Tandartsen trekken in voormalige apotheek in Goes Auto door gladheid in de sloot bij Poortvliet Bedrijf wil panelen plaatsen op akkers 6 Lightsource BP wil 20 hectare landbouwgrond op Noord-Beveland gebruiken voor het plaatsen van zonnepanelen. Het van oorsprong Britse bedrijf Lightsource BP heeft bij de ge meente Noord-Beveland een prin cipeverzoek ingediend voor het plaatsen van zonnepanelen. Het verzoek betreft twee percelen in de omgeving van Kamperland waarop nu nog geboerd wordt. Het grootste stuk grond meet 15,5 hectare en ligt ten noorden van Kamperland. Het grenst aan de Banjaard, tussen de Baas Huisweg en de N57. Midden in het perceel staat een windturbine van Cam- perwind. Het tweede beoogde stuk grond is aanzienlijk kleiner. Hierbij gaat het om 4,5 hectare. Dit perceel ligt ten westen van Kamperland, aan de Jacobadijk en de Jan Taks- weg. Aan de zuidzijde grenst het aan het landgoed Kogelhof. De beoogde zonnepanelen op de twee parken krijgen een maximale hoogte van 2,6 meter. Ze zouden op metalen palen in de grond komen. Beide parken zouden worden aan gesloten op het hoofdverdeelstation in Middelburg. Daarvoor zou ove- rigens nog wel een nieuwe leiding van ongeveer 13 kilometer aange legd moeten worden. Voor wie geen idee heeft van de omvang van het project: een voet balveld is volgens de KNVB gemid deld 6822 vierkante meter. Dat be tekent dat er rond Kamperland, als de plannen van Lightsource door gaan, een gebied van ongeveer 30 voetbalvelden wordt gevuld met zonnepanelen. Al die panelen zouden volgens Het gebouw aan de Van Dussel- dorpstraat staat verder grotendeels leeg, nadat een half jaar geleden zo'n beetje alle gebruikers - waar onder de apotheek, huisartsen, fy siotherapeuten, tandartsen en de prikdienst - naar het nieuwe Me disch Centrum Goes aan de over kant van de straat verhuisden. Tandartspraktijk De Wit bleef echter zitten en verhuist nu naar beneden. Samen met tandarts Ca- stelein, tot voor kort gevestigd aan de Van de Spiegelstraat, is een nieuwe praktijk gevormd op de be gane grond van het gebouw. De voormalige apotheekruimte is daar de afgelopen weken grondig voor Lightsource BP ongeveer 19.000 megawattuur per jaar aan energie opbrengen. 'Dit is gelijk aan 0,067% van de elektriciteitsbehoefte van de provincie Zeeland', valt te lezen in het verzoek. Het bedrijf denkt met de opbrengst van de parken te kun nen voorzien in 44 procent van de elektriciteitsbehoefte van de ge meente Noord-Beveland. Daarnaast zouden de twee zonneparken voor een flinke vermindering van de CO2-uitstoot kunnen zorgen. 'Een besparing van 10.400 ton CO2', staat in de aanvraag. En: 'Dit is vergelijk baar met de jaarlijkse CO2-uitstoot van 2220 gezinsauto's.' Hobbels Met het indienen van een princi- peerzoek is nu de eerste stap ge zet. De gemeente wordt namens Lightsource BP (en de twee grond eigenaren) gevraagd om medewer king te verlenen aan het verder uit werken van dit project. Daarvoor zijn nog verschillende hobbels te nemen. Zo zal óf het bestemmings plan moeten worden aangepast óf een omgevingsvergunning moeten worden verleend. Als het allemaal lukt, wil Lightsource de twee parken eind 2021 operationeel hebben. Of dat haalbaar is, zal moeten blijken. De gemeente Noord-Beveland laat we ten het principeverzoek te hebben ontvangen. Maar het college moet zich er nog over buigen. verbouwd. De twee tandartsen denken samen efficiënter te kun nen werken en een betere dienst verlening te kunnen bieden. Er is weer ruimte voor nieuwe patiën ten. Patiënten kunnen sinds maandag terecht in het Mondzorgcentrum Goes. Op een later tijdstip volgt nog een officiële opening. IN DE REGIO Lezing over de toekomst van de kerk Literaire leesclub In de bibliotheek wordt vrijdag een startbijeenkomst voor een literaire leesclub gehouden. Het idee van een Senia-leesclub is dat een groep van zes tot acht men sen elke vijf a zes weken bij elkaar komt om een boek te bespreken aan de hand van discus sievragen, opge steld door deskun digen. Tijdens de startbijeenkomst Leren exposeren MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 30 januari 2019 Plan zonneparken bij Kamperland Willem Adriaansens Kamperland Lightsource BP wil twee zonneparken aanleggen op Noord-Beveland. FOTO MARCELLE DAVIDSE De voormalige ruimte van de apotheek in gezondheidscen trum De Pijlers in Goes is weer gevuld. Het Mondzorgcentrum Goes heeft er zijn intrek geno men. Rob Paardekam Goes Gebouw van medisch Cen trum De Pijlers in Goes. COLIJNSPLAAT Voorstraat 45, 12.00-18.00 uur: Maritieme leestafel; GOES Inloophuis Oase, Roos- eveltlaan 87, ochtend: Inloop voor koffie en thee; Jeugdcen trum SMWO, De Spinne, 09.30-11.30 uur: Inloopspree kuur voor vragen over de com puter; 13.00-14.00 uur: Spreekuur van wijkagent in de wijkinfowinkel; Bibliotheek, 10.00-11.30 uur: Digitaal Café; Centrum 't Westlicht, Albert Joachimkade 3, 14.00-16.00 uur: Inloop voor hulpvragen, luisterend oor en koffie en thee; Theater De Mythe, Bleekveld 1, 20.00 uur: Toneel voorstelling 'Apocalypse How' over het 'einde der tijden'; HANSWEERT Zorgcentrum Maria-Oord, 10.30 uur: Digi Inloop; HEINKENSZAND Galerie 't Kunstuus, 13.00-18.00 uur: Opening expositie Coby Boone (beelden), Loes van Unen - Kolmeijer (tekeningen) en Marjan Kolmeijer (schilde rijen); KAPELLE De Vroone, C.D. Ver- eekestraat 74, 09.00-11.30 uur: Activiteit 'Houtsnijden'; 13.00 17.00 uur: Biljarten voor senio ren; 19.15 uur: Bridgeavond; FitXperience, Vroonlandsweg 47, 09.30 uur: Indoor Cycling; 10.30 uur: Body Pump; KORTGENE Dorpshuis De Stadsweide, 14.00-16.00 uur: Seniorenmiddag 'Even d'r uut' voor alle 55-plussers met kla verjassen, biljarten, sjoelen en meer; KRUININGEN Reimerswaalhal, 09.30-10.30 uur: Yoga-gym voor 55+; RILLAND De Nieuwe Vlied berg, 10.00-11.15 uur: Wande ling in groepsverband; YERSEKE Zorgcentrum Moer- zicht, 10.00-11.15 uur: Wande ling in groepsverband; Kerk plein 1, 13.00-16.00 uur: Rond leidingen door Oosterschelde- museum; Moerzicht, 19.00 20.00 uur: Bijbellezing. POORTVLIET Een auto mobilist heeft gisteroch tend in de polder van Poortvliet de macht over het stuur ver- loren en is op zijn kant in een sloot beland. Dat ge beurde rond 08.30 uur op de Schapenweg. De bestuurder raakte ver moedelijk door gladheid van de weg. De brandweer van Tholen en Sint-Anna- land, een ambulance uit Poortvliet en de politie wer den gealarmeerd. De bestuurder raakte niet gewond. Hij kon zelf uit het voertuig komen. Een ber gingsbedrijf heeft de auto uit de sloot getakeld. BE KATTENDIJKE Ds. Saskia van Meggelen, preses van de Generale Synode van de Pro testantse Kerk in Nederland, houdt morgen een lezing over het thema 'De kerk, daar zit mu ziek in'. Hoe ziet de synodepreses de toekomst van de kerk voor zich? Zit er nog 'muziek' in de kerk en zo ja wat voor muziek? Hier over spreekt. Van Meggelen in de kerk van Katten- dijke. De lezing be gint om 19.30 uur, kerk open vanaf 19.00 uur. Toegang is gratis. SINT-ANNALAND geeft een mede werker van Senia informatie over de werkwijze van de leesclub. De bijeenkomst be gint om 10.00 uur. MIDDELBURG Laurence Steen bergen geeft van daag een lezing en een mini-workshop in de Drvkkery. De lezing en workshop zijn bedoeld voor beginnende expo serende kunste naars. Aanvang 16.00 uur en de toegang is gratis. Info: drukkerijmid- delburg.nl. TONEEL IN PLAT DIALECT^p YERSEKE Een avondje lachen om amateurtoneel in plat dialect. Dat is wat toneelvereniging Kom t'r us ni kiek'n uit Yerseke al jarenlang voorschotelt aan honderden toneellief hebbers. Ditmaal staan de Yersekenaren op de planken met (On)handige hulp, een bewerking van de klucht Extra hulp op de eerste hulp, geschreven door Henk Roede. Het stuk gaat za terdag in première in MeerWaarde in Waarde. Kom t'r ur ni kiek'n is daarnaar uitgeweken vanwege de sluiting van De Meiboom in Krabbendijke. De komische klucht wordt zater dag 9 februari uitgevoerd in De Wemel in Wemeldinge en za terdag 16 februari in MFC Te Haere in Yerseke. Alle avonden: zaal open 19.00 uur, aanvang voorstelling 19.30 uur. FOTO TONEELVERENIGING YERSEKE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 59