heeft de club Klap niet te mak kelijk laten gaan? Lambert: ,,Nee, want er waren meerdere redenen voor zijn vertrek. Jelle kwam bij ons weinig aan spelen toe en als hij wel speelde, was dat op het mid denveld. Hij heeft duidelijk ge maakt dat hij zich doodongelukkig voelde op het middenveld. Jelle wilde als rechtsback spelen, maar daar is Fabian de eerste keus. Wij vinden het jammer dat hij is ver trokken, omdat hij een goede men taliteit heeft en het op het midden veld supergoed heeft gedaan. Dat zagen we ook zaterdag weer, toen hij inviel tegen Dovo. Maar als een speler niet meer voldoende gemo tiveerd is, kun je hem soms beter laten vertrekken.'' Goes Bij de andere derdedivisionist in de provincie, Goes, is Mart de Kroo voor meerdere weken uitgescha keld. Net zoals vorig seizoen, toen hij bij Vlissingen speelde, valt hij van de ene kleine blessure in de an dere. Momenteel heeft de creatieve middenvelder een scheurtje in zijn lies en moet hij drie tot vier weken toekijken. 'r 1 Mesu doet het VOETBAL RUGBY WIELRENNEN DAMMEN Brian Hendry. FOTO LEX DE MEESTER 177 Wielrenner Brian van Goe them debuteert vandaag voor Lotto-Soudal. Zijn nieuwe WorldTour- ploeg stelt hem op in de Trofeo Ses Salines, een wedstrijd over 177 kilo meter op Mal- lorca. De 27-jarige in woner van Phi lippine maakte recent de over stap van Team Roompot naar de Belgische topploeg. Overgangs- klasser Swift speelt zaterdag opnieuw een thuiswedstrijd. De ploeg van trainer Dennis Plantinga treedt een week na de ruime zege op KVS (27-16) aan tegen Fu- tura, eveneens uit Den Haag afkomstig. Het duel in De Sprong is de eerste return in de poule. De heenwedstrijd tegen Futura won Swift met 17-31. Futura is nog hekken sluiter met nul punten. a (O Roeland van Vliet Techendorf Na de nederlaag op eigen veld tegen Dovo (0-2) gaat Hoek za terdag op bezoek bij hekkenslui ter Eemdijk. Gert-Jan van Lei den en Jonathan Constansia keren in Bunschoten terug van een schorsing, maar trainer Hugo Vandenheede kan geen beroep doen op Fabian Wilson. De rechtsback kampt met een heupblessure en het is nog on duidelijk hoe lang hij niet inzet baar is. Barry van der Hooft Hoek «Mfct f

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40