LEZERS HELPEN LEZERS 10 ZEELAND Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal achter deze oproepjes? Vandaag: Goesenaar Tom Brusse die een dak boven zijn hoofd zoekt, het liefst op Tholen. Dicht bij zijn huishoudelijke hulp. „Scheelt haar wekelijks een ritje naar Goes." Nee, hij is niet op zoek naar ontbijtbordjes met ribbeltjes van Wedg wood Windsor, van de Albert Heijn actie van een paar jaar geleden. De negentigjarige Goesenaar Tom Brusse zoekt iets heel eenvoudigs: een dak boven zijn hoofd op Tholen. In de buurt van zijn huishoudelijke hulp, zo dat deze de wekelijkse rit tussen Tholen en Goes niet meer hoeft te maken. Rouwkaarten Tom heeft weinig binding met Tholen. Op zijn huishoudelijke hulp na, kent Tom er niemand. In Goes is dat niet veel anders. Hij wijst naar zijn kast. ,,Afgelopen jaar stonden daar zeven rouwkaar ten op. Steeds meer mensen ver dwijnen. Het geeft je het gevoel dat je alleen achter blijft." Met het verdwijnen van de mensen, verdwijnt ook de binding met Goes. Een jaar of vijf geleden is Tom in de stad komen wonen. Vanuit het oosten van het land. Hij kende Adrie Burgs, de voormalig Sinterklaas. ,,Inmiddels ook niet meer in leven. Die hielp mij, na een moeilijke scheiding, aan een seniorenwoning aan de Anthony Fokkerstraat. Voor dit hok betaal ik maandelijks zeshonderd euro aan huur. Zonder gas, water en licht." Tom leeft van de AOW en een klein pensioen. Van een paar tien tjes per week moet hij alles doen. Bij de gemeente heeft hij aange klopt voor hulp. Tot aan de burge meester toe. ,,Voor de Voedselbank kom ik niet in aanmerking. Mijn inkom sten liggen 23 euro te hoog." Rolmaat Hij wijst naar Den Bosch, waar het volgens Brusse veel beter is gere geld voor ouderen zoals hij. Hij blijft niet wachten op betere tij den. ,,Als het leven een rolmaat is, dan heb ik negentig centimeter gehad. Ik heb niet zo heel lang meer. De tijd die ik heb, wil ik in iets meer comfort doorbrengen." Reden waarom hij betaalbare woonruimte zoekt. Als het even kan op Tholen. ,,Daar woont mijn huishoudelijk hulp waarmee ik het goed kan vinden. Als ik ver- huis, bespaart haar dat kilome ters." Een eerdere oproep in deze krant levert niets op. Dus klopte Tom zelf aan bij woningcorporatie Stadlander. Die hebben een huisje in Stavenisse in de aanbieding. ,,Dat was nog kleiner dan waar ik nu woon. Daar kan mijn tafel niet eens binnen. Laat staan dat orgel tje. Nee, daar heb ik voor bedankt." Met een wooncommune voor ou deren, zoals hij dat noemt, hoef je ook niet aan te komen. Geklaag Tussen de ouwetjes wil hij niet zit ten. ,,Dat geklaag. Vreselijk. Ze be moeien zich overal mee. Dat heb ik eerder meegemaakt bij de oude renvereniging. Dan is het weer, Tom, je blouse is vies. Dat moet ik niet." Het steekt Tom dat de ge meente Goes niet luistert naar de problemen van ouderen. ,,Na meerdere pogingen stop het voor mij. Luisteren doen ze toch niet." Wie helpt Tom bij zijn vertrek? woensdag 30 januari 2019 Tom Brusse aan zijn tafel in de kleine woonkamer. De koffie met koek is een geschenk van zijn hulp uit Tholen. Tom zou graag naar Tholen verhuizen. foto johan van der heijden 'Het gevoel dat je alleen blijft' Timo van de Kasteele Het oproepje: ik zoek mij een ongeluk naar een beetje geluk in de vorm van woonruimte op Tholen. Geen va kantiewoning ivm huursubsidie. Ik weet dat het moeilijk is maar niet geschoten is altijd mis. twbrusse@zeelandnet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42