Actiegroep Nollebos: wil zoekgebied voor huisjes van tafel Historie Polderhuis in beeld gevangen Vrouwenpolder vindt andere locatie beter 6 Bewoners van de Augustinushof Vrouwenpolder hopen dat de raad Veere morgen besluit dat de nieuwe supermarkt niet voor hun deur komt. Een locatie die eerder in beeld was, is volgens hen geschikter. Volgens bewoners van de Augusti nushof in Vrouwenpolder is het overloopterrein met de skatebaan een veel betere locatie voor de nieuwe Plus supermarkt. Dat ter rein ligt net ten zuiden van de plaats waar de supermarkt vanaf voorjaar 2020 klanten hoopt te ont vangen. Volgens bewoner Piet Mesu viel dat overloopterrein af omdat de welstandscommissie vindt dat daar bouwen afbreuk doet aan het zicht vanaf de dijk op de lintbebouwing van Vrouwenpolder. ,,Maar dat is onzin. We namen deze winter alle fracties mee naar die plek en daar bleek dat het zicht op de lintbebou wing niets voorstelt", vult Jacco Nieboer aan. ,,Je ziet alleen maar wat toppen van de daken." Nieboer geeft aan dat hij en zijn buren ook vrezen dat ze straks wel heel vroeg wakker worden door de aanvoer van brood en kranten. ,,De supermarkt krijgt 's ochtend in alle vroegte van drie verschillende leve ranciers brood." Volgens hem arri veren de eerste vrachtwagens rond vier uur. ,,Ze zeggen wel dat er straks inpandig wordt gelost. Maar voor ze daadwerkelijk lossen moe ten die vrachtwagens wel achteruit die loods inrijden. Heb je wel eens De leden van de actiegroep verwij zen naar de steun die oud-raadslid Sjef van Wijnen vorige week kreeg tijdens een informatieavond in de Lasloods. Van Wijnen vroeg toen het zoekgebied van zo'n elfduizend vierkante meter te laten vallen, om dat veel Vlissingers vrezen dat al leen de grootte van het zoekgebied al tot bouw van honderden vakan tiehuisjes leidt. Diezelfde vrees heeft de actiegroep. Het zoekgebied is zo groot, omdat een vrachtwagen achteruit horen rijden? Dat kan niet stilletjes." De bewoners van de Augustinus hof, geloven niet dat hun bedenkin gen de meerderheid van de ge meenteraad kunnen overtuigen. ,,Het lijkt erop dat het besluit al vaststaat", aldus Mesu en Nieboer. Maar ze laten het er niet bij zitten. Morgen gaan ze alsnog proberen de raad te overtuigen door in te spre ken. Hoogte Hun buurman Johan Boogaart ook. Hij wijst erop dat 'de gemeente hier ook nog eens in strijd handelt met het eigen beleid'. „Volgens de struc tuurvisie is de plek waar de super markt nu is ingetekend, van een ho gere cultuurhistorische waarde dan het perceel waar de skatebaan ligt." Ook stelt hij dat normen die van kracht waren toen hij en zijn buren bouwden, veertien jaar geleden, 'nu blijkbaar niet meer gelden'. ,,Wij mochten destijds niet hoger dan 7,5 meter bouwen wegens het zicht vanaf de weg op het dorp." Volgens hem wordt een deel van de super, het gedeelte waar de catering komt, elf meter hoog. ,,Dat mag nu wel." Ook vindt Boogaart het vreemd dat de gemeente het aangezicht van dorp wil veranderen door de bouw van de supermarkt daar toe te staan. ,,Bezoekers die uit richting van Noord-Beveland komen zien straks eerst die supermarkt. Dat is toch geen mooi zicht." ontwikkelaar Ecoparks de kans moet krijgen een behoorlijk deel van het eerder gepresenteerde plan voor 240 vakantiehuisjes en een hotel op het saunaterrein te bou wen. Ook omdat burgemeester en wethouders eerder hebben toege zegd mee te werken, veronderstelt Red Nollebos-Westduinpark. Wethouder Rens Reijnierse liet al diverse keren weten dat de Vlis- singse gemeenteraad het zoekge- bied en de omvang daarvan offici eel heeft vastgesteld. Hij bena drukte even zoveel keren dat met de aanwijzing van het zoekgebied nog 'helemaal niets' vaststaat over aard en omvang van de bebouwing in het Nollebos. De wethouder liet er overigens geen misverstand over bestaan dat het onwaarschijnlijk is dat er totaal niets gebeurd in het 'Vlissingse stadspark'. De ondernemers die nu de sauna en de kanovijver exploite ren, moeten hun bedrijven 'toe- komstbestendig' kunnen maken, aldus de wethouder. IN DE REGIO Mini-workshop exposeren Lezing over de toekomst van de kerk Cursus Duits ZANDZAKKEN MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 30 januari 2019 Buren hopen dat super opschuift Emile Calon Vrouwenpolder De huidige Plus super markt in Vrouwenpolder. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Als het Vlissingse gemeentebe stuur afziet van een 'zoekge- bied' waarbinnen vakantiehuis jes kunnen worden gebouwd, wil de actiegroep Red Nollebos- Westduinpark eventueel mee praten over de toekomstige in richting van het Nollebos. Dat schrijft de actiegroep in een open brief aan de Vlissingse ge meenteraad. René Hoonhorst Vlissingen AAGTEKERKE Gymzaal, Aga- thastraat, 17.30-18.30 uur: Pilates; 19.00-21.00 uur: Badminton; GRIJPSKERKE Woonzorgcom plex Nimmerdor, 10.00-11.00 uur: Koffieochtend voor senioren; Dorpshuis, 13.30 17.00 uur: Biljarten en koersbal voor 50+'ers; KOUDEKERKE De Couburg, 13.00-16.30 uur: Biljarten voor senioren; MIDDELBURG Het Palet, 09.30-11.15 uur: Linedance; Kruitmolenlaan 125, 09.45 12.00 uur: Koffie-inloop voor bewoners van Wijk Dauwen- daele; Kruitmolen, 10.00-12.00 uur: Bowlen voor senioren 50+; Koudekerkseweg 139, 13.30 uur: Jeu de Boules bij CJBM; Cinema Middelburg, 14.00 uur: Vertoning 'Colette'; Drukkery, 16.00 uur: Lezing en mini-workshop Laurence Steenbergen over 'De kunst van exposeren'; Schouwburg Middelburg, 20.00 uur: Musi- cal Marvellous; OOSTKAPELLE De Halve Maan, 13.30-16.30 uur: Bridgen; De Egelantier, 13.30 14.30 uur: Wandelactiviteit voor senioren; OOST-SOUBURG Open Haven, Oranjeplein 2, 14.30-16.30 uur: Meezingmiddag m.m.v. Philhar- monie 50 Plus; Kroonjuweel, 16.45-17.30 uur: Kleuterdans voor kleuters van 4 en 5 jaar; SINT LAURENS Van Cittershof, 14.00-16.00 uur: Koersbal VEERE Het Akkoord, Oude straat 9, 10.15-11.15 uur: Gym voor 70+; 13.30-16.30 uur: Ou- derensoos; VLISSINGEN Vrijenhovenzaal, Baskenburgplein 8, 09.00 uur: Peutergym; ZB, Spuikomweg 7, 10.00-12.00 uur: Gratis cur sus 'Omgaan met de digitale overheid en DigiD'; Walstraat 68, 14.30 uur: Voorleesmiddag voor kinderen t/m 6 jaar; ZOUTELANDE Woonzorgcom plex De Tienden, 13.30-16.30 uur: Soos voor senioren. WESTKAPELLE In het Polderhuis in Westkapelle is morgen om 13.30 uur een presentatie over het museum vanaf het jaar 2000. Bram Westerbeke legde sinds het ontstaan van het Polderhuis met zijn foto- en filmcamera de ontwikkelin gen van het museum vast. Aan de hand van al dat ma teriaal wordt die middag teruggeblikt. Belangstellen den kunnen zien wat er ge beurde in en om het ge bouw aan de dijk en wie daar allemaal bij betrokken waren. WA MIDDELBURG Laurence Steenber gen geeft vandaag een lezing en een mini-workshop in de Drvkkery. De lezing en workshop zijn bedoeld voor begin nende exposerende kunstenaars. Bij het opzetten van een eerste tentoonstel ling komt veel kij ken. Steenbergen zal met haar erva ring en kennis de aanwezigen helpen om een goede ex positie neer te zet ten. Aanvang 16.00 uur en de toegang is gratis. Info: druk- kerijmiddelburg.nl. KATTENDIJKE Ds. Saskia van Meggelen, preses van de Generale Synode van de Pro testantse Kerk in Nederland, houdt morgen een lezing over het thema 'De kerk, daar zit mu ziek in'. Hoe ziet de synodepreses de toekomst van de kerk voor zich? Zit er nog 'muziek' in de kerk en zo ja wat voor muziek? Hier over spreekt Van Meggelen in de kerk van Katten- dijke. De lezing be gint om 19.30 uur, de kerk is open vanaf 19.00 uur. Toegang is gratis. MIDDELBURG De Zeeuwse Volks universiteit begint morgen met een cursus Duits in de Zeeuwse Biblio theek. De cursus is bedoeld voor men sen die in de toeris tische sector wer ken. In acht lessen leren deelnemers Duitse gasten in hun eigen taal ont vangen en in ver schillende situaties te woord te staan. Aanmelden kan via volksuniversiteit- zeeland.nl. VLISSINGEN Naast zandpaviljoen Pier 7, onderaan de Vlis singse Boulevard Evertsen, staan zo'n tweehonderd zand zakken te wachten op een eventuele storm. In elke big bag zit een kuub zand. Door ze in piramidevorm op te stapelen, kan rondom het paviljoen op het Badstrand snel een tijdelijke zeewering worden gebouwd. In overleg met de gemeente zijn de zakken alvast gevuld. „Mocht er storm komen, dan zijn we geen tijd kwijt aan het vullen van zakken", zegt Valen- tijn Damen van Pier 7. foto lex de meester.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38