ZEELAND 11 VIJFTIG JAAR NA TV-SERIE Op 5 oktober 1969 was de jeugdserie 'Floris' voor het eerst op televisie. Bijna 50 jaar later herleeft die op slot Loevestein. Met hulp van de Bredase familie Vermeulen. woensdag 30 januari 2019 Lisa-Marie Vermeulen (33) had eigenlijk in de middeleeuwen geboren moeten worden. De Bredase kleedt zich graag als jonk vrouw, heeft als hobby onder meer jousten, het riddersteekspel te paard, in harnas. En ze was als kind al smoorverliefd op Rutger Hauer, die ver voor haar geboorte de hoofdrol vertolkte in de legendarische tv-serie 'Floris'. Die liefde komt door haar vader Cor, misschien wel de grootste Elvis- fan van ons land. Niet voor niets heb ben hij en zijn vrouw Willeke hun kind Lisa-Marie genoemd, naar de dochter van The King. ,,Met mijn va der keek ik als kind vaak naar ridder films. En naar Floris. Ik heb de afleve ringen zo vaak gezien, dat ik de tek sten vrijwel uit mijn hoofd ken." De familie Vermeulen is niet alleen in de ban van Elvis en Floris. Alledrie zijn ze gek op professionele verkleed partijen. Van Vikings tot Victoriaans. Met hun gezelschap House of Wax Entertainment luisteren ze met soms wel honderd man evenementen op. Niet alleen met hun prachtige, zelf gemaakte kleding, maar ook met on- Rutger Hauer maakte furore als de koene ridder Floris r stelling gewijd aan de serie. „Uit IffiÉdg zeer betrouwbare bron heb ik be grepen dat er plannen zijn om ein delijk een langverwachte vervolgse- rie van Floris te maken. De scenario's zelfs al klaar." Voor Rutger 'Floris' 'Hauer (75), Jos 'magiër Sindala' Bergman (78) en andere karakters van weleer zullen ze in dat geval vervangende ac teurs moeten zoeken. 'Als ze nog twee jonk vrouwen, een nieuwe Lange Pier en een groep edelfïguranten nodig hebben, kunnen ze altijd aanklop pen bij de fami lie Vermeulen 'uit Breda. Moeder als jonkvrouw, dochter als gravin Ada ('en een beetje als me zelf') en vader als Lange Pier, de schurk uit de serie. Cor lijkt werkelijk als twee drup pels water op de door wijlen Hans Boskamp vertolkte piraat. ,,Hij was een jeugdheld, ik vind het een eer dat ik Lange Pier mag spelen", glundert Cor, het twee meter lange zelfge maakte zwaard in de hand. Zijn borst is half ontbloot, maar de vrieskou lijkt hem totaal niet te deren. Lisa-Marie heeft duidelijk de touwtjes in handen. Zij heeft de scè nes uitgekozen, zij voert de regie. Het levert prachtige plaatjes op. En nieuwe ideeën. Met Jaap Kooijmans broedt ze plannen voor een Floris- festival op slot Loevestein, later dit jaar. ,,Zo'n 50-jarig jubileum is een malig, het is nu of nooit", zegt Lisa- Marie stellig. Kenner Jaap Kooijmans geniet van de scènes, die goed overeenkomen met de destijds door Paul Verhoeven geregisseerde beelden. Hij heeft mo gelijk ook goed nieuws voor alle Flo- ris-fans. Niet alleen is er vanaf 3 fe bruari in het Museum van de Twin tigste Eeuw in Hoorn een tentoon- der meer zwaardvechten, worstelen en boogschieten, door leerlingen van hun eigen vechtschool F.I.G.H.T. Lisa-Marie werkt daarnaast als gids op slot Loevestein in Poerderoijen. Ze hoorde dat tv-programma Een Van daag daar een item wilde draaien over het gouden jubileum van Floris, met Jaap Kooijmans, auteur van het vorig jaar verschenen boek over de successerie. Ze nam meteen contact op met de redactie van het programma en dus staan de Vermeulens deze winterse dag met nog een dozijn 'mid deleeuwers' klaar om wat scènes uit de serie na te spelen. VL De familie Vermeulen uit Breda speelt met diverse acteurs een aantal scenes uit de televisie-serie Floris op slot Loevestein. Op de voorgrond Cor alias Lange Pier (met rode bandana en enorm zwaard), Willeke (vierde van rechts in rode jurk) en Lisa-Marie (te paard). foto's johan wouters/pix4profs Jacques Hendriks Poederoijen/Breda Lange Pier probeert samen met een medepiraat de vijand omver te kegelen. Een riddergevecht onder toeziend oog van edelvrouwe Willeke Ver meulen. eenvandaag.avro- tros.nl: item over 'Flo ris' wordt onder voor behoud vandaag uit gezonden, 18.15-18.45 uur museumhoorn.nl: 'Floris, 50 jaar jeugd held'; 3 februari tot en met 15 september.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 63