Te mooi weer voor Efteling past Carnaval aan Nederlandse jihadist in de val gelokt met nepbruidn Vanaf 1 juli verbod om in verkeer mobiel apparaat vast te houden JOL Walcheren MUSICAL Op Hoop van Zegen Een verhaal dat nog altijd boeit Verwijderen van stereotype figuren leidt tot commentaar P12 Het bedrag van 95 euro is naar ver luidt afgestemd op andere sancties die al gelden voor verkeersovertre dingen. Zo kost voor fietsers rijden onder invloed 100 euro, rechts in halen en door rood licht rijden 95 euro. Een stopteken van de politie negeren is substantieel duurder: 150 euro. Bij al deze bedragen ko men nog administratiekosten. Een automobilist moet 240 euro betalen als hij rijdend wordt be trapt met een mobieltje in de hand. Het verschil met de boete van 95 euro voor fietsers is vol gens experts onder meer te ver klaren door de schade(aan ande ren) die de overtreding kan ople veren. Het wordt per 1 juli verboden om tijdens het besturen van voer tuigen een mobiel elektronisch apparaat vast te houden. De term 'mobiel elektronisch apparaat' is ruimer dan de huidige term 'mo biele telefoon' om alvast rekening te houden met de toekomst. Minister Cora van Nieuwenhui- zen (Verkeer) zei eerder over het aankomende appverbod op de fiets: ,,Als je je in het verkeer be- geeft, dan moet je je aandacht er bij houden. En niet bezig zijn met je mobiele telefoon." Gemiddeld gebruikt nu 49 pro cent van de Nederlandse consu menten de mobiele telefoon tij dens het fietsen. In de leeftij d van 18 tot 24 jaar is zelfs driekwart met hun mobiel bezig op de fiets, aldus onderzoek van Deloitte, dat afgelopen november verscheen. Als je je in het verkeer begeeft, dan moet je je aandacht erbij houden Volgens verkeersexperts van het SWOV zijn vooral activiteiten gevaarlijk die ertoe leiden dat de ogen lang niet op de weg zijn ge richt: appen staat daarbij boven aan. Overigens blijkt uit onder zoek dat ook handsfree bellen en muziek luisteren via oortjes tot slechter weggedrag leidt. Het precieze aantal verkeers slachtoffers door afleiding is on bekend. Twee oudere Neder landse onderzoeken kwamen tien jaar terug uit op een indicatie van 3 a 4 procent van de fietsongeval- len met enig letsel waar telefoon gebruik aan voorafging. De in schatting is dat dit percentage de laatste jaren alleen maar is geste gen, door de toenemende popula riteit van het mobieltje. Een tweede overwinning zat er gisteren niet in voor Erwin Mesu, de Middelburger die zich tot de outsiders mocht rekenen bij de Alternatieve Elfstedentocht op de Oostenrijkse Weissensee. Na 198 kilometer trok de nummer één van 2015 nog wel solo ten aanval, maar hij werd teruggepakt. Twee kilometer later ging de winst naar Frank Vreugdenhil. De omstandigheden waren te goed, vond Mesu. Het was zonnig en haast windstil. Hij gedijt juist in zwaar weer. ,,Nu werd het geen man-tegen- mangevecht zoals vier jaar geleden." donderdag 31 januari 2019 2°C Nieuwsmedia fttYur' Boete van 95 euro voor appen tijdens fietsen Appen op de fiets gaat vanaf 1 juli een boete van 95 euro ople veren. Dat melden Haagse bron nen. Deze nieuwe verkeersboete wordt volgens ingewijden mor gen besproken in de wekelijkse ministerraad. Edwin van der Aa Den Haag —Cora van Nieuwenhuizen, minister »P23 en ZEELAND 12 Perioden met zon. In de nacht enige tijd sneeuw. pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1