Filmgroep SHOT '68 vervangt videocamera door mobieltje 7 MULTIFUNCTIONELE VOORZIENINGEN VERZET TEGEN VERSOBERING Dorpsraad voorzitter Hans Nonnekens uit Aagtekerke is zeer te spreken over het initiatiefvoorstel van CDA en PvdA/GL financiering voor meerdere multifunctionele voorzieningen onderzoeken. donderdag 31 januari 2019 Het college wil die plannen voor het clusteren van scholen, sport hallen en dorpshuizen juist verso beren, want ze vrezen dat ze er meer dan veertig miljoen euro aan kwijt zullen zijn. Oorspronkelijk dacht de gemeente dat het met twintig miljoen zou lukken. Oplossingen De fractievoorzitters Pieter Wisse (CDA) en Chris Maas (PvdA/GL) vinden dat dat versoberen juist niet moet. Ze denken dat er vol doende geld te vinden is als de ge meente met creatieve oplossingen komt. Ze denken onder meer aan het verhogen van de toeristenbe lasting voor hotels en recreatiewo ningen. Ze willen vooral dat de oorspronkelijke plannen doorgaan om de leefbaarheid een impuls te geven. ,,En omdat er verwachtin gen zijn gewekt." Daar wijst Nonnekens ook op. Hij stelt dat de dorpsgemeen schappen nauw betrokken zijn bij de plannen. En dat er heel serieus is gekeken wat nodig is om ervoor te zorgen dat de dorpen leefbaar blijven. ,,Wij overvragen niet. Wij willen geen gouden kranen. Wel duurzame en goede voorzienin gen waar we nog vele jaren plezier van hebben." Hij stelt dat de ge meente verwachtingen heeft ge wekt. ,,Door nu aan te kondigen dat er moet worden geschrapt, voelen we ons in de steek gela ten." Voorzitter Jaap Keijmel van de Dorpsraad Oostkapelle laat zich in dezelfde woorden uit. Volgens hem dreigt een leegloop onder de vrijwilligers die zich nu nog wil len inzetten voor het dorp. Ze hebben zich zo enorm ingezet bij het opstellen van de plannen." Ook hij omarmt het voorstel van de beide partijen. Hij denkt ook dat het nog niet vaststaat dat die nieuwe voorzieningen de financi ële draagkracht van de gemeente te boven gaan. ,,Door alles te bun delen, ontstaat er alleen al in Oostkapelle redelijk wat ruimte voor nieuwbouw. Dat is dure bouwgrond, die kan mogelijk driehonderd euro de vierkante Wij overvragen niet. Wij willen geen gouden kranen meter opbrengen." Ook vertelt hij dat het dorp die multifunctionele accommodatie zelf wil exploite ren. ,,Is daar rekening mee gehou den?" Hij wijst er ook op dat zo'n voorziening goed is voor de leef baarheid van het dorp. ,,Dat kan er voor zorgen dat jongeren hier blij ven." Dat alleen al is volgens hem een investering waard. ,,Want dat komt de leefbaarheid ten goede." Maja Audenaerde, voorzitter van de visiegroep Westkapelle, hoopt ook dat het plan van CDA en PvdA/GL breed wordt omarmd. ,,Wij juichen alles toe dat ervoor zorgt dat die voorzie ningen er komen." Tegelijkertijd wijst ze er ook op dat die twee fracties geen meerderheid hebben in de Veerse gemeenteraad. Het plan staat vandaag op de agenda van de gemeenteraad. Het college krijgt echter de tijd het te bestuderen. De videofilmers van SHOT '68 ko men tussen september en april elke dinsdagavond samen in wijkcen trum Het Palet in Vlissingen. De programmacommissie kiest een onderwerp of activiteit. Zoals met behulp van laptop en beamer een film maken over de Maasvlakte. Vijf leden hebben filmmateriaal in geleverd en onder leiding van regis- seur Sjaak Houtermans en editor Egbert de Jong gaan ze van start. Houtermans legt uit wat de bedoe ling is: shots van verschillende fil mers bij elkaar zetten en daaruit een korte film van 10 minuten ma ken met een duidelijk verhaal. SHOT '68 telt negentien leden en deze avond zijn er vijftien aanwe zig, waaronder drie vrouwen. ,,Dit is Willy met d'r regenbui", roept een clublid uit de zaal. Houter mans: ,,We gaan kijken wat daar achter past." Voice-over Shot voor shot ontstaan scènes: de steiger, de loods, de boot. Na enige tijd verandert de werkwijze; niet werken met zes tijdlijnen maar uit de mappen los aangeleverde shots bekijken en zoeken wat waarbij past. Als de volgorde is bepaald, wordt de juiste muziek gezocht, passend bij het ritme van de beel den. Ook moet een voice-over wor den ingesproken die het verhaal vertelt. Jonge leden Voorzitter Ronald Rohling zegt dat alles nog een maand gaat duren. ,,Wij maken nog films met een vi deocamera. Maar die gaat weg, dat worden mobiele telefoons." Zijn wens is meer jonge leden bij de club te krijgen. Na het geslaagde NOVA Nationaal Filmfestival in Ci- necity in Vlissingen waarbij36 amateurfilms van beide clubs zijn vertoond, gaan ze stug door. Secre taris Betsie Selen: ,,Ons grootste plezier is films maken, steeds be tere films." WA Veerse dorpen blij met reddingsplan Emile Calon Aagtekerke Die twee Veerse oppo sitiepartijen vinden dat de gemeente op zoek moet naar extra geld om ervoor te zorgen dat er in meerdere dorpen nieuwe en goede multifunctio nele voorzieningen komen. -Hans Nonnekens, dorpsraad Aagtekerke Film en videogroep SHOT '68 uit Vlissingen is net 50 geworden. Samen met videoclub Zeeuws- Vlaanderen is het nog de enige overgebleven film en video- groep in Zeeland. Beide clubs vergrijzen en zoeken naar jonge leden. Theo Rietveld Vlissingen Sjaak Houtermans, Ronald Rohling, Jo Selen en Egbert de Jong (vlnr) van film- en videogroep Shot '68 projecteren videobeelden. FOTO RUBEN OREEL Chris Maas (links) en Pieter Wisse voor het nieuwe clustergebouw in Biggekerke waar kinderen les krijgen, de dorpsraad vergadert, in woners sporten en peuters worden opgevangen. ,,Daar moeten er meer van komen." foto emile calon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35