Oplossing voor afvalprobleem in centrum Middelburg Vlissingen is blij met steun 6 Herziening Vlissings uitlaatbeleid na protest mi/ft Honden zijn van 1 mei tot en met 16 september niet welkom op de Vlissingse stadsstranden. Van 17 september tot en met 30 april mogen baasjes hun hond ook op die stranden los laten lopen. Dat idee lanceerden burgemeester en wethouders van Vlissingen gis teren. Het college wilde vorig jaar al een nieuw regime instellen voor het uitlaten van honden op de stranden. Maar het toenmalige idee, waarbij honden helemaal niet meer los mochten lopen op de stranden, lokte zoveel protesten uit dat tot herijking van het beleid werd besloten. Het dagelijks be stuur kiest nu voor heldere en dui delijke regels, die synchroon lopen met het Veerse beleid, meldde burgemeester Bas van den Tillaar. Opruimplicht De zomerperiode loopt, als het voorstel van het college wordt overgenomen, nu net als in Veere van mei tot half september. Op alle drukke stranden tussen het Kei- zersbolwerk en het dijkhoofd aan de westzijde van het Nollestrand (het strand voorbij het windorgel dus) mogen in die periode hele maal geen honden komen. Op het Zwanenburgstrand en Westduin Uitwerpselen van honden op het strand moeten altijd worden opgeruimd door baasjes geldt hetzelfde regime als op de aangrenzende Veerse stranden. Daar mogen baasjes hun hond al tijd uitlaten. Maar in de zomerpe riode moeten ze - net als in de ge meente Veere - hun huisdieren van 10.00 tot 19.00 uur aangelijnd houden. Buiten die tijden mogen Deze oplossing was nodig omdat de gemeente stopt met het gratis opha len van oud papier in de binnen stad. De VOM zocht in het belang van de leden een gezamenlijke op lossing. Op welke plekken de vuilniswa gen gaat stoppen, is nog niet defini- tiefbekend. Daarover wordt nog ge sproken met de gemeente. ,,In ieder geval zullen winkeliers nooit verder hoeven te lopen", zegt voorzitter Frank Bijleveld van de VOM. Winkeliers hebben per locatie een de dieren loslopen. De burgemeester verklaarde ook uitdrukkelijk dat honden tijdens de zomer niet langer ter hoogte van de Coosje Buskenstraat het strand op mogen. Baasjes die hun hond dicht bij de binnenstad aan de boulevard willen uitlaten, mogen hun huis dier - altijd aangelijnd - op de glooi ing of op de 'groene boulevard' (van het sluisje bij de Michiel de Ruyter- jachthaven tot paviljoen De Punt) uitlaten. Op die dijken en alle stran den geldt dat eigenaren ten alle tijde verplicht zijn uitwerpselen van hun dieren op te ruimen, bena drukte Van den Tillaar. ,,Buitenge- wone opsporingsambtenaren zul len daar streng op controleren." Inspraakschrift Het college heeft het voorstel met de nieuwe uitlaatregels aan alle mensen gestuurd, die vorig jaar tij dens raadsvergaderingen inspraken over het voorgenomen aanlijnge- bod. Ook anderen mogen tot maan dag 25 februari reageren op het ont- werp-raadsvoorstel, te vinden via zoek.officielebekendmakingen.nl/ gmb-20i9-i89i2.html. De inspraak reacties worden verwerkt in een in spraakschrift dat samen met het de finitieve raadsvoorstel aan de Vlis- singse gemeenteraad wordt aange boden. Vervolgens zal de raad tij dens de raadsvergadering van april de nieuwe regels voor het uitlaten van honden op de stranden vast stellen. kwartier de tijd om hun papier en plastic in de vuilniswagen te gooien. Het zachte plastic zoals verpak kingsmateriaal kan in grote zakken worden ingeleverd en die worden bij het legen van de wagen gescheiden van het papier, legt Bijleveld uit. Zeventig ondernemers hebben nu hun deelname toegezegd. Zij beta len 150 euro per jaar. ,,Het alternatief is dat ze zelf een container op hun ei gen terrein plaatsen en laten legen, of dat ze hun afval zelf naar de mi lieustraat gaan brengen en daarvoor betalen", schetst Bijleveld de voor delen van de oplossing die de VOM aanbiedt. Ondernemers zien het voordeel er ook wel van in, zo blijkt uit het aan tal deelnemers en hun achtergrond. ,,Er zitten ook mensen bij die nog geen lid waren van de VOM en dat nu meteen maar zijn geworden", merkt Bijleveld op. Winkeliers die niet meedoen aan dit systeem, moeten voor eind fe bruari zelf een oplossing vinden voor het afvoer van papier en plastic. Marktplein, 09.00-16.30 uur: Weekmarkt; 't Zwin 1, 10.00 12.30 uur: Gratis inloopspree kuur Budgetcoach Zeeland; Kruitmolen, 14.00-16.00 uur: Bowlen voor senioren 50+; Schouwburg Middelburg, 20.00 uur: Cabaretshow Emi- lio Guzman OOSTKAPELLE De Halve Maan, 09.30-10.30 uur: Beweegprogramma Seni orenBalans; Kantine Voetbal- Mercuriusweg 19, 10.00-12.00 uur: Spreekuur Sociale cliën tenraad; Wijkcentrum De Bur gerij, 11.00-12.00 uur: Sport en spelactiviteit voor 50+; Gymzaal De Houttuijn, Slan genburg 1, 16.00 uur: Kleuter- gym De Kreek, Krekepad 37, 09.30 10.30 uur: Beweegprogramma SeniorenStabiliteit voor oude ren; Polderhuis, 13.30 uur: Foto- en filmpresentatie over het Polderhuis vanaf het jaar 2000. IN DE REGIO Skieën in Terneuzen Welzijn Veere houdt morgen een uit stapje naar de ski- döme in Terneuzen. Het uitstapje is be doeld voor zowel gevorderde als be ginnende skiërs en snowboarders. Om 17.30 uur vertrekt de bus vanaf de parkeerplaats voor Multimate in Se- rooskerke. Vervol gens is het mogelijk om twee uur vrij te skiën of kan er een uur les worden ge volgd door een uur vrij skiën. De kosten bedragen 25 euro per persoon. Opge- Toneelstuk Open Huis speelt morgen de toneel voorstelling Geluks zoekers in Sint Lau- rens. Actrice Bar bara Kouwijzer ver vlecht het leven van twee vrouwen: Lena en Martha. Belang stellenden zijn om 20.00 uur welkom in de Dorpskerk in Sint Laurens. Kaar ten kosten tien euro, studenten en kinderen onder 16 jaar betalen vijf euro. Reserveren kan via djlouws@ zeelandnet.nl. Hoogbegaafd Morgen wordt er een Hoogbegaafd heid Café gehou den door Hoogbe gaafdheid Volwas senen (IHBV). Tijdens deze bij eenkomst wordt er gesproken over succesangst. De avond begint om 19.30 uur en vindt plaats in Café Le Penseur aan de Varkensmarkt 15 in Middelburg. Kosten bedragen 15 euro per persoon. Meer informatie over het IHBV en data van andere HB-Cafés zijn te vinden op ihbv.nl. Y MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 31 januari 2019 Honden 's zomers niet op stranden René Hoonhorst Vlissingen -Bas van den Tillaar, Burgemeester Vlissingen De Vereniging Ondernemers Middelburg heeft een oplossing gevonden voor het ophalen van oud papier en plastic bij onder nemers in de binnenstad. Vanaf 5 maart rijdt een vuilniswagen elke dinsdag tussen 9 en 11 uur langs acht plekken in het cen trum en winkeliers kunnen daar zelf hun afval naartoe brengen. Maurits Sep Middelburg BIGGEKERKE 't Klokuus, Kerkplein, 09.30 12.00 uur: Inloopochtend met koffie of thee en mogelijkheid boeken te lenen GRIJPSKERKE Nimmerdor, 09.30-10.30 uur: Beweegprogramma Senioren Kracht voor ouderen die actief en vitaal wil blijven; Dorpshuis, 09.30-11.30 uur: Handwerk- club MELISKERKE Dorpshuis 'Ons huis', 09.30 11.30 uur: Koersbal MIDDELBURG vereniging, Magnolialaan 33, 13.30 uur: A.V.O. Sportdorp wandeltocht over afstanden van 5 tot 10 km OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7, 09.00-10.00 uur: Peutergym VEERE Kerkstraat 6, 10.00-12.00 uur: Wekelijks evenement 'Koffie Korenmaat', om buurtbewo ners bij elkaar te brengen VLISSINGEN WESTKAPELLE VLISSINGEN De oproep van Gedeputeerde Staten aan het Rijk om Vlissingen naast de financiële steun als artikel 12-gemeente ook ruimte te geven in de toe komst te investeren, wordt zeer gewaardeerd door burgemeester en wethou ders Vlissingen. Als Vlissingen het komende decennium alleen maar kijkt naar bezuinigingen klimt de gemeente nog niet uit het dal, waarschuwt het dagelijks provinciebestuur. Vlissingen kan profiteren van gunstige economische ontwikkelingen, maar moet dan soms wel investeren. ,,Zo staan er miljardenor ders voor nieuwe marine schepen op de rol. Om die orders naar Vlissingen te laten komen, waar de enige marinewerf ligt, moeten we eerst kades herstellen", verklaart wethouder John de Jonge. WA SEROOSKERKE ven kan via welzijn- veere.nl. SINT LAURENS MIDDELBURG STADHUIS IN VERVAL De muren en plafonds van het monumentale stadhuis van Middelburg zijn in slechte staat. Stucwerk laat los en valt naar beneden. Hoe slecht ze eraan toe zijn en hoe onveilig dat is, moet blijken uit extra onderzoek. De gemeente neemt daar een 'muurpatholoog' voor in de arm. Een eerste onder zoek toonde al aan dat er problemen binnen én buiten zijn en dat het voegwerk niet goed meer is. De gemeente waar schuwt er nu al voor dat herstel of restauratie heel duur kan worden. foto willem mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34