EK-Ambassadeur Sneijder: Je mag me bobo noemen voor Sala, wel kransen 23 Henk ten Cate (64) Huidige club: Al Wahda Maurice Steijn (45) Huidige club: VVV Phillip Cocu (48) Huidige club: geen ,,Vanaf nu mag je me bobo noe men'', zegt Sneijder lachend over zijn nieuwe rol. Als ambassadeur van Euro 2020 wordt de voetballer van Al Gharafa het gezicht van speelstad Amsterdam, waar drie groepswedstrijden en een achtste finale worden gespeeld. ,,Maar se rieus: het is voor mij een mooie manier om te ontdekken wat ik na mijn carrière precies wil'', zegt Sneijder. ,,Ik vond het een hele eer dat ze mij vroegen - en het is een interessante manier om bij het voetbal betrokken te blijven, naast mijn carrière als speler.'' Ook vanuit Qatar volgt de re cordinternational het internatio nale, en Nederlandse, voetbal nog altijd van dichtbij. Onlangs nog sprak Sneijder enkele keren met Frenkie de Jong over diens toe komst. ,,Zijn zaakwaarnemer Ali Dursun ken ik vrij goed'', aldus Sneijder. ,,In de gesprekken met Frenkie heb ik daarom ook mijn mening gegeven: het Spaanse voetbal past hem veel beter. Het Franse voetbal is fysieker, in Bar celona komt zijn spel veel beter tot zijn recht, verwacht ik. Verstandig dat Frenkie niet voor Parijs heeft gekozen.'' Doorontwikkelen Sneijder speelde zelf in de Spaanse competitie (bij Real Ma drid) en de Franse (bij OGC Nice). ,,En nog los van het voetbal: bij Barcelona denk ik dat Frenkie zich beter kan doorontwikkelen als voetballer'', zegt Sneijder. ,,Hij komt in een geweldig team, zelfs op de training kan hij daar al heel veel leren. En het is daar helemaal niet erg als hij de eerste maanden nog niet meteen alle wedstrijden speelt. Bij Paris Saint Germain loop je veel meer het risico dat je als aankoop meteen in het team wordt gegooid, dat je je moeilijker aanpast, en dat ze dan opeens weer een ander halen.'' Transfersom Over het talent van De Jong heeft de Utrechter geen twijfel. ,,Ik ben ervan overtuigd dat Frenkie de kwaliteiten heeft om te slagen bij Bar^a, qua spelstijl past hij daar perfect. Maar uiteraard moet hij het ook zelf laten zien, dat lijkt me logisch. Je hebt aan Philippe Cou- tinho en Ousmane Dembélé ge zien dat een hoge transfersom geen garanties biedt.'' In de gesprekken met Frenkie heb ik mijn mening gegeven. Het Spaanse voetbal past hem beter Sneijder weet nog niet of hij in juni 2020 zelf nog als speler actief is, al dan niet in Qatar. ,,Ik sluit dat niet uit. Voor mijn ambassadeur schap zou dat betekenen dat ik in april en mei nog niet overal bij kan zijn, dat heb ik ook aangegeven bij de organisatie. Sneijder sprak onlangs ook met de KNVB over het volgen van zijn trainerscursus. De voetbalbond zegde toe dat de recordinternatio nal een verkorte versie van de cur sus gaat volgen, maar de precieze invulling is nog niet bepaald. ,,Dat hangt ook afvan de vraag hoe lang ik nog door ga'', aldus Sneijder. ,,Mei dit jaar komt sowieso te vroeg, maar die papieren wil ik hoe dan ook halen. Of ik ook echt trainer word, is weer een andere vraag. Misschien past een rol als ambassadeur, meer aan de zijlijn van het voetbal, me ook wel.'' klinkt een stuk optimistischer. ,,Alle andere neergestorte vliegtui gen rond Guernsey zijn vrij snel ge vonden door krabvissers." Onderzeeër In allerijl zet het Franse Sport Cover een GoFundMe-pagina op om de zoektocht naar het wrak door te zetten. Dankzij bijdragen van be roemde voetballers wordt het streefbedrag van 300 duizend euro binnen 24 uur gehaald. Een eerste verkenning levert geen resultaten op. Met het ingezamelde geld is een speciale duikboot gehuurd in Sou thampton. Afhankelijk van het weer wordt die donderdag of vrij dag overgevaren naar Guernsey. In het weekeinde kan dan met de zoektocht naar het wrak worden begonnen. Maffia Ex-vriendin Berenice Schkair liet haar volgers op Instagram weten niet te geloven in een speling van het lot. Later wiste ze, al dan niet op Sinds het vliegtuig met Sala aan boord van de radar verdween, sijpelen onheilspellende én opbeurende details onafgebroken door aandringen van de familie van Sala, haar complottheorie. Schadeclaim Achter de schermen begint het juridische getouwtrek om de transfersom van Sala. Cardiff City voorziet een aanzienlijke kosten post. De club kwam voor de ge wraakte vlucht een bedrag van 17 miljoen euro overeen met Nantes en stelde de speler een jaarsalaris van ongeveer €11 miljoen in het vooruitzicht. Een ongevallenver zekering dekt volgens experts hooguit de helft. Daarom stellen de Bluebirds alles in het werk om de schade te beperken. Tot nader order betaalt Cardiff City niets aan Nantes. woensdag 30 januari 2019 Clubicoon Willem van Hane- gem ziet in Fraser/Ten Cate een gouden tandem. Maar zo lang Van Geel in de Kuip werkt, is de kans op dit duo zeer klein. De band tussen Van Geel en Ten Cate is ernstig verstoord sinds hun samenwerking bij Ajax. Ze moeten niks van elkaar hebben. Feyenoord dacht de buurman en vriend van directeur Jan de Jong in de zomer binnen te heb ben, als assistent. Maar dat ketste af op geld. In de top heeft hij geen ervaring. Assistent van Advocaat? In 2016 was Steijn bijna weer trainer van ADO, maar juist Advocaat kwam toen aanzet ten met Zeljko Petrovic. Phillip Cocu doet even niets na zijn mislukte avontuur bij Fener- bahce. Cocu is voor een trainer betrekkelijk jong en toch ervaren. Gezien zijn PSV-stempel ligt Fey- enoord wellicht niet voor de hand. Zijn naam valt in de Kuip in elk geval nauwelijks. Anderlecht wilde hem pas, maar kon hem niet beta len. Wesley Sneijder (34) is be noemd tot ambassadeur van Euro 2020, het EK dat in ver schillende Europese steden wordt gespeeld. Het internatio nale voetbal volgt hij, vanuit Qatar, nog altijd op de voet. ,,Goed dat Frenkie niet voor Parijs heeft gekozen.'' Sjoerd Mossou Rotterdam -Wesley Sneijder (34) Spelers van Cardiff City leggen vooraf aan de wedstrijd bij Arse nal kransen neer voor de vermiste Emiliano Sala. foto afp 2016: Dick Advocaat (rechts) praat met Giovanni van Bronckhorst tijdens de training van Feyen oord. Advocaat werd destijds na zeven nederlagen op rij binnengehaald als adviseur. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23