Bi Van der Zwaag: 'Laat T-Mobile in vuurtoren' PSR maakt zich zorgen over verkeersveiligheid scholen 7 WEGGEEFACTIE WEKELIJKS Om leuke mooie kleren van een te vroege ondergang te redden, zamelt Kleding Voor Moeder Kind Oost-Souburg kleding in om het door te geven aan iedereen die het maar wil hebben. Rioolgemalen Middelburg beheerd door waterschap ewijs dat mensen krap I bij kas zitten, hoeven Grada van Hemert en lAnneke Hemminga (de twee dames die Kleding Voor Moeder Kind la ten draaien) niet te hebben. ,,Al komt de koningin iets uitzoeken en ze vindt wat leuke jurkjes voor haar dochters... Ik vind het best, zo lang mooie kleren niet zomaar in de vuilnisbak worden gemikt", zegt Grada. De Souburgse stelt haar huis (en dat van haar man Luc Dekker) elke woensdag van 10.00 tot 15.00 uur open voor mensen die kleding voor kinderen of vol wassen dames zoeken. De opmerking dat het Leger des Heils en de Kledingbank toch al voorzien in de behoefte aan twee- dehandskleding valt niet in goede aarde. Die organisaties hanteren andere criteria voor het aanbod dat ze voeren, betogen de dames. Grada: ,,Bij ons gaat het er alleen om dat kleding schoon, mooi en draagbaar is. De andere organisa ties sluiten bepaalde merken uit en brengen soms ook nog perfect draagbare kleren naar een opko per. Het Leger des Heils moet bij voorbeeld niets hebben van het merk Hello Kitty, terwijl veel mensen dat gewoon mooie kleren vinden.'' Het feit dat mensen, hoe be scheiden dan ook, moeten betalen bij Kledingbank of heilsleger stuit de dames ook tegen de borst. ,,Het gaat ons er in de eerste plaats om dat goede kleding niet in afvalcon tainers belandt. Mensen met een goed of redelijk inkomen mogen bij ons ook kleding komen uitzoe ken als ze lid zijn. Vaak ontvangen we juist van hen kleding terug als kinderen eruit zijn gegroeid of fleurige jurkjes of mooie broeken niet langer dragen." Kleding Voor Moeder Kind bestaat nu een jaar of vier. Intus sen staat de woonkamer van het Al komt de koningin iets uitzoeken en ze vindt wat leuke jurkjes voor haar dochters... bescheiden huis in het hart van Oost-Souburg twee dagen per week vol bananendozen met kle ding. Op de bovenverdieping is nog net plek voor de echtelijke sponde, maar de rest van de ver dieping staat volgepakt met twee- dehandskleding. Keurig in drie partijen ingedeeld: kleding voor meisjes, kleding voor jongens en kleding voor dames. Vooraan de winterkleding, achteraan de pas over een paar maanden weer be nodigde zomerkleding. Elke dinsdag zoekt Anneke, die al jaren helpt, samen met Grada kleding uit die op woensdag voor leden is te scoren. De ene week voor meisjes, de volgende voor da mes en de derde, zoals vandaag, voor jongens. Lid worden kan via de Facebookpagina van Kleding Voor Moeder Kind Oost-Sou burg. Pas na aanmelding geeft Grada haar adres, waar leden kle ren kunnen uitzoeken én kunnen brengen. De 'club' telt nu zo'n zeshon- derd leden, aan een ledenstop doen Grada en Anneke niet. Leden moeten zich wel aan een paar re gels houden: kleding netjes op maat terugleggen als ze niet wordt uitgekozen én op juiste wijze op vouwen. Grada: ,,Ik ben heel mak kelijk, maar ik kan ook heel moei lijk doen. Mensen die bij ons gratis kleding komen halen om die ver volgens elders te verkopen, komen er niet meer in. En de dame die 'zelf wel uitmaakte hoe ze kleren opvouwde', heb ik de deur gewe zen. We vouwen sommige kleren een beetje anders op, maar dat is omdat we op die manier meer kle ding in minder ruimte kwijt kun nen. Een beetje medewerking mo gen we toch wel verwachten." MIDDELBURG Waterschap Scheldestromen neemt het on derhoud van de 180 rioolgema len in Middelburg over van de gemeente. De samenwerking begint als een proef van twee jaar en moet ervoor zorgen dat de verwerking van het afvalwa ter beter en goedkoper wordt. Het inzamelen van rioolwater is wettelijk een taak van de ge meente, de zuivering gebeurt al door het waterschap. Het schone water gaat terug de natuur in. Door beter samen te werken, wordt het hele proces minder kwetsbaar, hopen de gemeente en het waterschap. OOST-SOUBURG Maatrege len voor een betere doorstro ming moeten leiden tot meer verkeersveiligheid rondom de Souburgse brede school Het Kroonjuweel, hoopt de Vlis- singse raadsfractie van de Par tij Souburg-Ritthem (PSR). De partij maakt zich ook zor gen over de situatie rond twee andere Souburgse scholen. Raadslid Rijnco-Jan Suur- mond brengt de veiligheid rondom Het Kompas en 't Mo zaïek nog maar eens onder de aandacht. Afgelopen maandag stond het verkeer vast aan de rotonde Torenweg/Lek- straat/Het Kroonjuweel, ter wijl auto's een eindje verder ook op de kruising Lek straat/Middelburgsestraat niet verder konden. De veelal ge vaarlijke verkeerssituaties bij de basisscholen 'schreeuwen om een oplossing', stelt de PSR. De fractie vraagt B en W maatregelen te nemen. Ze geeft stelt zelf voor extra ruimte voor tijdelijke parkeer plaatsen te creëren bij de hui dige 'Zoen en Zoefzone'. Een extra zone in de bocht van Het Kroonjuweel zou misschien ook voor verlichting kunnen zorgen, verwacht de PSR. WESTKAPELLE Rijkswaterstaat moet telecomprovider T-Mobile in de vuurtoren van Westkapelle la ten zitten. Dat vindt burgemeester Rob van der Zwaag van de ge meente Veere. Volgens hem moet Rijkswater staat verder kijken dan alleen het belang van de verhuurder. ,,T-Mo- bile zat fout door een ruimte in die toren zonder toestemming te ge bruiken. Maar door de huur op te zeggen, worden vooral de abon nees van de provider getroffen", al dus de burgemeester. Hij probeert samen met gedepu teerde Jo-Annes de Bat Rijkswa terstaat zo ver te krijgen dat het T- Mobile niet per 15 februari uit de vuurtoren zet wegens het kraken van de ruimte. Daarnaast onder zoekt de burgemeester of het mo gelijk is via een snelle procedure een zendmast te plaatsen als Rijks waterstaat vasthoudt aan het op zeggen van de huur. In dat geval hoeft het, aldus de burgemeester, niet vele maanden te duren voor T- Mobile weer signalen kan doorge ven. Voorkeur ,,Maar de apparatuur in de vuurto ren laten hangen heeft onze voor keur", aldus van der Zwaag. Hij be nadrukt dat mobiel contact een ba sisbehoefte is. ,,Daar moet Rijks waterstaat rekening mee houden." Grada van Hemert (links) en Anneke Hemminga leggen de jongenskleren klaar voor vandaag. foto lex de meester woensdag 30 januari 2019 WA Als het maar schoon en draagbaar is René Hoonhorst Oost-Souburg -Grada van Hemert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39