f 24 MEDIA CULTUUR ANGELA KIJKT TV Quote van de dag Laat deze man rusten, hij heeft zo veel voor de wereld gedaan ■WJ m Y~ Koefnoen in theater Toine gaat de nacht in Hoe ga ik dit nu eens verwoorden zonder als een vervelende betweter over te ko men? Want de kans is groot dat er onmid dellijk weer een paar BN'ers gaan koeren dat ik buiten mijn kaders treed en dat ik me vooral moet beperken tot het beoordelen van program maatjes. Nu ben ik niet van plan om me door mensen met een ego van het formaat Euromast te laten vertellen wat ik wel en niet mag, maar laat ik het nog eens klip en klaar stellen: bij alles wat ik hier schrijf, gaat het me juist om die program ma's. Ik wil als liefhebber van televisie 's avonds op de bank vermaakt worden, opgetild, geraakt, iets leren, me onderdeel voelen van een groter ge heel. Want dat is de unieke kracht van het me dium. Lange aanloop, maar nu komt-ie toch, mijn betweterige opmerking: ik hoop dat de zenderlei ding van RTL dinsdag gekeken heeft naar haar ei gen Uitstel van Executie. En dan niet enkel opper vlakkig of de sponsors genoeg zendtijd kregen, het geluid synchroon liep en het voorgeschreven quotum aan flauwe grappen tussen presentator, makelaar en bouwvakker is gehaald. Nee, écht ge keken. Dan zagen ze namelijk niet alleen een ge zin met een terminaal zieke moeder dat op het nippertje voor de poorten van een financiële hel werd weggesleept, maar ook een duidelijke weg wijzer naar een nieuwe toekomst. hoeft het geen probleem te zijn dat de halve ster renstal naar Talpa is verkast. Laat ze daar maar opgeklopte shows maken die hangen aan BN'ers op wie meer dan de helft van Nederland uitgeke ken is. Richt je als RTL op échte mensen. Koester gezichten als Beau van Erven Dorens, Martijn Krabbé, Robert ten Brink, John Williams, Caro line Tensen. Zet Art Rooijakkers in het vliegtuig voor een Helden van de Wildernis 2.0. Ook zijn show als Praat Nederlands met me past prima, het gaat immers over de ontwikkeling van onze taal. Natuurlijk moeten er ook een paar luchtige weekendshows zijn, maar alsjeblieft zonder de bekende Lama-koppen. En wat doen we dan met Twan? Da's een las tige. Late Night kiest sinds kort zowaar voor meer inhoudelijke en actuele onderwerpen. Maar dat maakt enkel pijnlijker duidelijk dat de verkeerde man op de verkeerde plek is beland. Hoe graag ik hier ook op de stoel van de RTL-leiding ga zitten, op het onontkoombare vervelende gesprek met Twan ben ik niet jaloers. Achteraf was ik liever drummer geworden dan linksback of journalist Als je in Nederland sigaren rookt, word je als een crimineel neer gezet. Ik rook, ik handel niet in kinderporno Ik vind mezelf een mak kelijk mens, heb totaal geen sterallures Andries Knevel is zo'n type in wie je een geweldige lui vermoedt, maar die in werkelijkheid erg meevalt Ik heb he-le-maal niets met kunst Toen ik eindelijk uit mili taire dienst was, heb ik gezworen: als ik niet kaal word, zal ik mijn hele leven dit kapsel houden Dat Leo Beenhakker Real Madrid zou trainen, had ik nooit verwacht. Hij is ver gekomen met zijn prietpraat Ik beschouwde de Bijbel als een gedateerd sprookjesboek Op tv vindt mijn vrouw mij een schijtlollige en platvloerse man, daar buiten vindt ze me wel lief, geloof ik Ik heb met voetbal zo veel verloren dat ik atheïst geworden ben. Moet je nagaan wat een carrière ik heb gehad Als ze me een lul vinden, Een dag zonder seks is het zij zo te overleven, een dag zonder sigaren niet Ik haat vrolijke muziek, Ik ben niet de enige het kan mij niet Johan die thuis niets te zwaarmoedig genoeg vertellen heeft zijn Ik zou het idee hebben dat ik in mijn blote kont zou staan als ik mijn snor eraf zou halen Vroeger vroeg de regis seur: Wil je roken, voor een stamtafelsfeer? Als ik nu binnenkom, stalkt een brandweerman mij Marco Borsato trekt bij elk nummer een gezicht alsof hij in zijn broek staat te schijten Ik kan slecht met mensen omgaan, maar geweldig met honden Mijn vader was een soort Louis van Gaal. Monologen verslijten voor communicatie Ik ben niet zo seksistisch dat ik eerst op borsten en het kontje let. Het zijn de uitstraling en het haar Wilfred Genee is erin gespecialiseerd met zichzelf bezig te zijn, dat moet hij vooral blijven doen Marco van Basten stelt altijd het tweede elftal op, en dat is geloof ik niet de bedoeling van het Nederlands elftal Ik kom uit een volkswijk in Nijmegen, laatst ging ik terug. Dachten ze dat ik David Livingstone was, als enige blanke Op het moment dat ik niet meer kan zeggen wat ik wil, vind ik dat minachting voor de kijker en blijf ik thuis Mijn longen zijn geasfalteerd door de sigaren Ik val wel mee, hoor Mijn vader heeft me in het internaat van Go Ahead Eagles gestopt, omdat hij bang was dat ik drummer zou worden Ik zal nooit in een Mercedes of BMW rijden Ik heb geen enkele agressie in me. Ze zeggen: sigarenrokers zijn geen onruststokers ■- w De radiostations in Hilversum houden de mensen dom. Nederland is smakeloos Niemand heeft zich ooit druk gemaakt om de voetballer Johan Derk sen. Tot ik bij VI kritische stukjes ging schrijven. Mijn snor is de laatste link met de rock-'n-roller die ik eigenlijk ben Deze zeventig uitspraken deed Derksen tussen 1996 en nu op tv, in kranten en tijdschriften Betwete TELEVISIE Koefnoen keert terug, maar nu in het theater. Paul Groot, Owen Schuma cher en Jeremy Baker werken aan een voor stelling die in 2020 op de planken komt. Het satirische programma was dertien jaar lang te zien op tv. RADIO Toine van Pe perstraten gaat aan de slag als radiopresenta tor. Hij neemt de plek in van Eve lien de Bruijn op NPO Radio 2. Van Peperstra ten zal te horen zijn tussen 12.00 en 2.00 uur 's nachts in het programma 't Wordt nu laat. Als RTL zich meer gaat richten op dit soort maatschappelijk betrokken programma's, dan —Jermaine Jackson op de Britse tv over zijn overleden broer Michael, die in een recente documentaire opnieuw wordt beschuldigd van kindermisbruik. '■it-- GO f. 'M'/J jBSMK,t VIWME'milUlt.flt HE MÜKOQV'i tfK ^JHCBKKRKjW - 1" -r -*^ï «"AS C9I I*iLr' iJfïÏSjïêW 83t jjf.5, donderdag 31 januari 2019

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 24