Jan 'Geduld met T-Mobile is op' Vlissingen stapt als eerste gemeente in elektrische dienstauto 2 WILLEM VAN DAM donderdag 31 januari 2019 Column En we noemen hem Jan. Ge woon Jan. Zonder tierelantij nen. Want daar houden we in Zeeland niet zo van. Goeie naam, Jan. Al denken ze daar elders in het land iets anders over. Daar geven ze de voorkeur aan namen als Liam (Flevoland), James (Noord-Hol land) of Finn (Limburg). was en met mijn vriendje Jantje B. op straat wilde voetballen, vouwde ik mijn handen voor mijn mond tot een scheepstoeter en probeerde ik hem vanboven zijn bord Brinta vandaan te lokken: 'Hoeoit Jantje, kom je buitenspelen?'. Zeg eerlijk, dat klinkt een stuk beter dan 'Hoe- oit James, kom je buitenspelen?'. naam. Onze mariniers worden niet voor niets Jantjes genoemd. Nóg herinner ik mij de juichende kran tenkop in De Telegraaf in de jaren 60 nadat mariniers 'het langharig werkschuw tuig' van het nationale monument op de Dam hadden ge slagen: 'Jantjes vegen de Dam schoon'. ons op het dorp woont een man die op de Oosterscheldekering kampi oen-tegen-de-wind-in-fietsen werd. Zijn naam? Jan natuurlijk. Jan is een naam voor mannen met voetbalkuiten. Net als Willem, Kees of Rinus; Jan Poortvliet, Wil lem van Hanegem, Kees Kist, Rinus Israël. of Cyproxius - ja echt, er zijn ou ders die hun kind (vermoedelijk in een vlaag van verstandsverbijste ring) zo hebben genoemd. Of Akke. In NRC Handelsblad las ik dat steeds meer Nederlanders hun voornaam willen wijzigen. Dat is een ingewikkelde en kostbare pro cedure. Maar Akke had het er graag voor over. Want tja, Akke, dat wordt al gauw: Akke moet kakke. En dat gaat een mens op den duur de keel uithangen. Zeeland is de provincie waar de meeste Jannen worden geboren. Fijne naam, Jan. En ik kan het we ten, want mijn tweede naam is: juist, Jan Je zal maar Sippie heten, Dikshit of Cyproxius DE STELLING Vandaag: Ik weet wel iemand voor een Four Freedoms Award Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters OM achterhaalt miljoenen chatberichten onderwereld Dakzonder sneeuw verraadt wietkwekerij Man uit Bruinisse overleden na val op baggerschip ELLEMEET Gratis Zeeuwse dichtbundel Woordvoerder Casper van Meurs meldt dat de kans 'echt minimaal' is dat Rijkswaterstaat nogmaals ak koord gaat met verlenging van de opzegtermijn. ,,Wij waren coulant door die tweemaal te verlengen. De normale is drie maanden. Die ver lengden we eerst tot één jaar. Nu geven we ook nog eens twee weken extra de tijd. Verder gaan we niet." Burgemeester Rob van der Zwaag en gedeputeerde Jo-Annes de Bat lieten eerder weten dat ze proberen te bemiddelen, omdat abonnees ge dupeerd raken als de provider uit de toren moet. Zij kunnen dan moge lijk niet meer mobiel bellen en ap- pen. Zij vinden dat Rijkswaterstaat ook aan het maatschappelijk belang moet denken. Volgens Van Meurs ging T-Mo- bile in de fout door tegen alle af spraken in een ruimte in de toren te kraken. Daarop zegde Rijkswater staat de huur op. Van Meurs stelt dat de provider ruim de tijd kreeg een oplossing te zoeken voor de abonnees. Volgens hem ligt de schuld volledig bij T-Mobile en is het niet aan Rijkswaterstaat om naar oplossingen te zoeken. ,,Dit is een zakelijk conflict, het contract is opgezegd, daar komt geen verande ring meer in." Het contract is opgezegd, daar komt geen verandering meer in De gemeente onderzoekt ook of het mogelijk is een tijdelijke mast te plaatsen voor T-Mobile op het be drijventerrein bij Westkapelle, zo dat de abonnees kunnen blijven bellen en appen. T-Mobile ver wacht zelfs dat die mast er vrij snel kan staan. Wanneer precies, dat kon de woordvoerder nog niet aange ven. ZEELAND 2 De wethouders John de Jonge en Sem Stroosnijder stapten gister ochtend in een deelauto van het E- Mobility Park, een project van de stichting Duurzame Mobiliteit Zeeland, voor een symbolisch eer ste 'elektrisch' dienstritje. Hertzweg Voor de realisatie van het E-Mobi- lity Park heeft de gemeente een stuk grond aan de Hertzweg be schikbaar gesteld waar tien par keerplekken met oplaadfaciliteiten komen. Hier krijgen meer deel auto's een vaste stek en vanuit het pand aan de Hertzweg worden ac tiviteiten uitgebreid, aldus woord voerders van het bedrijf gisteren. De overkapping waaronder de deelauto's van het E-Mobility Park kunnen worden opgeladen, moet er over twee maanden staan. Het deel autopark moet een voorbeeld van duurzaamheid zijn: de overkapping voor de auto's is straks van 'geleasd, duurzaam hout' en de energie die het park nodig heeft, wordt opge wekt met zonnepanelen. De ge meente bespaart door de dienstrei zen met een deelauto ook op CO2- uitstoot, wat goed past bij het meer gebruikmaken van duurzame ener gie en mobiliteit. Voor Vlissingen is deelname aan het park en het gebruik van elektri sche auto's - die met een prijs van vijftig cent per kilometer voorals nog wat duurder zullen zijn dan de gewone vervoermiddelen - dit jaar een proef. Aan het eind van het jaar wordt besloten of de gemeente stopt, doorgaat of zelfs meer kilo meters zal afnemen. 4,6 of 8 dagen half pension aandeCostaBrava Ik heb ze allebei koud gemaakt, Henk. Kom je Vroeger, toen ik nog een jongetje Jan is een echte geen-flauwe-kul- Jan is geen naam voor doetjes. Bij Je zal maar Sippie heten, Dikshit i Reageer op pzc.nl Gisteren: Kinderpardon is hard nodig 1085 reacties SAS VAN GENT Het is inmiddels een be proefde methode van de politie: bij sneeuwval extra letten op daken zonder een spoortje sneeuw. Agenten hadden gisteren 'prijs' in de Bur gemeester Wautersstraat in Sas van Gent. Ze trof fen 212 wietplanten aan. ,,In een straat zagen wij dat alle daken van de wo ningen onder een laag sneeuw zaten, op één woning na", scheef een agent op Facebook. De politie nam de planten in beslag. Ze zijn inmid dels vernietigd. Er werd niemand aangehouden. ZEEBRUGGE Een 28-jarige man uit Bruinisse is overleden aan de gevolgen van een arbeidsongeval in de haven van Zeebrugge (foto). Het slachtoffer maakte maandagavond een grote val op een bag gerschip. Hij was aan het werk op het baggerschip Simon Stevin toen hij twaalf meter naar bene den viel en op een lager gelegen dek terecht kwam. Volgens de Ar beidsinspectie in Brugge gebeurde dat bij het be dienen van een kraan, waarmee buizen werden verplaatst. De man werd met zware verwondingen naar het ziekenhuis ge bracht, waar hij overleed. Evenals vorig jaar krij gen mensen die tijdens de Nationale Poëzie- week, van 31 januari tot en met 6 februari, ten minste tien euro beste den in een boekhandel in Zeeland een Zeeuws Boekenweekgeschenk van Stichting Korreltje Zeezout cadeau. Het gaat om een sonnetten krans met de titel Gou den ladders in de lucht van Bas Jongenelen en Anne-Marie Maartens uit Ellemeet, drijvende kracht achter de stich ting. De bundel ligt bij boekhandels in Zierik- zee, Middelburg, Goes, Kapelle, Vlissingen, Ter- neuzen en Hulst. Rijkswaterstaat houdt vast aan de eis dat telecomprovider T-Mobile voor 15 februari alle communicatieapparatuur uit de vuurtoren van Westkapelle moet halen. Emile Calon Westkapelle - Casper van Meurs, Rijkswaterstaat Vlissingen neemt als eerste ge meente deel aan het E-Mobility Park op de Kenniswerf in Vlis- singen. De gemeente wil het ko mende jaar tienduizend kilome ter aan dienstreizen (zo'n tien procent van het totaal) in een deelauto van E-Mobility rijden. René Hoonhorst Vlissingen Hotel Maria del Mar V 3,5 of 7 overnachtingen incl. ontbijtbuffet V v,fr.-i j-ra&S&gg Dagelijks diner in buffetvorm Gelegen op 300 m. van het strand Familiekamers beschikbaar! Tip: bezoek Barcelona of Blanes hoteldeal dagelijks tot 23:00 uur (,088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2