NYNKEDEJONG Julia en Lucas zijn de populairste namen van 2018 auping 6 i Alleen Zeeuwse ouders geven hun zoon nog vaak de naam Jan Auping Plaza Poortvliet Column Suzanne Borgdorff Den Haag In 2018 werden 681 jongetjes Lucas genoemd, op de voet gevolgd door Levi met 641 keer. De naam Julia werd aan maar liefst 797 meisjes gegeven, met Emma op de tweede plaats (704 keer), blijkt uit cijfers van de Sociale Verzekeringsbank. Vorig jaar werden in Nederland 169.134 baby's geboren, 86.631 jon gens en 82.503 meisjes. Per provin cie zijn er opvallende verschillen. Zo komt Lucas niet terug in de top 10 van de provincies Noord-Bra bant, Overijssel, Drenthe en Gro ningen. Daar waren Luuk, Bram, Daan en Thijs topscoorders. In de drie noordelijke provincies was Lieke de meest gegeven meisjes naam. In 2017 waren Noah en Emma het meest in trek bij ouders van pasgeborenen. Net als vorig jaar werd in Zee land een jongen het vaakst Jan ge noemd. Ouders hebben de laatste decennia een voorkeur voor korte namen.ZEELAND 1 EN 5 De populairste De populairste jongensnamen meisjesnamen Een opmerkelijk onderzoek in De Volkskrant van giste ren: een ruime meerderheid van de Nederlanders wil de we genbelasting inruilen voor een vorm van rekeningrijden. En on der die ruime meerderheid zijn niet alleen linkse geitenwollen sokken-ligfiets-forensen. Nee! Ook veelrijders en rechtse mensen zien het nut ervan in. Volgens het onderzoek van I&O Research denken zij dat het een goede manier zal zijn om de files tegen te gaan. Daarnaast vinden ze betalen per gere den kilometer eerlijker dan het vaste bedrag dat we nu betalen. de partijen die het re keningrijden al jaren tegenwerken, zijn dus minder voor uitstrevend dan de eigen achterban. De helft van de men sen die zegt op die partijen te stem men, is voor. Dan is er in ieder geval een opening tot het ineens heel veel zeurende mensen hebt. Als je zo min mogelijk aan dacht besteedt aan die paar notoire mopperaars, en de focus verlegt naar de tevredenen, blijft de sfeer goed en de problemen klein, want dan lopen de meelopers niet ach ter de klagers aan. Niet dat je klachten niet serieus moet nemen, maar je moet ze ook niet de sfeer laten bepalen. voor de politiek. Naar wie luister ik? Klagen mensen om het klagen, of omdat er écht iets aan de hand is? Kan ik me niet beter focussen op die middengroep die vooruit wil, niet opkijkt tegen verande ring? Gaan de VVD en het CDA het debat over rekeningrijden laten bepalen door een kleine groep? Of gaan ze eindelijk een stem geven aan het redelijke midden? Ook rechtse mensen en veelrijders zien het nut in van rekeningrijden overwégen van rekeningrijden. De Volkskrant suggereert dat deze twee partijen misschien terug schrikken voor een woedende min derheid: 8 procent van de onder vraagde CDA'ers en 11 procent van de ondervraagde VVD'ers zegt kwaad te worden wanneer het re keningrijden wordt ingevoerd. Dit is wat Petra Stienen in haar boek Terug naar de Donder- berg 'de wet van de reis leider' noemt Als reis leider heb je altijd een paar gasten in je gezel schap die overal over klagen. Als je die te veel aandacht geeft, schep je ruimte voor 20 procent aan meelopers om mee te gaan kla gen, waar door je Laatste week! Geniet daarnaast van nog meer voordeel in onze winkel Woonboulevard Poortvliet, Paasdijkweg 33 woensdag 30 januari 2019 PC ^0 @Nynke Klaaers De naam Julia heeft vorig jaar een opmars gemaakt bij jonge ouders. Stond de naam in 2017 nog vierde op de landelijke lijst van populaire babynamen, vorig jaar was Julia duidelijk nummer één. Bij de jongens is Lucas de nipte winnaar. 1. Lucas 6. Daan 1. Julia 6. Mila 2. Levi 7. Luuk 2. Emma 7. Anna 3. Finn 8. Bram 3. Sophie 8. Sara 4. Sem 9. Mees 4. Tess 9. Eva 5. Noah 10. Milan 5. Zoë 10. Noor Het CDA en de VVD, 'De wet van de reisleider' lijkt me een prima lakmoesproef *Kijk voor meer informatie over de actie op auping.nl/actie Kijk op auping.nl/plaza voor de openingstijden of maak een afspraak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6