Vlissinger stal vlees 'in opdracht snackbar' Historicus tegen rijken: stop belastingontwijking boldErm3n.nl De goedkoopste met vertrekgaranties! 10 ZEELAND Aantal gevangen ratten gedaald S tjf'l De daling met 20 procent gevan gen muskusratten is in Zeeland sterker dan in de rest van het land. In heel Nederland daalde de mus- kusrattenvangst met 14 procent tot 53.511 exemplaren, meldt de Unie van Waterschappen. De bestrijding van muskusrat ten is een taak van de waterschap pen. Ook waterschap Scheldestro- men heeft mensen in dienst die zich toeleggen op het vangen van de dieren. Muskusratten onder mijnen met het graven van gangen en holen de dijken. De bestrijding van de muskusrat is bij wet gere geld. De muskusrat valt onder de Europese lijst van invasieve soor ten: oorspronkelijk komt deze, voor zijn bont gefokte diersoort, uit Noord-Amerika. De muskus ratten bedreigen niet alleen de dij ken, maar ze zijn ook een gevaar voor inheemse diersoorten. Het aantal gevangen muskusrat- De daling met 20 procent gevangen muskusratten is in Zeeland sterker dan in de rest van het land ten daalt al jaren in Nederland en in Zeeland. In het jaar 2000 wer den in Zeeland liefst 35.592 mus kusratten gevangen en in heel Ne derland 400.000. In 2017 werden er in Zeeland voor het eerst minder dan 3000 exemplaren in de val ge lokt. Naast muskusratten bestrijden de waterschappen ook de veel gro tere beverrat. In Zeeland laat dit dier zich nauwelijks zien. In 2017 werd voor de eerste keer een dode beverrat in de provincie aangetrof fen. Tot nu toe is het bij deze ene beverrat gebleven want vorig jaar is geen enkele beverrat in Zeeland gevangen. Landelijk was sprake van een lichte toename van 1250 naar 1268 exemplaren. Vrijwel alle beverratten werden langs de grens met Duitsland gevangen. De Vlissinger, die al diverse keren is veroordeeld voor onder meer dief stallen, wordt deze keer verdacht van een bedreiging, een mishande ling en drie winkeldiefstallen. Midden oktober bracht B. drie keer een bezoek aan Albert Heijn in Vlissingen en Middelburg en nam daar onder meer veertien pakken vlees mee. Tijdens de behandeling van de zaak zei B. dat de partij vlees niet bestemd was voor eigen ge bruik, maar dat het stelen in op dracht (of verzoek) van een snack bar was geweest. Dat gebeurde wel meer. Een week na de winkeldiefstallen kreeg de beschonken B. ruzie met een plaatsgenoot en deelde een klap Of een ISD-maatregel voor B. nog zin heeft, werd door zijn raadsman betwijfeld uit. Dat er met een mes was ge dreigd, ontkende hij. Of een ISD-maatregel voor B. nog zin heeft, werd door zijn raadsman betwijfeld, tenzij er iets wordt ge daan aan zijn psychische proble men. Bregman is journalist bij De Cor respondent en schreef een boek over het basisinkomen en het be lang van een kortere werkweek. Zijn Gratis geld voor iedereen werd in dertig talen vertaald en meer dan een kwart miljoen keer verkocht. In Davos trok Bregman van leer tegen de rijken der aarde. Volgens hem ontwijken de aanwezigen op het World Economic Forum de échte kwestie in de strijd om gelijk heid, namelijk dat de rijken geen eerlijke bijdrage betalen als het op belastingen aankomt. ,,Het is onge lofelijk", klonk het. ,,Er zijn 1500 privévliegtuigen naar hier gevlogen om Sir David Attenborough te ho ren praten over hoe we onze pla neet om zeep helpen. Maar nie mand heeft het over de échte kwes tie: rijken die geen eerlijke belas- tingbijdrage betalen. Het is alsof ik op een bijeenkomst ben van brand weermannen en er niemand mag praten over water." Volgens Rutger Bregman stelde het World Economic Forum tien jaar geleden de vraag wat er gedaan kon worden om brede sociale on vrede te voorkomen en volgens hem is het antwoord eenvoudig: ,,Stop met praten over liefdadigheid en start met praten over belastin gen." Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 4-daagse Stedentrip Londen 10 dagen Pittoresk Vrsar, Istrië 10 dagen Aan de oevers van het Lago Maggiore 12 dagen Barcelona en Andorra 5/8 dagen Bohemen en Praag 8 dagen Krakow en omgeving donderdag 31 januari 2019 GO Steeds minder muskusratten Het aantal gevangen muskus ratten is ook vorig jaar weer ge daald. In de provincie Zeeland waren het er 2395, bijna 600 minder dan in 2017. Theo Giele Middelburg De 32-jarige Vlissinger A. B. mag, als het aan de officier van justitie ligt, voor de tweede keer voor twee jaar naar een instel ling voor veelplegers. De eerder opgelegde ISD (Inrichting Stel selmatige Daders)-maatregel had overigens niet geholpen; hij was er naar eigen zeggen slech ter uitgekomen dan erin gegaan en bovendien was daar volop cocaïne te koop. Ad Roos Middelburg Uitspraak 13 februari. Historicus en journalist Rutger Bregman, geboren in Renesse, heeft een opmerkelijk optreden gegeven op het World Economic Forum in het Zwitserse Davos. Tijdens een panelgesprek gaf hij een zaal vol miljardairs een ste vige veeg uit de pan. „Jullie moeten stoppen met belastin gen te ontwijken", klinkt het on omwonden op beelden die intus sen de wereld rondgaan en ge deeld werden door onder meer de Amerikaanse senator Bernie Sanders. Koen Van De Sype Davos Een muskusrat is in de val gezwommen. foto waterschap Vertrekdata: 28feb 714,21,28 mrt/ 4,11,18,25 apr/3,10,17oktetc. Vertrekdata: 13,15,29 apr/13,27 mei 78,10,22,24jun 6,8 jul etc. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excL Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 15,29 apr/13,27 mei7 10,24 jun 7 8,22jul 7 5,19 aug etc. mei73,10,17jun79, l6,30sepetc. Vertrekdata:22,29 apr/6,13,20,27 I Vertrekdata: 8 apr 7 4 mei 71 jun 7 6,27jul724 aug/ 14sep75 okt. Vertrekdata: 15,29 apr/13,27mei! I 10,24 jun 7 8,22 jul 75,19 aug etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38