Schernbie Provincie roept hulp van Rijk in voor Vlissingen LambWeston gaat kantoren herschikken 2 JAN VAN DAMME Column v Oostburgers waren luxe paar den. Die konden naar school lopen. En tussen de middag, als de buitengebieders in een overvolle aula mochten aan schuiven, gingen zij doodleuk naar huis. Net als de meeste leraren die vaak op een paar minuten wande len woonden. eerste bel van het Zwin College in Oostburg om 08.15 uur gaat. Dat was in mijn tijd, eind jaren zestig, niet anders. Alleen heette mijn nog niet gefuseerde school toen KWL, Koningin Wilhelmina Lyceum. Vlakbij de watertoren, daar moest je zijn. De lokalen zijn inmiddels verbouwd tot appartementen. uur. In het voor- en najaar was dat vooral gezellig, met een hele kluts scholieren over de Scherpbierse- weg. Vaak wind tegen. Met een beetje strategisch rijden achter in de groep was dat goed te doen. mooiweerfietsers bleek je vaak één van de weinigen die niet werden gebracht of de bus namen. Je door kliefde het duister, of het bijna- duister als de maan een goede bui had. Over de verstilde polderweg naar school, langs boerderijen in winterslaap. De gemeentewerkers van Groede waren vroeg en hadden hun deel tot de gemeentegrens van Oostburg al gestrooid. Daarna was de weg een lange ijsbaan. In de berm fietsen was de enige optie. banden, de gaten in de weg en de valpartijen, ik ben ze vergeten. Als je te laat was, wachtte in de hal van de school de conciërge in zijn eeu wige stofjas. Of, als je pech had, rec tor Waalwijk die ijs en materiaal- pech maar een matig excuus vond. DE STELLING Vandaag: Kinderpardon is hard nodig Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters RECORDAANTAL DATALEKKEN IN NEDERLAND <2 Weer miljoen euro voor sloopfonds Koningin Maxima komt naar Zeeland GOES Gedetineerde ontsnapt uit Adrz Het dagelijks provinciebestuur heeft een reactie gestuurd op het artikel 12-rapport dat het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft op gemaakt over Vlissingen. Met een beroep op dat artikel krijgt de ge meente tot en met 2029 zo'n 85 mil joen euro extra uit het gemeente fonds om de eindjes aan elkaar te kunnen knopen. Een artikel 12-procedure is be doeld om de financiën van een ge meente gezond te maken. Normaal is daar een paar jaar voor nodig, constateert het provinciebestuur, maar in Vlissingen is het proces 'zo ingrijpend en langdurig van karak ter dat er naar onze mening een ge zamenlijke inspanning van Rijk, provincie en gemeente gewenst is voor de noodzakelijke verdere ont wikkeling van Vlissingen'. ,,We zijn bang voor stagnatie in Vlissingen", bevestigt gedepu teerde Jo-Annes de Bat (CDA, fi nanciën). ,,Daarom vragen wij om een beetje speciale aandacht voor de gemeente." Overheden staan de komende ja ren voor grote uitdagingen, zoals de overgang naar duurzame energie, het tegengaan van eenzaamheid en het verminderen van mensen met problematische schulden. Lande- We zijn bang voor stagnatie in Vlissingen lijk is daarvoor een Interbestuurlijk Programma opgesteld, maar de pro vincie is bang dat Vlissingen de ta ken die daarbij horen niet kan op pakken. Met de Walcherse gemeen ten is al afgesproken een regionale visie op wonen, werken en recreë ren te ontwikkelen. Het Rijk is nu uitgenodigd voor een gesprek over de mogelijkheden van Vlissingen. Gisteren zijn alle medewerkers over de plannen geïnformeerd. Hoeveel mensen de operatie treft, wil de fritesproducent op dit mo ment niet zeggen, omdat er nog ge sprekken met personeel lopen. Bij de operatie gaan geen arbeidsplaat sen verloren, onderstreept het be drijf. ,,Een deel van het personeel krijgt een nieuwe standplaats. Sa men met de betrokkenen zal naar passende mobiliteitsoplossingen worden gezocht." LambWeston biedt in binnen- en buitenland werk aan 1400 mensen. De herschikking gaat puur om de kantoren, niet om de fabrieken. LambWeston Meijer vestigt in Kruingen het Operations Ser vices Center. Bergen op Zoom wordt het Technology Center en Breda wordt het Corporate Center. Kruiningen en Breda krijgen nieuwe kantoorruimten. Talent De producent van diepgevroren aardappelproducten verhuisde in 2014 de commerciële afdeling van Kruiningen naar Breda. Het motief daarvoor was dat het bedrijfin Zee land moeilijk jonge, hoogopgeleide mensen kon vinden voor commer ciële functies. Ook nu is het werven en behouden van talent een reden de kantoren te herschikken. Lamb- Weston denkt zijn concurrentie positie zo te verstevigen. Door te investeren in een Technology Cen ter in Bergen op Zoom - waar pro ducten en processen ontwikkelt en getest kunnen worden - denkt LambWeston beter en sneller te in noveren. gaan zingen over de eenzame fiet ser, krom gebogen over zijn stuur tegen de wind. Misschien heeft hij mij voor ogen gehad. De eerste les pas om negen uur laten beginnen? Wie dat voorstelt moet om half acht 's ochtends toch eens over de Scherpbierseweg fietsen. Als je te laat was, wachtte in de hal van de school de conciërge 3 dagen 4*-hotel midden op de Veluwe incl. 3-gangendiner woensdag 30 januari 2019 Gisteren las ik in de krant dat de Vanuit Groede fietste ik een half De winter was anders. Van de De half bevroren vingers, de lekke Reageer op pzc.nl Gisteren: Om 9 uur naar school, liever niet 815 reacties ALLES VANl JE.' MIDDELBURG In Zeeland zijn de afgelo pen zes jaar met subsidie van de provincie meer dan duizend woningen gesloopt, vernieuwd of samengevoegd. Gisteren heeft het dagelijks pro vinciebestuur opnieuw een miljoen euro beschik baar gesteld als sloop- subsidie. De naam van het sloopfonds is de Pro vinciale Impuls Wonen. Het geld is bedoeld om verpaupering tegen te gaan. Van 15 februari tot 29 maart kunnen particu liere woningeigenaren een aanvraag doen. Via een puntensysteem wordt besloten wie geld krijgt toegekend. VLISSINGEN Koningin Maxima komt woensdag 20 februari op bezoek in Vlissingen. Zij is dan in de LasLoods bij de ondertekening van een samenwerkingsaf- spraak over muziekon derwijs in Zeeland. Zij is erevoorzitter van het ini tiatief 'Meer muziek in de klas', dat muziekonder wijs op basisscholen sti muleert. In Vlissingen on dertekenen de provincie, scholen en de Zeeuwse Muziekschool een conve nant waarin ze afspreken dat over twee jaar op 80 procent van de Zeeuwse basisscholen muziekon derwijs wordt gegeven. Nu is dat nog 40 procent. Een gedetineerde die gisterochtend onder be geleiding van politie agenten, voor medisch onderzoek naar het zie kenhuis in Goes moest, is daar rond 09.00 uur ontsnapt. De man is een uur later in de buurt van het NS-station aange houden, heeft politie woordvoerster Esther Boot later op de dag ge meld. De politie was na de ontsnapping een grote zoekactie begonnen. Hoe de man kon ont snappen en waarom hij naar het ziekenhuis moest, wilde de politie niet zeggen. De enorme schuldenlast mag de ontwikkeling van de gemeente Vlissingen niet blokkeren. De provincie wil daarom voor de zomer met het Rijk en de Wal- cherse gemeenten praten over de toekomst van Vlissingen. Ernst Jan Rozendaal Vlissingen - Jo-Annes de Bat, gedeputeerde Fritesproducent LambWeston Meijer herschikt de organisatie. Het bedrijf zet drie kantoorcen tra op in Kruiningen, Bergen op Zoom en Breda. Dat betekent dat een aantal Zeeuwse werk nemers in West-Brabant gaat werken en een deel van de Bra bantse werknemers in Kruinin- gen. Frank Balkenende Kruiningen Boudewijn de Groot moest nog hoteldEal.nl/K01301 Fletcher Hotel Restaurant Victoria-Hoenderloo V 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet V 1 x 3-gangendiner t.w.v. 34,50 p.p. V Gratis Wi-Fi en parkeren bij hotel V Fietsen te huur bij het hotel V Tip: dagje winkelen in Apeldoorn hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur (,088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2