1 Nieuwe heup, nieuwe hoop? 27 Rentree smaakt naar meer voor Kishna, die anderhalf jaar aan de kant stond Sjinkie Knegt ondergaat huidoperatie Exact vijfhonderd dagen geleden speelde Ricardo Kishna zijn laatste eredivisiewedstrijd voor ADO Den Haag. Maandag maakte de Lazio- huurling zijn rentree bij de beloften. Slechts een half uurtje deed Ricardo Kishna (24) maandag mee met de beloften van ADO Den Haag tegen Jong Willem II (1-1). Toch had hij met drie assists ach ter zijn naam in Tilburg van het veld kunnen stappen. Had, want zijn ploeggenoten gaven zijn flit sende acties geen passend vervolg op het nagenoeg verlaten sport park van Sportclub 't Zand. Dat er van de 24-jarige links buiten veel dreiging uitging, gaf Kishna voldoening. ,,Ik heb ook niet het gevoel dat ik heb ingele verd", vertelde hij opgewekt. Voor zijn langverwachte rentree waren er veel vragen. Ook bij de voetbal ler zelf, die de slaap maar niet kon vatten in de nacht voor zijn eerste wedstrijd in zestien maanden. Een terugkeer als beroepsvoet baller was na de zoveelste blessure geen zekerheidje. ,,Ik zag het na een maand of drie revalideren niet meer zitten, omdat ik geen verbe tering voelde'', zegt Kisna, die zelfstandig een individueel pro gramma volgde. ,,Ik heb toen ge zegd: 'Jongens, laat maar even zit ten'." Kishna bleef thuis, maar kon zich daarna toch weer opladen om er vol voor te gaan. ADO bood hem de gelegenheid om te revali deren op de club in Den Haag, waar hij op 17 september 2017 ook geblesseerd raakte. Uitgerekend tegen zijn voormalige club Ajax. Kruisband Vandaag is het 500 dagen geleden dat hij in die wedstrijd zijn kruis band scheurde, bij een onschuldig duel aan de zijlijn. ,,Het heeft veel ïisaPiJi te lang geduurd, maar deze bles sure hakte er echt in. Niet zozeer de pijn, maar de tijd die het kost. Verschrikkelijk." Nu is het gevoel eindelijk weer goed bij de snelle dribbelaar, die tot het einde van het seizoen ge huurd wordt van het Italiaanse La- zio. Trainer Alfons Groenendijk zag maandag in Tilburg handen wrijvend met wat voor gemak de aanvaller tegenstanders voorbij ging en daarna ook vaak nog een Ik voelde me op het veld heel vertrouwd. Aan de bal ben ik op mijn gemak bruikbare pass gaf. Alleen schieten lukte niet. ,,Maar niet omdat ik bang was, ik voelde me op het veld heel ver trouwd. Aan de bal ben ik op mijn gemak", reageerde Kishna, bij wie veel acties lukten. Grote vraag is of het zondag (16.45 uur) in de eredi visiewedstrijd thuis tegen Hera cles Almelo direct een vervolg krijgt. Kishna: ,,Ik wil natuurlijk zo snel mogelijk bij het eerste spe len. Voor mijn gevoel kan het nu niet snel genoeg gaan. Ik wil heel graag." Die drang zorgde er bij Kishna voor dat hij alles weer opzijzette om terug te kunnen keren. Dat lukte hem al vaker. ,,Nu komt het leuke gedeelte, dat ik weer wed strijden kan gaan spelen. De zwaardere stappen in de revalida tie zijn de momenten dat het wat minder gaat, maar ik mocht van mezelf niet opgeven. Wat moest ik anders? Ik ben voetballer en lief hebber, ik wil graag dat veld op.'' Voorzichtig Het laatste stukje geloof in eigen kunnen, hoopt Kishna in wedstrij den terug te krijgen. Op de trai ning in Den Haag wordt hij ont zien. ,,Ze zijn voorzichtig met me. Heel netjes. Ik begrijp ook wel dat ze niet het gevoel willen hebben dat zij het hebben gedaan als er iets gebeurt. Ik zal echt nog wel trappen krijgen, maar ga de duels niet uit de weg. Gaat het mis dan gaat het mis, maar liever niet na tuurlijk", besluit de Hagenaar. ,,Ik voel me nu een beetje geha vend en gekneusd, maar hopelijk is dit wel het einde van mijn heup pijn'', schreef Murray gisteren bij twee foto's op Instagram. De tweede is van de röntgenfoto, waarop de aangebrachte verstevi ging van het heupgewricht is te zien. ,,Ik heb nu een metalen heup.'' De 31-jarige Schot vertelde voor afgaand aan de Australian Open op een emotionele persconferentie dat het einde van zijn tenniscar rière nabij is. ,,De pijn is te erg, zo wil ik niet doorgaan'', zei Murray tussen de tranen door. Hij wil ei genlijk afsluiten op Wimbledon, het grandslamtoernooi op het gras in Londen dat de tweevoudig olympisch kampioen in 2013 en 2016 won. Maar hij erkende in Mel bourne al dat de Australian Open wel eens zijn laatste toernooi zou kunnen worden. ,,Als ik me laat opereren, is dat niet bedoeld om terug te keren als topsporter, maar om in de toekomst een betere kwa liteit van leven te hebben met mijn lichaam.'' Murray werd in de eerste ronde uitgeschakeld door Roberto Bau- tista Agut. Na die intense vijfsetter hield de Brit zijn toekomst nog open. ,,Wie weet zien jullie me wel terug'', zei hij tegen het publiek, dat hem luidkeels had aangemoe digd. De kans is echter groot dat dit als zijn laatste partij de boeken in gaat, nu Murray heeft gekozen voor een operatie en weer lang moet re valideren. Onduidelijk is dus of Murray ooit nog terugkeert op de baan, maar de organisatie van het presti gieuze tennistoernooi op Queen's rekent niettemin ook dit jaar weer op Murray. De tennisser heeft een 'levenslang' contract met Queen's. Zijn route naar Wimbledon loopt traditioneel via Queen's. Hij won het voorbereidingstoernooi op het gras in Londen in 2009, 2011, 2013, 2015 en 2016. Stoppen Murray vertelde deze maand voor afgaand aan de Australian Open dat hij op het punt staat te stoppen. Hij hoopt afscheid te kunnen ne men op Wimbledon, maar na zijn heupoperatie is het de vraag of hij dat gaat halen. Wimbledon begint op 1 juli, het toernooi van Queen's is van 17 tot en met 23 juni. woensdag 30 januari 2019 GO 'Het kan niet snel genoeg gaan, nu Yorick Groeneweg Den Haag ,-) «wirs^ fe'Va v - a -Ricardo Kishna (24) Ricardo Kishna raakte op 17 september 2017 in het duel met Ajax geblesseerd. Een lange re validatie volgde. FOTO'S BSR/SOCCRATES LONDEN Tennisser Andy Mur ray heeft in Londen een opera tie aan zijn heup ondergaan. De voormalige nummer 1 van de wereld hoopt zo verlost te wor den van chronische pijn. Murray liet zich begin vorig jaar ook al opereren, maar hij bleef daarna last houden van zijn rechter heup. Andy Murray is opgelucht na de operatie. foto's instagram GRONINGEN Shorttracker Sjinkie Knegt heeft in het brandwondencentrum in Gro ningen een huidoperatie on dergaan. Artsen hebben daar bij op beide benen huidtrans plantaties verricht. Voor deze operatie is eigen huid van de Fries (29) gebruikt. Knegt liep drie weken geleden ernstige brandwonden op bij het aan steken van een houtkachel. De operatie is volgens plan verlopen. Zoals het er nu naar uitziet, zal het bij deze huid transplantatie blijven. Knegt zal naar verwachting nog weken in het brandwonden centrum moeten verblijven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 27