Reis mee met de Ashtonia-karavaan ASHTONIA GRATIS DVD: ASHTON BROTHERS Een wervelende circusvoorstelling, een lekker festivalsfeertje en volop lekker eten. Welkom in de wereld van Ashtoniade krankzinnige karavaan van de Ashton Brothers die van mei tot en met juli neerstrijkt in Eindhoven, Apeldoorn en Zeist. Ze stonden in theaters van Parijs tot Boedapest en van Toronto tot Berlijn, werden er bejubeld en toegejuicht, maar de ultieme wereld bouwen de drie Ashton Brothers in Ashtonia. Hun circuswereld waar het buiten het rood-witte tentdoek minstens zo interessant is als daarbinnen. Waar je met eigen ogen de artiesten aan het werk ziet, de acrobaten ziet rekken en strekken en er alle tijd is om heerlijk in de Ashtonia-sfeer te komen. Twee zomers lang vermaakten de brothers Pim Muda, Joost Spijkers en Friso van Vemde Oudejans ruim zestigduizend mensen met hun avondvullende programma. Dat was iedere avond feest, lachen, verbazen, drinken en genieten. Alle reden om ook dit jaar de Ashtonia-karavaan weer op te tuigen en halt te houden op maar liefst drie plekken: het Klokgebouw in Eindhoven, het Zwitsal Terrein in Apeldoorn en natuurlijk ook weer in de achtertuin van Slot Zeist. Hét idee voor Ashtonia ontstond tijdens een bezoek aan een 'niet al te beste' circusvoorstelling in Edinburgh. „Na afloop liepen de artiesten in optocht de tent uit richting hun woonwagens. Er was iemand jarig, dat werd gevierd. Wij liepen mee, net als het andere publiek, en kwamen terecht op een feest met eten, kleding aan de waslijn en een jarige dansend op tafel. Hoorde het erbij? We wisten het niet, maar het was zo ontzettend leuk. Dat was letterlijk een kijkje achter de schermen", verhaalt Ashton Brothers' Joost Spijkers, die al twintig jaar met zijn medebroers op het podium staat. Dat sfeertje wilden de drie ook creëren in Ashtonia. „Dat is goed gelukt, kan ik wel zeggen. Bij ons kom je letterlijk achter het toneel. De plek waar je ook graag een kijkje neemt. Wij bieden meer dan alleen een voorstelling, je bent een avond uit. Er is van alles aan de hand. Je kunt er eten, drinken, je haar verven, een tatoeage laten zetten en dan is er de grote show", somt Spijkers op. Uiteraard spelen de Ashton Brothers de hoofdrol in Ashtonia, maar ze hebben 'tal van geheime krachten achter de hand', belooft Spijkers. Dat is onder meer een 'waanzinnig goede' trapeze-act, een fantastische balletdanseres en een stel acrobaten dat de ene hoge, menselijke toren na de andere bouwt. Zijn er ook dieren? „Zeker, die spelen we zelf", lacht Spijkers. „Ashtonia is een tableau vivant, een groot spektakel dat de hele avond vult en wel vijf uur duurt. Na de voorstelling gaat het feest natuurlijk wel door." Een belangrijke rol is bovendien weggelegd voor de band. Was het tijdens de laatste zomershows een jazzband uit New Orleans, dit keer hebben de Brothers een jazzy band uit Berlijn op het oog, die ook het gipsygeluid in de vingers heeft. Net als bij de shows in het theater zijn de reacties op Ashtonia laaiend enthousiast. De variété- spektakelgroep waarschuwt zelf al voor een hevig hilarische avond waarop geen zintuig onaangeroerd blijft, geen buikspier ongebruikt van het lachen en de voeten gegarandeerd van de vloer gaan. „Het leuke is dat er mensen komen die nooit naar het theater gaan, maar wel dit grote feest willen meemaken. Vervolgens komen ze toch ook naar het theater, hoe mooi is dat?" Op de drie prachtige plekken waar de karavaan neerstrijkt, wordt van mei tot en met juli dezelfde show als vorig jaar vertoond. Spijkers: „Maar de omgeving is steeds anders en de buitenshow heeft zeker nieuwe dingen. Dit blijft een feest datje zeker niet wilt missen." Bestel tickets op pzc.nl/ashtonia MEI T/M JULI 2019 - EINDHOVEN I APELDOORN I ZEIST Bestel nu tickets op pzc.nl/ashtonia Fotografie: Floris Heuer Tekst: Joke Waltmans 5. Commerciële bijlage 30 januari 2019 Wegens oorverdovend succes komt ASHTONIA terug! Na twee buitensporig succesvolle jaren (met vorig jaar een compleet nieuwe show) in de achtertuin van Slot Zeist gaat het absurde, avondvullende spektakel van de Ashton Brothers op reis. Grijp nu je kans om deze krankzinnige karavaan zeLf te ervaren. Geen zintuig blijft onaangeroerd, geen buikspier onbelachen en geen voet op de vloer. ASHTONIA is een ongekend avondvullend spektakel waar zeLfs de inwendige mens niet wordt vergeten. Sterker nog, er wordt alvast een smakelijk bordje voor iedereen gereserveerd. Tot in ASHTONIA! Eindhoven - Klokgebouw: 3 mei t/m 19 mei - Apeldoorn - Het Zwitsal Terrein: 24 mei t/m 16 juni - Zeist - Slot Zeist: 21 juni t/m 14 juli Ga naar pzc.nl/avondjeuit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 53