Kerkhove en D'Hooge verlengen Goedkoop krijgt bij Togo steun van bondscoach 9 {ft Hé mens Serooskerke, dat de reeks met 4-2 won. Het was voorlopig zijn laatste wapenfeit. Riemens vertrekt voor een halfjaar op we reldreis. Het bekerduel tussen Se rooskerke en Dongen 2 werd ove rigens afgewerkt in Veere. Kloetinge-Victoria'03 3-1: Zater dag-eersteklasser Kloetinge was eigenlijk een maatje te groot voor de zondag-derdeklasser, maar dat was aan de uitslag niet af te lezen. De thuisploeg hield Victoria'03 Serooskerke trapte niet in dezelfde val als Bruse Boys en won van Dongen 2 lang in leven. Voor de rust was een prima voetballend Kloetinge niet zuiver in de afwerking. Jeroen de Jonge tikte een verlengde corner aan de tweede paal binnen (1-0), maar door een eigen doelpunt van Jaap Esser werd het 1-1. Ramon Janson tekende voor een 2-1-stand bij rust. Na de hervatting was het opnieuw Kloetinge dat het initia tief nam en domineerde. Nadat doelman Nando Pijnenburg attent had gereageerd op een hard schot, schoot Remco van Tiggele Kloe tinge naar de volgende ronde: 3-1. Philippine-Alblasserdam 2-1: Phi lippine was voor de pauze prima op dreef, maar verzuimde met een ruime marge te gaan rusten. De thuisploeg creëerde tal van kan sen, maar wist geruime tijd het net niet te vinden. Na dik een half uur was wel raak voor de zondag derdeklasser, toen Jim van Vlier- berghe een strakke en lage voorzet binnenschoot: 1-0. In de tweede helft waren beide ploegen aan el kaar gewaagd. De gasten drongen meer aan en raakten onder meer de lat. Yannick Vanhijfte schoot Philippine in veilige haven. Hij vergrootte met een vrije trap de voorsprong: 2-0. In de slotfase kwam zaterdag-derdeklasser Al- blasserdam terug tot 2-1. MOC'17-Terneuzense Boys 3-1: Terneuzense Boys verliet met de staart tussen de benen het beker toernooi. De Zeeuws-Vlaamse za terdag-tweedeklasser speelde niet echt goed, maar kreeg in de eerste helft diverse kansen om op voor sprong te komen. Die werden geen van allen benut. Na rust kreeg Ter- neuzense Boys daarvoor een dure rekening gepresenteerd. MOC'17, dat in de derde klasse van het zon dagvoetbal een degradatiekandi daat is, mikte drie keer raak. De eerste twee treffers vielen uit cor ners, die niet goed werden ver werkt. Nadat Jesper Cornelissen de paal had geraakt, scoorde MOC'17 bij een uitval: 3-0. Miro- slav Perisic maakte er in de slotmi nuut nog 3-1 van, een goal voor de statistieken. De samenwerking tussen Kerk- hove en De Noormannen is tot nu toe een succesverhaal. De eerste drie seizoenen onder zijn leiding eindigde de club steevast in de (sub)top van de vierde klasse en was het al dicht bij promotie naar de derde klasse. Afgelopen seizoen was het raak via de nacompetitie. Dit seizoen verloopt eveneens voorspoedig voor Kerkhove en De Noormannen. De promovendus speelde in de eerste dertien com petitiewedstrijden zeventien pun ten bij elkaar in de derde klasse A en staat daarmee op een verdien stelijke negende plaats. Het gat met de gevarenzone bedraagt al zeven punten. Als het aan Kerkhove ligt, zit er zelfs nog meer in voor De Noor mannen. ,,Ik zie nog steeds veel rek en mogelijkheden in deze spe- lersgroep'', vertelt hij als toelich ting op zijn contractverlenging. ,,De doelstelling is een stabiele derdeklasser worden, met uit schieters naar de tweede klasse.'' Zaamslag maakte gisteren even eens wereldkundig dat het nog een seizoen doorgaat met de hui dige trainer, Dominique D'Hooge. Hij volgde in de zomer van 2017 Tom Nieuwelink op bij Zaamslag, dat toen net was gedegradeerd uit de tweede klasse. Onder zijn hoede eindigde de ploeg afgelopen seizoen als vierde in de derde klasse A en plaatste het zich voor de nacompetitie. Promoveren lukte niet. Momenteel is Zaamslag de nummer vijf van de derde klasse A. Het verschil met koploper Wal cheren bedraagt negen punten. ,,Als bestuur van Zaamslag zijn we zeer tevreden dat de trainer zijn contract verlengd heeft'', laat de club weten. Op uitnodiging van voormalig tOp Arnemuiden-trainer Goed koop, die een warm lijntje heeft met Zeist, vormde bondscoach Scholtmeijer in eigen persoon het uithangbord van de KNKV. Zijn komst naar Goes geeft aan dat de korfbalbond waarde hecht aan het initiatief. Door actief onderdeel uit te maken van de pilot trainers begeleiding hoopt Togo niet al leen zelf een kwaliteitsslag te slaan, maar ook dat er een uitno digende werking vanuit gaat rich ting andere verenigingen in de re gio. Bij aanvang van dit seizoen strikte Togo Goedkoop als trai nersbegeleider voor haar jeugd trainers. Met zijn gogme en en thousiasme hoopt de Goese club een kwaliteitsslag te slaan. Zoals veel (korfbal)verenigingen weet Togo hoe lastig het is voldoende jeugdtrainers te vinden en ze ook nog gemotiveerd te houden. Met de sturing die Goedkoop geeft, heeft Togo op het oog haar jeugdkader toekomstbestendig te maken. Beoogd is dat een select aantal 'trekkers' uit de club de rol van trainersbegeleider aan het eind van het seizoen overpakt van mentor Goedkoop.Tijdens de eer ste van drie geplande themases sies zocht het gelegenheidsduo Scholtmeijer-Goedkoop nog een beetje naar de juiste rolverdeling. Partijvormen Waar Goedkoop de voorbeeldtrai ning van Togo B1 van kortbij ana lyseerde en de twee trainsters af en toe voorzag van een tip, koos de bondscoach bewust voor een stra tegisch plekje aan de zijkant van de sportzaal en noteerde hij in stilte dat de training pas na een halfuurtje in partijvormen over ging. Eén van de hangijzers, zo niet hét hangijzer, waarmee Scholtmeijer de volgende twee bijeenkomsten wil inkleden. Die sessies zullen veel meer het idee krijgen van een 'masterclass' met een stukje theorie, maar vooral toepassing in de praktijk. Voor deze thema-avonden, die ge pland staan op 22 februari en 19 maart, wil Togo binnenkort alle korfbalclubs uit de regio uitnodi gen. ®>io 'M - w - j jOfVflflf woensdag 30 januari 2019 GO doden in de beker Trainer Lennard Kerkhove heeft zijn contract bij De Noormannen met een seizoen verlengd. De oefenmeester begint komende zomer aan zijn vijfde jaar bij de zaterdag-derdeklasser uit West- kapelle. Competitiegenoot Zaamslag heeft trainer Domi nique D'Hooge eveneens een jaar langer vastgelegd. Daniel Vervelde Vlissingen Lennard Kerkhove gaat voor een vijfde jaar. foto de noormannen Bondscoach Wim Scholtmeijer (rechts) in gesprek met Arco Goedkoop, trainersbegeleider van Togo. Scholtmeijer gaf gister avond een clinic bij de club uit Goes. foto johan van der heijden Korfbalbondscoach Wim Scholtmeijer die Arco Goed koop bijstaat in zijn voorbeeld functie als trainersbegeleider. Het tafereel deed zich gister avond voor in Goes. Als aftrap van in totaal drie sessies kwam in het Omnium de pilot trai nersbegeleiding van korfbal- bond KNKV samen, met het ini tiatief van korfbalvereniging Togo om Goedkoop in de armen te nemen als trainersbe geleider. Jaap Jan Ritsema Goes Togo organiseert in totaal drie trainingssessies. Gister avond werd de eerste gehou den. In februari en maart staan de overige twee op het programma. Daarvoor worden ook andere clubs uit de regio uitgenodigd. f^uturfiefiofp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41